10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK O MODZIE | #mustread
09.11.2016

10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK O MODZIE | #mustread

 

 

 

 

 

Książki o modzie słyną głównie z pięknych okładek i jeszcze piękniejszych ilustracji. Jest jednak kilka powodów dla których warto sięgnąć po jedną z nich i zdecydowanie nie chodzi mi tylko o zdjęcie na Instagramie czy ozdobę szafki nocnej. Są to pozycję, które nie powinny umknąć żadnej osobie pragnącej pracować w modzie, lub poszerzać swoją wiedzę na temat jej historii i trendów. Ilość książek poświęcona właśnie temu tematowi jest na prawdę przytłaczająca. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, polecam Ci listę 10 książek o modzie, od biografii po tak zwane ‚coffee table books’, którą przygotowałam specjalnie dla Ciebie.

 

 

1. A Dash of Daring Penelope Rowlands

 

 

 

 

... czyli w dosłownym tłumaczeniu ‚odrobina odwagi’. ‚A Dash of Daring’ jest biografią poświęconą Carmel Snow (redaktor naczelnej Bazaar 1932-1957) jej awangardowych współpracach z artystami takimi jak Andy Warhol, Virginia Wolf i pracy dla magazynu. Żyła z pasją do odkrywania nowych talentów, nie przebierała w słowach, sztukę ubierania opanowała do perfekcji. Jej praca w Harper Bazaar na zawsze odmieniła sztukę publikowania magazynów. To właśnie ona pomogła rozpocząć karierę takich legend jak Christian Dior. ‚A Dash of Daring’ jest portretem świata mody w trakcie jego rozkwitu.

 

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

 

2. How to dress for success Edith Head

 

 

 

 

„W życiu osiągniesz wszystko, jeżeli odpowiednio się do tego ubierzesz” mówi Edith Head, a ja nie mogłabym zgodzić się z nim bardziej. Autor książki stylizował takie legendy jak Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Sophia Loren czy Audrey Hepburn i postanowił podzielić się z nami swoimi poradami. Nie zależnie czy chciałabyś zarabiać więcej, czy poznać kogoś nowego w książce Head’a znajdziesz na to receptę.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Mały słownik mody Christian Dior

 

 

 

 

Mały słownik mody to wiecznie żywy poradnik jednej z największych legend świata mody. Znajdziesz w nim instrukcję na to jak poprawnie zawiązać szalik, czy jak dumnie chodzić. Pozycja nie do pominięcia.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

4. Marc Jacobs (wspomnienia) Bridget Foley

 

 

 

 

Wspomnienia, to krótka biografia jednej z moich ulubionych postaci świata mody. Foley wprowadza nas w życie ambitnego, zdeterminowanego do spełniania swoich marzeń studenta Person, który wkrótce staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów na świecie.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

5. In Vogue: Ilustrowana Historia Najpopularniejszego Magazine o Modzie na Świecie Alberto Oliva i Norberto Angeletti

 

 

 

 

W tej niepozornej książce zawiera się całkowita historia ewolucji Vouga od ‚walczącego o przetrwanie’ czasopisma do najbardziej opiniotwórczego magazynu na świcie. Wszystko opatrzone pięknymi ilustracjami i zdjęciami najpopularniejszych okładek.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

6. The Fashion System Roland Barthes

 

 

 

 

Nie najłatwiejszy do przeczytania, ale niesamowicie istotny dla świata mody, esej poświęcony analizie kobiecego ubioru. Roland Barthes poddaję modę wnikliwym badaniom i formułuje prawa jej rynku i oczekiwania współczesnego mu społeczeństwa. Warto sięgnąć, jeżeli planujesz pracę w modzie.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Mario Testino: Portrety Mario Testino

 

 

 

 

Antropologia najwspanialszych prac najwybitniejszego fotografa mody na świecie. Zdjęcia bogatych i sławnych, oraz anonimowych osób, fotografie z duszą. ‚Must have' każdego aspirującego fotografa i wielbiciela zdjęć.

 

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Chanel

 

 

 

 

Zestaw trzech książek poświęconych sukcesowi marki Chanel ze strony perfum, biżuterii i ubrań. Od ponadczasowych, nowatorskich projektów Coco po unikatowe stroje Karla Lagerfelda. Wszystko opatrzone przepięknymi ilustracjami w tym kultowy Boy Bag i Nr 5.

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

 

9. Tom Ford Tom Ford

 

 

 

 

Historia wizjonera, który stworzył potęgę Gucci i przekształcił markę ze sprzedającej akcesoria w najbardziej pożądany dom mody na świecie. Książka zawiera katalog projektów Ford dla Gucciego i YSL w latach 1994-2004, a także kompletną wizję projektanta na prowadzenie domu mody.

 

 

Link do sklepu

 

 

 

 

 

 

10. Poradnik przetrwania projektanta: jak zacząć i prowadzić własny biznes Mary Gehlhar

 

 

 

 

 
   

Behinds-The-Scenes prowazenia własnej marki i niezbędne porady na ten temat od najlepszych projektantów jak Zac Posen, Tommy Hilfiger i Donna Karan. Książka uczy jak zbudować buisness plan, stworzyć udany pokaz mody, przeprowadzić analizę finansową i wiele, wiele innych tematów dla początkujących projektantów.

 

 

 

 

 

Którą z książek z listy chciałbyś przeczytać, a jaką dodałabyś do tej listy?

 

 

Weronika Iglewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

aneta_p
0

Super

odpowiedz

aneta_p
0

Super

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda