TELESKOPOWY OBIEKTYW ZOOM 8X DO TELEFONU
18.03.2016

TELESKOPOWY OBIEKTYW ZOOM 8X DO TELEFONU

 

 

 

 

Jakiś czas temu dostałam od firmy trendmania.pl całkiem fajny gadżet do przetestowania. Mianowicie teleskopowy obiektyw z 8-krotnym zoomem optycznym. Jak wiecie testowałam już wcześniej obiektyw 3w1 więc stwierdziłam czemu nie, to może być ciekawe doświadczenie. 
 
Przyznam że obiektyw tego typu miałam w swoich rączkach po raz pierwszy. Wiadomo, kiedyś tam wcześniej widziałam sprzęty podobnego typu na różnych zagranicznych tumbrl'ach czy instagramach, ale jakoś nigdy nie widziałam go dostępnego w Polsce. Tak wiecie, bez sprowadzania zza oceanu. W dodatku cena 45zł jak na takie gadżet jest dość przyzwoita. No ale może do rzeczy. 
 
"Uniwersalny teleskopowy obiektyw do telefonu z zoomem optycznym 8x. Pasuje do większości telefonów, gdzie średnica obiektywu nie jest większa niż 13 mm. W zestawie znajdziesz obiektyw, klips i ściereczkę do czyszczenia." 
To oferuje nam producent. Dodam że w zestawie znajdują się jeszcze dwie zatyczki, które chronią nasz obiektyw przed zanieczyszczeniem czy zarysowaniem.
Trochę spraw technicznych. Obiektyw przybliża dany obiekt 8 razy. Warto zaznaczyć więc, że nie jest to obiektyw zmiennoogniskowy, czyli taki którym będziecie mogli sobie sami ustawić to jak bardzo dana rzecz będzie przybliżona. To działa na zasadzie lornetki, przybliża wam dany obiekt a wy jedyne co możecie zrobić to ustawić jego ostrość :) Ciekawostka, obiektyw może służyć jako jednooka lornetka, tak sprawdzałam, działa.
Powiększenie 8x
Kąt: 16°
Ogniskowa 18mm
Wymiary: 68x30mm
 
Wykonanie obiektywu jest dość solidne, pomimo, że całość stworzona jest z plastiku (wiadomo, oprócz soczewek). 
Obiektyw jest lekki, a przynajmniej lżejszy niż wygląda :D 
Mocuje się go bardzo łatwo, wkręcając go w plastikowy klips, który montuje się na aparacie. 
Podoba mi się ta dbałość o szczegóły. Mam na myśli to odwzorowanie prawdziwego obiektywu fotograficznego (czego poprzednie soczewki nie miały). Szczególnie urzekło mnie to okienko w którym widzimy podziałkę 20, 30, 40 i   (Co jak mniemam oznacza ostrzenie na przybliżoną odległość 20, 30 i 40 metrów oraz nieskończoność, czyli obiekt oddalony jeszcze dalej)  wraz z ustawianiem ostrości można zobaczyć jak po podziałce przesuwa się wskaźnik dla ułatwienia :)
 
Powiem Wam, że jeśli chodzi o jego działanie, to byłam w lekkim szoku. Otwierając pudełko myślałam 'no zapewne jakoś to przybliży, ale co z jakością zdjęć?" Bałam się, że jakość będzie fatalna, a tu proszę. Jakość jest bardzo ładna. Lepsza niż jakbyście zrobili zdjęcie a potem go wykadrowali. Więc to kolejny plus tego małego cacka. 
(Jeśli klikniecie na zdjęcia poniżej zobaczycie jeszcze lepszą jakość)
 
Nie jest to obowiązkowe wyposażenie naszego telefonu, ale myślę, że żaden pasjonat fotografii nie przejdzie obok tego 'maleństwa' obojętnie. 
Trochę żałuję że nie zabrałam go na wyjazd do ZOO. Teraz wiem jak bardzo by mi się przydał. 
Poniżej znajdziecie kilka przykładowych zdjęć zrobionych z mojego okna. Niestety aura na zewnątrz nie za bardzo ułatwiła mi zadanie, ponieważ śnieg sprawił, że zdjęcia są dość 'nieczytelne', ale mam nadzieję, że udało mi się uchwycić to co najważniejsze czyli działanie tego obiektywu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

http://martynaczarnynogafoto.blogspot.com

 

 

  • udostępnij
3 komentarzy

amanda
1

O przyda się!

odpowiedz

marcjamea
0

oww

odpowiedz

damianovichhh
-1

8)

odpowiedz

marcjamea
0

oww

odpowiedz

damianovichhh
-1

8)

odpowiedz

amanda
1

O przyda się!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda