Nie strzelaj!
02.01.2016

Nie strzelaj!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sylwester to czas szalonej zabawy i hucznych fajerwerków.
Zapewne wiele z nas będzie witać Nowy Rok wśród znajomych, na domówkach, imprezach, czy na balach. A gdy wybije północ będziemy mogli "podziwiać" wystrzały petard i fajerwerków, bo przecież stanowi to jedną z głównych atrakcji nocy sylwestrowej. Niewątpliwie efekty dźwiękowe jak i świetlne są niesamowite. Wybuchające na niebie kule, fontanny i kwiaty rozkwitające w powietrzu w świetlne bukiety, barwne i wydające przy tym niesamowity huk...
Podczas takiego pokazu, gdy składamy sobie noworoczne życzenia zachowujemy się egoistycznie, bo inni wtedy umierają ze strachu.
Bo tak naprawdę noc sylwestrowa to prawdziwy koszmar dla czworonogów.
Wiem coś o tym, bo mam zwierzęta w domu i nietrudno zauważyć w jakim stanie są co roku, jak bardzo są wystraszone. Psy czy koty mają o wiele bardziej wyczulony słuch niż ludzie. Dlatego eksplozje petard są dla nich bardzo niebezpieczne.
Przerażone zwierzęta zrywają się ze smyczy, przeskakują ogrodzenia, biegną przed siebie, na oślep. Wiele z nich się gubi.
Witając nowy rok zważajmy również na swoje bezpieczeństwo. Co roku dochodzi do wielu poważnych wypadków przy odpalaniu petard.
Urazy kończyn -urwane palce, poszarpane dłonie, to najczęstsze przypadki związane właśnie z odpalaniem petard.
Zastanówcie się - ludzie myślący o swoim zdrowiu, jak i Ci, którym dobro zwierząt nie jest obojętne -czy fajerwerki są konieczne? Nie strzelajcie, proszę w imieniu czworonogów, które nie są w stanie Was o to osobiście poprosić.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sweterek-shein
 zegarek:swatch
 bransoletki:streetwood
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 myślę, że ten post od Mademoiselle będzie idealny akurat na Sylwestra, chyba każda chce utrzymać swój makijaż w dobrym stanie jak najdłużej
 
 
 
 
 
 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda