10 mitów na temat związków
11.01.2019

10 mitów na temat związków

autor
Pewne stereotypy na temat związków są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pewnie nieraz słyszałaś stwierdzenie "stara miłość nie rdzewieje", "nie ma miłości bez zazdrości" i wiele, wiele innych. Niestety nie zawsze się one sprawdzają, a podążanie nimi może mieć bardzo negatywny wpływ na Twój związek. Sprawdź, jakie mity krążą wokół szczęśliwych związków i zastanów się, czy ich nie powielasz.
./uploads/zuzamt/8f2091c6c20d51b014fb7d7a4f3b77c4.jpg
źródło: weheartit.com
1. Cały swój wolny czas powinniście spędzać wspólnie

Myślisz, że jeśli jesteś w związku, to cały czas wolny powinnaś poświęcać swojemu chłopakowi. Błąd. To, że jesteście razem nie oznacza, że macie rezygnować z dotychczasowego życia, pasji i znajomości. Nie musicie być nierozłączni, a wręcz nawet nie powinniście. Jeśli Twój chłopak nie podziela Twoich pasji, to nie zmuszaj go do nich. Realizuj je, tak jak dotychczas to robiłaś. Nie zapominaj też o swoich koleżankach. Jeśli miałyście swoje tradycje, np. co sobotę spotykałyście się na kawie, nie rezygnuj z tego. Po prostu postaraj się tak zorganizować swój kalendarz, aby na wszystko znalazło się trochę czasu.


2. Partnerzy w udanych związkach nigdy sie nie kłócą

To jeden z największych mitów dotyczący związków. Każda para się kłóci, bez wyjątku. Różnicą jest tylko sposób rozwiązywania problemów i powody kłótni. Jeśli błahostka potrafi spowodować ogromną awanturę, po której nie odzywacie się do siebie przez kilka dni, to ewidentnie w Waszym związku coś nie gra... W trwałych relacjach, pełnych miłości i zaufania zdarzają się kłótnie, ale osoby, którym na sobie zależy, potrafią się szybko dogadać. 
./uploads/zuzamt/fbc83643f69f6cac8640b68993ce8287.jpg
źródło: weheartit.com
3. Przeciwieństwa się przyciągają

Jest to po części mit i po części prawda. Wszystko zależy od charakteru osób, które tworzą związek, jednak najczęściej różnice mogą tworzyć konflikty. Pamiętaj o tym. Osoba o całkowicie innych poglądach, zainteresowaniach i charakterze może wydać Ci się bardzo interesująca na początku znajomości, jednak z czasem różnice mogą zacząć Ci przeszkadzać. Badania wykazały, że najbardziej stabilne i trwałe związki tworzą ludzie, którzy są do siebie podobni.


4. Skoro się kochacie, musicie rozumieć się bez słów

Mit. To, że jesteście razem, nie spowoduje, że nagle stworzy się między Wami przekaz myśli. Partner nie zawsze domyśli się, dlaczego jesteś smutna, co Cię boli itp. Musisz mu mówić, gdy coś Ci dolega. Oczywiście to działa w obie strony. Pamiętajcie, że podstawą każdego związku jest rozmowa! Następnym razem, gdy Twój chłopak zapyta, dlaczego jesteśm smutna, nie odpowiadaj mu "Domyśl się", tylko spokojnie mu wytłumacz o co Ci chodzi.
./uploads/zuzamt/9cb5bb737b12b148b2e42b95ffc1cbc8.jpg
źródło: weheartit.com
5. W stałym związku nie musisz się starać

Niezależnie od tego, jaki macie staż, zawsze musicie się starać w związku. Nieważne czy spotykacie się dopiero od miesiąca, czy jesteście razem od 3 lat. Wasze nastawienie i zaangażowanie nie powinno słabnąć, jeśli chcecie stworzyć trwałą relację. Chodzi o to, abyście dobrze się czuli w swoim towarzystwie, a przy tym doceniali i wspierali nawzajem.


6. Poważny związek powinien dążyć do ślubu i posiadania dziecka

Pewnie nieraz słyszałaś takie teksty z ust mamy lub babci, ale czasy się zmieniają i coraz więcej młodych osób decyduje się na wspólne życie bez ślubu i dzieci. Jeśli należysz do tego grona, wcale nie jesteś skazana na brak szczęścia i sensu w życiu. Nie każdy musi wierzyć w małżeństwo, tak samo nie musi czuć instynktu macierzyńskiego. Wiele osób decyduje się na budowanie swojej przyszłości tylko we dwójkę i nie ma w tym nic złego.
./uploads/zuzamt/f9258818c248e2e22af3c831e81ee7f5.jpg
źródło: weheartit.com
7. "Wychowanie" partnera jest możliwe

Może i "wychowanie" partnera jest możliwe, ale po co to robić? Jeśli jesteś w związku, w którym czujesz, że Twój chłopak ma więcej wad niż zalet, to po co siedzisz w takiej relacji? Jesteś młoda, masz prawo szukać odpowiedniej osoby, a nie ograniczać się do "pierwszego lepszego". Jeśli Twój chłopak nie traktuje Cię poważnie, umawia się za Twoimi plecami z innymi dziewczynami, to nie licz na to, że uda Ci się go zmienić. 


 8. Jeśli mnie kocha, to wszystko mi wybaczy
Niestety to tak nie działa. Wielu partnerów nie potrafi wybaczyć zdrady i to wcale nie oznacza, że nie kochał swojej drugiej połówki. Mówi się, że jeśli ktoś zdradził raz, to zrobi to po raz kolejny, niezależnie od swoich zapewnień. Wiele osób w to wierzy i mimo swoich uczuć, decyduje się odejść. Pamiętaj, że miłość nie wybacza wszystkiego. Najważniejszy jest szacunek, zaufanie i wierność wobec partnera. 
./uploads/zuzamt/a5564772dfe699fd615e2364b6a5c44e.jpg
źródło: weheartit.com
9. Nie ma miłości bez zazdrości

Odrobina (tylko odrobina) zazdrości w związku jest bardzo potrzebna, bo dodaje pikanterii. Niestety jej nadmiar nigdy nie jest dobry dla związku. Czy wyobrażasz sobie sytuacje, w której musisz się tłumaczyć chłopakowi z każdego swojego wyjścia z koleżanką? Lub meldować się co robisz i gdzie jesteś na każdym kroku? To jest chore i pokazuje, że Twój chłopak Ci nie ufa. 


10. Prawdziwa miłość zdarza się tylko raz

To mit, że prawdziwa miłośc zdarza się tylko raz. Liczne badania wykazały, że każdy z nas jest zdolny do wielokrotnego zakochania. Nieprawdą jest także, że pierwsza miłość zawsze jest najmocniejsza. Wystarczy trafić na osobę, która rozkocha nas w sobie jeszcze mocniej. Pamiętaj też, że każdy związek jest inny, ponieważ budujesz go z inną osobą, dlatego zawsze masz szanse na przeżycie czegoś wyjątkowego i niezapomnianego.
14 lubi to
1
157
  • udostępnij
1 komentarzy

juliette
0

👍

odpowiedz

juliette
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda