DDOB Shop
DDOB Shop
Dlaczego na wiosnę się zakochujemy?
08.04.2019

Dlaczego na wiosnę się zakochujemy?

autor
Wiosenne, lekkie i ciepłe powietrze, zapach kwiatów i miłość! Mówi się, że na wiosnę łatwiej się zakochujemy. Pytanie, dlaczego? Poznaj kilka faktów na temat wiosennego zakochania!

Słońce, a krew
Promienie słoneczne i jego ciepło mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Mówi się, że ciepło rozszerza nasze naczynia krwionośne, a to wpływa na prawidłowe dotlenienie organizmu, zwiększenie energii i chęci do życia, poznawania, odkrywania, w tym odkrywania miłości!

fot. MeetMindful

./uploads/ddob/e208655af7b351fd5dc7c7ce507e8f4d.jpg

Słońce, a hormony
Ciepło słoneczne przychodzące wraz z wiosną, ma niebotyczny wpływ również na nasze hormony! Co dzieje się w naszym organizmie? Po pierwsze, ciało zaczyna produkować więcej feromonów, które przyciągają. Produkujemy znacznie mniej melaniny, która odpowiada za spokój i wyciszenie. Nadmiar serotoniny ma wpływ na zwiększenie aktywności i pobudza mózg do myślenia. Endorfiny natomiast wywołują uczucie błogości i szczęścia.

fot. Cursivecontent

./uploads/ddob/41d2122cbcfe7d6173bb75081746dd57.jpg

Wiosna to zmiany
Wiosna to słońce, ale także zazielenione parki, bezchmurne niebo i radość. Mówi się o wiosennych porządkach w domu, ale również w sprawach towarzyskich. Co więcej, z przyjściem wiosny czujemy się bardziej odprężeni i zrelaksowani, mamy więcej czasu i częściej spędzamy ten czas na aktywnościach na świeżym powietrzu. A to z pewnością sprzyja nowym znajomościom!


Gotowi na wiosenne zakochanie? :-*

17 lubi to
2
1339
2 komentarzy

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

juliette
0

🥰

odpowiedz

eluminiunek
0

<3

odpowiedz

juliette
0

🥰

odpowiedz

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda