Starasz się i starasz, a skóra twarzy i tak jest problematyczna. Sucha i ściągnięta lub tłusta z wypryskami - takie problemy ze skórą ma najwięcej kobiet i mężczyzn. Nie każdy jednak wie, że największą szkodę własnej skórze robimy my sami. Dlaczego? Głównie z nadgorliwości i zbyt dobrych chęci. Przesadna higiena, zbyt częste oczyszczanie, wysuszanie lub natłuszczanie doprowadzają skórę do rozpaczy. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniasz w pielęgnacji skóry.
NIE dogadzaj jej na siłę, obserwuj i ucz się na błędach, które wypisane są na twarzy.Pielęgnacja szyi i dekoltuW tych miejscach skóra jest cienka i szybko się starzeje. Powszechnym błędem jest omijanie tych partii w czasie pielęgnacji: oczyszczając skórę mleczkiem czy płynem micelarnym, a następnie nakładając krem na twarz, często zapominamy o tym, żeby aplikować go również na szyję i dekolt.
- Pielęgnacja tych partii ciała zaprocentuje w przyszłości. Skóra na szyi i dekolcie bardzo szybko traci jędrność i elastyczność i jest podatna na utratę wody. Nawilżaj, masuj i pielęgnuj skórę szyi i dekoltu, by zachować młody wygląd na dłużej.
Zły dobór kosmetyków
Kosmetyki za mocne (wysuszające) przy skórze suchej czy wrażliwej lub zbyt tłuste i zatykające pory przy skórze tłustej, czy za mało odżywcze przy skórze suchej, a także brak profilaktyki przeciwsłonecznej to jedne z częściej popełnianych błędów pielęgnacyjnych skóry. Nim wybierzesz kosmetyki do swojej skóry – określ, jaka ona jest i tego się trzymaj – nie ulegaj reklamom czy zachwytom koleżanek, bo „kosmetyk jest rewelacyjny, wypróbuj go, tobie też pomoże”.
- Pamiętaj, regularne stosowanie kremów z filtrem (również zimą) opóźnia starzenie się skóry i zabezpiecza przed pojawianiem się przebarwień słonecznych. Skóra to nie boczek, nie musisz jej smażyć na skwarkę.Skóra tłusta jest tłusta, więc nie potrzebuje nawilżaniaBłąd. Jeśli nie chcesz, aby twoja skóra ze zdwojoną siłą produkowała sebum – nawilżaj ją regularnie. Sięgaj po kremy nawilżające przeznaczone do cery tłustej. Koniecznie używaj też kremu nawilżającego lub odżywczego na noc: wiele osób myśli, że nie ma po co ich stosować, przecież skóra tłusta i tak sama się natłuści. Natomiast kremy na noc regenerują i odżywiają skórę, skóra tłusta także potrzebuje wsparcia.
- Poświęć kilka tygodni na obserwację skóry twarzy i dowiedz się, co tak naprawdę jej dokucza. W tym celu wyeliminuj wszystkie kosmetyki (zostaw jedynie lekki tonik i krem nawilżający o konsystencji żelowej). Stosowanie zbyt wielu kosmetyków potrafi skutecznie obciążyć i zatkać skórę.
- Peeilingi, maseczki: nie stosujesz, albo robisz to za rzadko?Skóra tłusta bardzo je lubi. Raz na tydzień należy zrobić peeling – jeśli masz trądzik nie używaj peelingów gruboziarnistych, zrezygnuj z nich na rzecz peelingu enzymatycznego bądź mikrodermabrazji(zapobiegnie to podrażnieniom i rozniesieniu stanu zapalnego czy rozszerzeniu porów). Skóra skucha czy wrażliwa także ich potrzebuje.
- Nie wiesz, jaki peeling będzie odpowiedni dla twojej skóry? Zgłoś się do doświadczonej kosmetyczki, która po wstępnym badaniu określi zapotrzebowanie skóry i poleci odpowiedni peeling i maskę.Wystarczy woda
Mycie skóry suchej wodą, a do tego mydłem to częsta zbrodnia popełniana na własnej skórze! Powoduje wysuszenie i tak już suchej skóry, a przypadku skóry tłustej – wysuszenie doprowadza do wzmożonej produkcji sebum. Zamiast wody używaj płynów micelarnych, mleczka i toników.
- Są kobiety, które od lat nie używają wody w oczyszczaniu twarzy. Naturalne toniki, wody kwiatowe (hydrolaty) i specjalistyczne produkty do pielęgnacji twarzy pozwalają utrzymać odpowiednie pH skóry.
- Kiedy skóra szczypie, piecze, ciągnie.
Przy skórze wrażliwej, zapomnij o kosmetykach zapachowych i ze sztucznymi barwnikami. Najlepszym wyborem są preparaty hipoalergiczne, kupowane w aptece. Na liście produktów zakazanych umieść też preparaty z retinolem czy alkoholem, a także peelingi mechaniczne mocno ścierające skórę (używanie ich doprowadzi do mikrouszkodzeń skóry).
- Nie zawsze to, co pięknie pachnie i wygląda, jest ukojeniem dla skóry. Kremy, których zapachy są raczej dyskusyjne, a konsystencja nie zachęca do użycia, mają w sobie moc składników odżywczych i pielęgnacyjnych dla zmęczonej i chorej skóry twarzy.
- Maść cynkowa i olej Tamanu (nałożone punktowo) doskonale radzą sobie z gojeniem i niwelowaniem zmian trądzikowych. Musisz jednak wiedzieć, że to metoda doraźna. W leczeniu trądziku i jego objawów potrzebna jest diagnoza lekarza i leczenie dostosowane do skali problemu.
Testowanie nowych kosmetyków
Ciągle zmieniasz kosmetyki, testujesz nowości z gorliwością zawodowej testerki? To błąd, w przypadku pielęgnacji każdej cery. Aby ocenić możliwości kosmetyku musisz dać mu szansę – używać produktu przynajmniej przez 3 miesiące (chyba, że kosmetyk nie pasuje twojej skórze i powoduje uczulenia, czy zbyt ją wysusza, wtedy odstaw go bez żalu).
Nowości należy wprowadzać ostrożnie, nie częściej niż raz na 6 tygodni. Kosmetyki dobrze jest zmieniać wraz z porami roku, aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami skóry.
- Krem pod oczy
Wiele kobiet nie używa kremów pod oczy, bo o nich zapomina, albo uważa, że nie są potrzebne, wystarczy potraktować całą twarz kremem odżywczym czy nawilżającym, skórze pod oczami wystarczy. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest kilkadziesiąt razy cieńsza niż skóra na twarzy, a do tego delikatna i wrażliwa – przez co szybciej się starzeje. Po 20-tce nakładanie kremu pod oczy powinno być obowiązkiem.
- Po ciężkim dniu zmyj makijaż i oczyść skórę delikatnym preparatem, a następnie połóż pod oczy okład z chłodnego ogórka lub załóż chłodne okulary (ze specjalnym żelowym wkładem). Rano traktuj skórę pod oczami serum z aplikatorem z chłodna kulką.
- Inwazyjne oczyszczanie skóry
Wyciskanie wągrów czy krostek na własną rękę jest niebezpieczne: nie tylko łatwo o rozniesienie stanu zapalnego (przenosisz bakterie palcami na inne partie skóry), ale i do przerwania ciągłości skóry (efektem tego będą blizny). Od oczyszczania mechanicznego odchodzi się już nawet w gabinetach! Miej w kosmetyczce wysuszający i gojący preparat na problematyczne sytuacje i używaj go, zamiast maltretować twarz.
- Ważne ruchy
Dla skóry ważne jest nie tylko to, co nakładasz, ale i jak to robisz. Nie naciągaj skóry, nie szarp, nie wcieraj nakładanych kosmetyków. Twoja skóra doskonale czuje to, co robisz. Obchodź się z nią czule i delikatnie, a właśnie tak będzie wyglądać. Szarpanie i oklepywanie skutkuje wyłącznie podrażnieniem i zaczerwieniem skóry.
- Krem pod oczy nanoś palcem wskazującym, delikatnie wklepując preparat, kremy na twarz nakładaj od szyi posuwając się ku górze (bez naciągania skóry ku dołowi).
- Pędzle, pędzelki, gąbeczki Malujesz się regularnie, ale zapominasz o myciu pędzli do pudru czy różu, czy gąbeczek do nakładania fluidu? Wyobraź sobie, że resztki kosmetyków oraz brud, zalegające na nich są idealną pożywką dla bakterii (a w konsekwencji podrażniać skórę i doprowadzać do powstawania wyprysków). Czy nadal uważasz, że nie musisz ich myć?
Lifestyle
ddob
youtube
MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOK W PRAWDZIWYM ŻYCIU
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - MAMA W CIĄŻY: BĘDZIESZ MIAŁA SIOSTRĘ! | Światopoblond
- 09.05.2019TIKTOKER ROZSYŁA NAGIE ZDJĘCIA?! - TRUDNE PYTANIA
- 09.05.2019MATKA VS CÓRKA - WYCIECZKA KLASOWA🇫🇷 🗼🥐 | Światopoblond
0 komentarzy