Zrób selfie - zapłać za zakupy
13.02.2016

Zrób selfie - zapłać za zakupy

 

 

 

 

 

 

 

 

Mastercard po raz kolejny rewolucjonizuje rynek płatności. Od kiedy wprowadzono możliwość płacenia paypassem większość ludzi pokochała tę metodę praktycznie od razu. Jest wygodna, nie trzeba wkładać karty do terminala, czekać na połączenie z bankiem, wpisywać pinu i czekać na autoryzację. Mastercard chce iść dalej. 

 

 

 

 

 

 

Nową metodą płatności, która ma być skierowana do młodych użytkowników ma być płatność selfie – Mastercard Identity Check. Cały system opierałby się na aplikacji do której wprowadzonoby dane biometryczne, a w momencie płatności zostalibyśmy poproszeni o zeskanowanie naszej twarzy lub linii papilarnych za pomocą telefonu. Transakcja zostanie zrealizowana tylko w wypadku, gdy nasze dane zostaną rozpoznane przez system, więc jest to rozwiązanie bezpieczniejsze od paypassa, gdzie w wypadku kradzieży, złodziej może dokonywać zakupów do kwoty 50 złotych. Aplikacja jest obecnie w fazie testów i jeżeli przejdzie je pozytywnie to zostanie wprowadzona do użytku w 2017 roku.

 

 

 

 

 

Dane biometryczne nie będą przechowywane w bazie Mastercard w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, przechowywany tam będzie jedynie algorytm niezbędny do zidentyfikowania tożsamości. Ajan Bhalla, prezes ds. rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, przewiduje że hasła za parę lat przejdą do lamusa. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę. Z 10 000 ankietowanych osób, 53% przyznało się że zapomina jakiegoś hasła przynajmniej raz w tygodniu. Czy Mastercardowi się powiedzie? W 2013 roku Apple próbowało wdrożyć system płatności oparty na liniach papilarnych i powiedzcie szczerze…mieliście o tym pojęcie?

 

 

imeworldwide

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda