Po czym poznać dobrego Fryzjera?
12.01.2019

Po czym poznać dobrego Fryzjera?

Wizyty w salonach Fryzjerskich często kończą się popalonymi końcówkami włosów, złym doborem koloru czy ścięciem włosów nie do takiej długości, która miała być. Tego chyba nie chcemy? Wizyta u fryzjera powinna być miła, przyjemna i powinniśmy wychodzić stamtąd zadowoleni z taką koloryzacją lub fryzurą którą chcieliśmy i w której czujemy się dobrze. Jak trafić do dobrego fryzjera i na co zwracać uwagę.
1. Konsultacja
./uploads/princess69777/f94eac6486f3a7f591fb87736723c7bc.jpg
Dobry fryzjer nie zabiera cię od razu na fotel do cięcia, tylko zadaje pytania i przeprowadza z tobą rozmowę. Przed każdym farbowaniem powinno się poznać historie włosów, by ich nie zniszczyć i nie dobrać zbyt mocnych i silnych preparatów. Dlatego dobry fryzjer przed rozpoczęciem koloryzacji na pewno zapyta cię o dotychczasową pielęgancję, jak często i czym farbowałaś włosy. Jeśli nie pyta może oznaczać że nie specjalnie przejmuje się twoimi włosami, w jakim są stanie i czy się nie zniszczą lub po prostu się na tym nie zna i nie bardzo wie co robi. Którakolwiek z tych opcji by nie była na pewno oznacza to że warto zmienić fryzjera.
2. Umie słuchać
./uploads/princess69777/6a91444ddc2bbc9f73306f0f6bd3ccda.jpeg
Nie raz pewnie słyszeliście lub nawet wam się zdarzyło kiedy klientka chce podciąć same końcówki lub wyznacza konkretną długość np. 2 - 3 cm a fryzjer ścina 8 - 10 cm, bo uznał że tak będzie lepiej. Jeśli fryzjer nie umie słuchać lub robi co innego niż chcemy bez wcześniejszej konsultacji z nami to lepiej zmienić fryzjera. Jeśli fryzjer nie potafi wykonać poprawnie tak prostej rzeczy jak ścięcie końcówek to lepiej nie powierzać mu wykonania fryzury czy koloryzacji na naszych włosach bo zapewne nie będzie taka jak chcemy. Oczywiście w czasie konsultacji może nam coś doradzić lub zaproponować w jakim kolorze będzie nam dobrze lub jaka fryzura nam pasuje, ale ma to być propozycja a nie usiłowanie narzucenia swojego zdania i wprowadzenia swojej wizji. Pamiętajcie że fryzjer powinien dopasować się do klienta, może zaproponować ale nie narzucać.
3. Pozytywne opinie i brak wolnych terminów
./uploads/princess69777/906764b6b7dd58be55350b9e5be9d4fd.jpg
Zazwyczaj gdy szukamy dobrego fryzjera, pytamy o opinie wśród znajomych i zaglądamy do sieci aby poznać opinie innych klientów. Jeśli o danym salonie nie ma za wiele informacji i opini, to może jest nim małe zainteresowanie i nie ma wielu klientów. Jeśli dany salon ma dosyć sporo lub większoć negatywnych opini to lepiej sobie odpuść i szukaj innego miejsca. Dobry fryzjer na pewno ma mnóstwo pozytywnych opini w sieci i cieszy się dobrą renomą, a tylko raz na jakiś czas trafi się niezadowolony klient . 
Masz problem z umówieniem się na wizytę, a czas oczekiwania jest dość długi, to może być uciążliwe ale może oznaczać tylko to że fryzjer jest bardzo dobry jeśli miejsca są przepełnione i codziennie bez przerwy sa tam klienci. 
4. Dba o twoje włosy i umie ci doradzić
./uploads/princess69777/c24f6688e2ee1443dc4e50020bcd45b8.jpg
Dobry fryzjer przedewszystkim dba o stan twoich włosów podczas wizyty doradza jak dbać i pięlegnować włosy w domu. Jeśli chcesz wykonać drastyczną zmiane przykładowo z czerni na chłodny blond a twoje włosy są w kiepskim stanie umie też odradzić i poinformować cię o możliwości zniszczenia włosów przy takiej zmianie.
W salonie zdarzają się różni klienci jedni przychodzą i wiedzą co chcą a inne klientki chciałyby jakiejś zmiany ale nie potafią się zdecydować i liczą na poradę od fryzjera. Dobry fryzjer powinien znać chociaż jakieś podstawy wiedzieć jaka fryzura do jakiego kształtu twarzy pasuje czy jaki kolor wybrać a jaki odradzić. Jeśli fryzjer zadaje wam tylko pytanie ,,co robimy'' i nie jest w stanie doradzić nic więcej od siebie, nie rozmawia z wami, ani nie konsultuje to na pewno nie jest to dobry fryzjer.
5. Nie oszczędza, używa dobrych kosmetyków
./uploads/princess69777/e24f49b664c9c733ff718ae330b22a6f.jpg
W dobrych salonach fryzjerskich używa się najlepszych kosmetyków przeznaczonych do profesjonalnej pielęgnacji. Dobry fryzjer nie może żałować farb czy kosmetyków przy zabiegu. Przesadna oszczędność na preparatach jest domeną złych fryzjerów i nieprofesjonalnych salonów. 
6. Zna się na trendach i jest na bieżąco z nowościami i modą
./uploads/princess69777/5b927e421aa219caca021a2bac863fb6.jpg
Jeśli idziesz do salonu i mówisz fryzjerowi że chcesz sombre lub szare włosy czy cokolwiek innego a on patrzy na ciebie nie wiedząc o co ci chodzi i pyta co to jest, to na pewno nie jest to dobry fryzjer. W profesjonalnym salonie dobrzy fryzjerzy są nabieżąco z obecną moda i regularnie robią dodatkowe szkolenia w nowych trendach i koloryzacji.
7. Jest fryzjerem a nie sprzedawcą
./uploads/princess69777/bd7d565c2977f19fe74a5303a894ad66.jpg
Niektórzy fryzjerzy chyba zapominają czym się zajmują i zamiast skupić się na swojej pracy i fryzurze czy koloryzacji którą mają wykonać na klintce to usilnie namawiają klienta do zakupu szamponu, odżywki czy jakiegoś innego produktu z ich salonu, który nie chce się sprzedać. Takie zachowanie jest bardzo nieprofesjonalne, fryzjer może doradzić w doborze kosmetyków jeśli klient sam zapyta, lub zaproponowac coś sam od siebie ale nie namawiać kilkakrotnie do zakupu.


zdjęcia / źródło: expressilustrowany.pl,joy.pl,kobieta-dziennik.pl,hairstore.pl,beautylcon.pl,postawnaswoim.pl,polki.pl
31 lubi to
4
359
  • udostępnij
4 komentarzy

Xdddddddd
1

Super 

odpowiedz
princess69777
0

:*

Odpowiedz

ggusiaja
1

w 100% zgadzam się:) Bardzo ciekawy wpis:)

odpowiedz
princess69777
1

Dziękuje :*

Odpowiedz

ggusiaja
1

w 100% zgadzam się:) Bardzo ciekawy wpis:)

odpowiedz
princess69777
1

Dziękuje :*

Odpowiedz

Xdddddddd
1

Super 

odpowiedz
princess69777
0

:*

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda