Najczęstsze fantazje seksualnych
07.01.2019

Najczęstsze fantazje seksualnych

autor
Jesteśmy coraz bardziej otwarci w sprawach seksu, ale fantazje i fetysze to wciąż temat tabu. Zazwyczaj nie przyznajemy się do nich partnerom, nie omawiamy z przyjaciółkami. Fantazje często postrzegamy jako coś złego lub wstydliwego, ale to zupełnie normalna część życia seksualnego.W ramach pracy nad książką "Tell Me What You Want" psycholog, dr Justin Lehmiller, przebadał ponad 4000 Amerykanów, analizując najczęstsze fantazje seksualne. Psycholog ma nadzieję, że dzieląc się nimi, sprawi, że ludzie poczują się mniej dziwnie z tym, co ich podnieca. "Uczucie nienormalności lub dziwności jest jedną z najczęstszych rzeczy, które powstrzymują ludzi i powodują niepokój, który bardzo zakłóca nasze życie seksualne. Chcę ułatwić ludziom prowadzenie tych rozmów." - powiedział Lehmiller w magazynie Sunday Times.
1. Seks z więcej niż jedną osobą
89% ankietowanych powiedziało, że fantazjują o posiadaniu trójkąta. Heteroseksualni mężczyźni byli zainteresowani trójkątami z dwiema kobietami, podczas gdy kobiety nie przykładały dużej wagi do płci partnerów.
2. BDSM
Znacząca część (65%) fantazjowała o tym, że odczuwa ból, czy to w postaci klapsów, gryzienia, czy polewania gorącym woskiem. Większość osób marzyła o co najmniej jednej akcji BDSM, ale kobiety znacznie częściej pragnęły oddania kontroli partnerowi np. poprzez związywanie, zakuwanie w kajdanki.
3. Inaczej niż zwykle
Niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę pozycji, lokalizacji czy partnerów, Lehmiller odkrył, że duża liczba osób marzy o tym, żeby zerwać z seksualną rutyną. Jeśli zwykle uprawiali seks w łóżku, fantazjowali o seksie w miejscu publicznym, osoby w związku, fantazjowały o seksie z kimś innym. Ludzie lubią różnorodność.
4. Seks w miejscu publicznym
Fantazja, która była wymieniania wyjątkowo często - szczególnie przez kobiety - to seks w miejscu publicznym, w którym można zostać przyłapanym. Najczęściej wymieniane miejsca to biuro, park i winda.
5. Niemonogamia
Nie chodzi o zdradę, bo do fantazjowania o niewierności przyznało się mniej niż 1% badanych. To, o czym myślą badani, to “etyczna niemonogamia” - seksem z innymi ludźmi, na który partner wyraził zgodę. 79% mężczyzn i 62% kobiet fantazjowało o tym, że są w otwartym związku, a 58% powiedziało, że myślą o tym, że podglądają, jak ich partner/ka uprawia seks z kimś innym.
6. Gorące pożądanie
Większość mężczyzn i kobiet przyznała, że pragną seksu pełnego emocji, który sprawi, że poczują się pożądani, doceniani i kochani. Chcieliby też czuć, że są dobrzy w łóżku i nie można im się oprzeć.
7. Seks z osobą tej samej płci
59% kobiet wprost mówi o tym, że ma fantazje na temat seksu z innymi kobietami. Jednak jedynie 26% heteroseksualnych mężczyzn przyznało się do pragnienia spróbowania seksu z osobą tej samej płci.
11 lubi to
0
137
  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda