Czym jest i jak powstaje?
Olej migdałowy powstaje w procesie wytłaczania – wyciskania z migdałów, będących nasionami drzewa migdałowego, mylnie kojarzonych z orzechami. Proces ten przebiega w temperaturze 30 stopni Celsjusza, a więc na zimno – w ten sposób gotowy produkt nie traci cennych związków odżywczych zawartych w migdałach.Na rynku obecne są dwa rodzaje olejów z migdałów – ze słodkich migdałów oraz gorzki olej migdałowy. Ten pierwszy jest częściej wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Gorzka jego odmiana zawiera w sobie śladowe ilości trującego glikozydu cyjanogennego. Jest on wprawdzie usuwany z oleju w procesie destylacji, ale to olej migdałowy cieszy się większym powodzeniem.
Właściwości oleju
Olej ze słodkich migdałów Ecoflores jest produktem pełnym drogocennych składników odżywczych, które już po krótkim stosowaniu poprawiają funkcjonowanie i wygląd skóry. Jedną z jego największych zalet jest fakt, iż może stosować go każdy – osoby dorosłe i małe dzieci, a także osoby o wrażliwej, skłonnej do podrażnień, skórze.Witaminy A, E, B i D dogłębnie odżywiają skórę, dzięki czemu znów staje się ona zdrowa, gładka, sprężysta. Pomagają także podnieść jej odporność oraz poziom nawilżenia dzięki poprawieniu jej funkcjonowania.Sole mineralne i magnez stanowią ulgę dla skóry przesuszonej, ale warto korzystać z nich zapobiegawczo – aby skóra zawsze była doskonale nawilżona, gładka i odżywiona. Proteiny zawarte w oleju zapewniają natomiast jej prawidłowe odżywienie – należy pamiętać, że skóra w około 30% składa się właśnie z protein, czyli białek. Dla prawidłowego odżywienia skóry niezwykle ważne jest więc, aby stale dostarczać jej tych cennych składników.
Oliwka dla popękanej skóry
Zlikwiduje podrażnienia skóry, wygładzi ją i przywróci jej elastyczność. Warto więc stosować go na skórę pięt, łokci i kolan, a także dłoni. Wystarczy tylko, że zmieszasz ze sobą dwie łyżeczki olejku i jedną łyżeczkę wywaru z rumianku. Dodaj do tego po 2 – 3 krople olejku lawendowego oraz witaminy E i wymieszaj. Tak przygotowaną oliwkę nakładaj na popękaną skórę za pomocą wacika i wmasuj. Efekty zauważysz już po kilku dniach – skóra przestanie pękać i nabierze gładkości i elastyczności.
Olejek na rozstępy
Dzięki swojemu składowi olejek migdałowy doskonale radzi sobie z usuwaniem rozstępów na skórze. Najpierw przygotuj skórę – w czasie kąpieli wykonaj peeling skóry, a następnie nałóż na nią olejek i wmasuj go kolistymi ruchami. Ważne, aby ruchy były szybkie – skóra rozgrzeje się, jej ukrwienie się poprawi, a składniki odżywcze z olejku wchłoną. Już po kilku tygodniach codziennych masaży zauważysz znaczną poprawę wyglądu skóry.
Zlikwiduj cienie pod oczami
Wymieszaj jedną łyżeczkę olejku z migdałów, łyżeczkę miodu i ok. 2,5 ml mleka o wysokiej zawartości tłuszczu. Tak powstałą mieszankę nałóż na skórę pod oczami i delikatnie wklepuj opuszkami palców. Zabieg wykonuj wieczorem, a rano obudzisz się z wypoczętą, jasną skórą bez cieni pod oczami.
Peeling do twarzy
Olejek migdałowy wspaniale wręcz nadaje się do wykonania peelingu twarzy. Dodaj do niego trochę cukru lub kawy mielonej, a otrzymasz delikatnie działający peeling, który nie tylko usunie warstwę zrogowaciałego naskórka, ale równocześnie odżywi Twoją skórę. Stosuj go codziennie, a Twoja cera będzie zawsze idealnie czysta, promienna i gładka.
Oliwka do rąk i stóp
Codziennie wieczorem wmasuj olejek w skórę dłoni i stóp. Stosuj ten zabieg wieczorem, tuż przed spaniem. Już po kilku dniach zauważysz, że stała się miękka i gładka. Szczególnie pamiętaj o codziennej pielęgnacji zimą – kiedy nasza skóra w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zimna i wiatru, staje się przesuszona i szorstka.
Balsam na usta
Olejek ten jest remedium na problemy nękające także skórę ust. Twoje usta są spierzchnięte i popękane? A może po prostu chcesz uchronić ich skórę przed wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych? Jeśli tak, wymieszaj łyżkę olejku migdałowego, łyżeczkę miodu (powinien być płynny) oraz ćwiartkę dojrzałego, rozgniecionego awokado. Tak przygotowany balsam nałóż na usta, a po upływie 15 minut – zmyj wacikiem lub czystą, chłodną wodą. Od razu zauważysz i poczujesz różnicę.
Kuracja dla włosów
Nasze włosy są codziennie narażone na działanie szkodliwych czynników – niskie temperatury, porywisty wiatr i palące słońce. Wszystkie one sprawiają, że włosy stają się zniszczone, przesuszone i łamliwe. Olejek nałóż na końcówki włosów, wmasuj delikatnie i zostaw na około 15 minut. Po upływie tego czasu – umyj włosy szamponem.Dla bardziej zniszczonych włosów mamy fantastyczny przepis na maseczkę – kilka kropli olejku należy wmasować w skórę głowy, a następnie owinąć głowę ręcznikiem rozgrzanym na kaloryferze – ciepło pozwoli szybciej się wchłonąć składnikom odżywczym znajdującym się w olejku. Tak potraktowana skóra staje się zdrowsza, znika także łupież.
Ten sam kosmetyk dla mamy i maleństwa
Olejek możesz także bezpiecznie stosować na skórę niemowlęcia oraz starszego dziecka. Znany jest on jako naturalny emolient, zastępuje więc produkty dostępne w drogeriach. Możesz używać go do kąpieli, na skórę głowy w zapobieganiu powstawania ciemieniuchy, na skórę pupy zamiast pudru czy kremu przeciwko odparzeniom pieluszkowym. Jest naturalny, łagodny i bardzo skuteczny.Jeden produkt – tak wiele możliwości zastosowań. Dla całej rodziny, na prawie każdy rodzaj problemów skórnych. Olejek migdałowy to produkt, który zdecydowanie warto mieć w swojej łazience.
Zobacz także
Lifestyle
ddob
youtube
MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOK W PRAWDZIWYM ŻYCIU
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MAMA W CIĄŻY: BĘDZIESZ MIAŁA SIOSTRĘ! | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOKER ROZSYŁA NAGIE ZDJĘCIA?! - TRUDNE PYTANIA
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - WYCIECZKA KLASOWA🇫🇷 🗼🥐 | Światopoblond
2 komentarzy
Mega! Ile zastosowań?!
Zgłoś nieodpowiedni post
Wow
Zgłoś nieodpowiedni post
Mega! Ile zastosowań?!
Zgłoś nieodpowiedni post
Wow
Zgłoś nieodpowiedni post