Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Dzika Pszczoła - Ochrona, pielęgnacja, make-up - DDOB Shop
Baking – sposób na gładką, satynową cerę i utrwalenie makijażu
18.03.2019

Baking – sposób na gładką, satynową cerę i utrwalenie makijażu

autor
Sprawdź, na czym polega baking i jaki puder najlepiej się do niego nadaje.

Baking makeup jeszcze do niedawna był niszową techniką stosowaną głównie przez aktorów scenicznych i drag queens. To właśnie „zapiekanie makijażu” stanowiło tajemnicę nieskazitelnego wyglądu tych artystów. W ostatnich latach metoda bakingu zyskała na popularności, a dużą zasługę miał w tym Mario Dedivanovic – makijażysta Kim Kardashian. W swoich mediach społecznościowych wielokrotnie publikował zdjęcia celebrytki, której twarz pokrywa solidna warstwa transparentnego pudru.


Okazało się, że to właśnie baking stoi za idealną cerą Kim, która w obiektywie aparatu wygląda niczym ultragładka satyna. Na czym polega ta technika i jak ją stosować w domowych warunkach?
 Na czym polega baking?Baking to nałożenie na skórę pokrytą makijażem dużej ilości sypkiego pudru transparentnego. Po tej czynności trzeba odczekać 5-10 minut. W tym czasie, pod wpływem ciepła skóry, podkład i korektor „osiadają” na twarzy. Następnie nadmiar produktu delikatnie strzepuje się puchatym pędzlem. Baking stosowany jest przede wszystkim do utrwalania korektora pod oczami oraz podkładu w strefie T, gdzie skóra najmocniej się przetłuszcza. To też jedna z pomocniczych technik służąca do konturowania (patrz zdjęcie Kim powyżej) – wówczas puder aplikuje się ukośnie na policzku pod kośćmi policzkowymi, aby je podkreślić. Baking ponadto rewelacyjnie wygładza skórę – jeśli walczysz z rozszerzonymi porami, krostkami, bliznami po trądziku, dzięki tej technice nierówności na twarzy zostaną wypełnione.

Żeby efekt końcowy bakingu był jak najlepszy, cera musi być wcześniej odpowiednio przygotowana. Gruba warstwa kosmetyków może przesuszyć delikatne okolice oczu, dlatego konieczny jest bogaty krem nawilżający pod oczy oraz dobry podkład, który nie stworzy efektu maski.

0 komentarzy

Zobacz niesamowite filmy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda