Jak robić dobre notatki? Mini-poradnik dla ucznia
11.02.2019

Jak robić dobre notatki? Mini-poradnik dla ucznia

autor
Jedni je robią, inni ignorują, próbując jedynie słuchać. Jedni ograniczają się do robienia notatek na lekcjach, a inni robią je w domu, w formie przygotowania się do dalszej nauki. Jak robić dobre notatki, by móc z nich korzystać tuż przed klasówką czy egzaminem?
./uploads/ddob/b35d5241eb407e6aeda31a4a2d13355b.jpg
Jak robić dobre notatki w trakcie lekcji

Zrobienie dobrych notatek w czasie trwania lekcji to nie lada wyczyn. Najczęściej czasu jest zbyt mało, a nauczyciele gnają, omawiając dany temat lekcji. Jednak da się! Ważne, by umiejętnie słuchać i nauczyć się wyłapywania najważniejszych informacji, zapisując je i jednocześnie dalej słuchając, by nic nam nie umknęło.
./uploads/ddob/4c7d471920ed31f85d52d8dc2c8626bb.jpg
[list=1]
 • Skup się na temacie lekcji

 • Zapisz temat i wyłap pierwszy omawiany przez nauczyciela punkt, określając go w zeszycie 1

 • Zapisuj w punktach wszystko, co uznasz za istotne. Często też nauczyciel lub nauczycielka sami podkreślają, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

 • Jeśli nie zdążysz zapisać jakiegoś ważnego zdania – zapisz hasłowo, czego mogło dotyczyć, np. wzór na energię kinetyczną i dopisz to w domu na spokojnie na podstawie książki.
  [/list]
 • ./uploads/ddob/00c380305d984a928c7a48c74ce17a9d.jpg
  Jak robić dobre notatki w domu

  Po co robić notatki w domu? Przygotowując się do klasówki lub matury! Na studiach to też bardzo ważne! Dobre notatki robione w oparciu o bazgroły zapisane w trakcie zajęć, uzupełnione o wiedzę z książki, to takie kompendium, które pozwoli Ci zrozumieć dany temat w przestępny sposób. Rób notatki opierające się na pojęciach, wzorach, istotnych informacjach – bez lania wody. 

  1. Używaj punktorów – 1,*,>,-

  2. Najważniejsze punkty koloruj zakreślaczem.

  3. Istotne wzory zamykaj w ramce.

  4. Nie przepisuj książki słowo w słowo, chyba, że chcesz spisać sobie istotną, krótką definicję.
  13 lubi to
  0
  1121
  • udostępnij
  0 komentarzy

  Wyróżnione wpisy

  Lifestyle

  ddob
  youtube

  Moda