6 kroków do skutecznego odchudzania - SPRAWDŹ!
05.01.2019

6 kroków do skutecznego odchudzania - SPRAWDŹ!

autor
Nowy rok to dla wielu osób czas wielkich postanowień, głównie związanych z poprawą kondycji, sylwetki i zdrowia... 💪🏋️‍♀️
Mam dla Was kilka porad, jak podejść do tego rozsądnie i z głową, abyście mogli cieszyć się efektami na długie lata. Pamiętajcie, że to długotrwały proces, który wymaga cierpliwości i samozaparcia do walki z destruktywnymi nawykami.
./uploads/eulallie_/d339c930f9e786f2aab348a2f4963201.jpg
Ustal sobie cel!  🏆

,,Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." 
 (H. Jackson Brown Jr.)

Zastanów się dobrze, co skłoniło Ciebie do podjęcia takich zmian. Ustal punkt dojścia, np. ,,lepsze samopoczucie" , ,,poprawa kondycji", czy ,,zrzucenie 5 kg". Początki na pewno będą o wiele łatwiejsze, gdy obierzesz sobie konkretny cel!

Załóż dzienniczek posiłków! 📝

Często nie wiemy dokładnie, co i w jakich ilościach zjadamy. Z braku czasu bądź chęci wybieramy drogę na skróty i zamiast np. zdrowej kanapki w porze lunchu, w pośpiechu zaspokajamy głód batonikiem. Jeśli chcesz zmienić swój sposób odżywiania, świetnym rozwiązaniem będzie założenie swojego dzienniczka, w którym notować będziesz wszystkie swoje posiłki i przekąski, a także pory ich spożywania. Nie zapomnij także o napojach. W ten sposób bliżej przyjrzysz się swojemu odżywianiu, a także łatwiej Ci będzie wyeliminować niezdrowe produkty z diety. Zaczniesz dbać o regularność posiłków, odpowiednie nawadnianie, a może nawet zainteresujesz się gotowaniem. 

Wsłuchaj się w swój organizm! 🧘‍♀️

,,To, co dla jednego jest pożywieniem może być trucizną dla drugiego."
-  jak mawiał Lukrecjusz 75 lat p.n.e

Nie ma określonej diety dla wszystkich ludzi. Każdy z nas jest inny i różni nas wiele czynników, chociażby płeć, wiek, waga czy wzrost, które mają wpływ na określony sposób odżywiania. Żyjemy w czasach, w których jesteśmy bardziej podatni na różne choroby, infekcje i nietolerancje pokarmowe.
Dotyczy się to także pór posiłków. Regularne jedzenie jest istotne, jednak jeśli zrobimy sobie o jedną godzinę przerwy dłużej - nic się nie stanie. To ma być zdrowym nawykiem, a nie przykrym obowiązkiem.

Zdrowe odżywianie, nie chwilowa dieta 🥗

Panuje takie przekonanie, że przejście na zdrowy tryb życia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, rezygnacją z ulubionych produktów i ciągłym kontrolowaniem kalorii...  zmień swój sposób myślenia! Niech zmiany, które chcesz wprowadzić w swoim życiu, następują stopniowo. Przecież nie musisz od razu rezygnować z ukochanej czekolady czy ciastek. Jeśli masz ochotę - zjedz! (tylko nie całą paczkę naraz ;) ) Zdrowe odżywianie to nie kara, a element długofalowych zmian w Twoim życiu.
Najlepiej stopniowo ograniczaj te ,,mniej zdrowe"produkty. 

Eksperymentuj w kuchni! 👩‍🍳

Staraj się szukać zdrowych zamienników. Korzystaj z naturalnych, sezonowych produktów. Wykaż się kreatywnością w kuchni! Kotlet schabowy na obiad? Czemu nie! Zamiast bułki tartej do panierki, użyj płatków owsianych. Nie smaż na głębokim oleju - upiecz. Dodaj kaszę gryczaną i ulubioną (domową!) surówkę - zdrowy posiłek gotowy. 

Rusz się!🏃‍♀️

Nie musisz od razu biegać maratonów. Kluczem do sukcesu jest znalezienie ulubionego sportu. Masz do wyboru wiele opcji: jazda na rowerze, długie spacery, pływanie, taniec czy fitness. Tak naprawdę każda forma aktywności jest dobra. Ponadto ruch wyzwala endorfiny, co w połączeniu ze zdrowym odżywianiem może pomóc w walce z chandrą. 
13 lubi to
2
142
  • udostępnij
2 komentarzy

moniczka-chomiczka
0

Super post!

odpowiedz

szczebaktrenuje

szczebaktrenuje

moniczka-chomiczka
0

Super post!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

Moda