Pewność siebie
27.12.2015

Pewność siebie

 

 

 

 

Wiele z nas ma problemy z pewnością siebie. Możecie wierzyć lub też nie, jestem jedną z takich osób. Stres i poczucie, że nie podołam, że jestem gorsza niż ktoś inny, blokuje mnie do takiego stopnia, że choćby od danej rzeczy zależało moje życie, nie zrobiłabym tego. Mowa tu całkiem prostych czynnościach, których ja czasami się wypieram i nie dlatego, że się wywyższam, czy chcę zagrać księżniczkę. To po prostu silniejsze ode mnie, aż chce mi się płakać. Uważam, że ten post za nieco osobisty i kontrowersyjny zarazem. Jestem blogerką, osobą w jakimś stopniu publiczną, ponieważ dzielę się z Wami moim wizerunkiem a jestem osoba, która nie wierzy w siebie i swoje możliwości? Jakim cudem znalazłam się na tym miejscu w którym jestem? Co mogę zrobić by stać się pewniejsza siebie?

 

 

 

 

Nigdy nie byłam osobą, która się pchała by zaistnieć. Nie to było i nadal nie jest najważniejsze. Wsparcie bliskich osób jest połową sukcesu. Mając przy sobie osobę, która wierzy w nas mocniej niż my sami dba o to by wszystko szło po naszej myśli, wspiera nas i nasze pasje. Co gdy w jednym momencie wszystko się kończy. Wy czujecie się słabsi, nikogo nie obchodzicie na tyle by Was chcieli pozbierać gdy upadniecie na samo dno. Pomimo, że mocno kochacie swoją pasję, przestajecie to robić. Brakuje w Was zaangażowania. Wasza pewność siebie spada. Twarz, ciało i wszystko co związane z Waszą osobą kompletnie się Wam nie podoba. Jak prowadzić bloga? Jak robić coś, bez czego nie da się robić tego, co się kochało robić? Czy to wszystko prowadzi do zakończenia swojej przygody z blogowaniem? A może jest jakiś sposób na to, by zebrać siły i zacząć umieć liczyć tylko na samego siebie? 

Kieruj się głosem serca - Jeśli uważasz, że jest to coś co kochasz i sprawia Ci to przyjemność, nie przestawaj tego robić.
Nie pozwól by ktoś decydował o Twoim szczęściu - Nikt za Ciebie życia nie przeżyje, a żyjemy po to by być szczęśliwym i robić to co daje nam szczęście.
Stawiaj sobie cele i nie wymiguj się od nich - Jeżeli chcesz coś robić sumiennie, ustalaj sobie dokładne terminy. Nie wymiguj się od nich, ponieważ lenistwo nie popłaca. 
 
 
 
 
Ponówmy pytanie, a co z naszą pewnością siebie? Uważam, że jest to zadanie długo terminowe, a wszystko zależy od naszego podejścia. Jak tylko to możliwe, ograniczmy się upodabniać, inspirować według nas idealnymi, wyretuszowanymi postaciami z show biznesu. Bądźmy sobą. Nie kreujmy sztucznego wizerunku upodabniając się do kogoś kim nigdy nie będziemy. Lepiej być kiepską podróbą danej osoby? Czy jedyną, niepowtarzalną wersją samej siebie? Odpowiedź zostawcie do własnych refleksji. Jeżeli jest coś co możecie zmienić w sobie by poczuć się lepiej, to dążcie do tego! Jeżeli czegoś nie da się zmienić, to nauczmy się z tym pogodzić. Ja osobiście zbieram siły i będę starała się podchodzić do wszystkiego inaczej. Mam nadzieję, że kiedyś przestanę się ograniczać i zacznę normalnie żyć. 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia z dzisiejszego posta, zostały wykonane w Studio w browarze w Tychach, gdzie byliśmy razem z ekipą DDOB. To był dobry dzień. Sesja w studio, profesjonalny makijaż, spędzanie czasu wraz z innymi blogerkami. Czego chcieć więcej? Dla mnie było to jednak duże wyzwanie. Przed obiektywem nie czułam się pewnie, podziwiałam pracę innych dziewczyn, które wyglądały cudownie i widać było, że czują się jak ryba w wodzie. Ja zestresowałam się na tyle, że musiałam zejść, ochłonąć i nabrać sił. Nastąpiła we mnie automatyczna blokada, brak wiary w siebie.  Cieszę się jednak, że przełamałam paraliżujący mnie strach i zaryzykowałam. Pisanie tego wszystkiego jest dla mnie nieco trudne, ponieważ pewnie większość z Was odbierała mnie całkowicie inaczej. Jestem osobą wesołą, otwartą na nowe znajomości, z łatwością nawiązuje kontakt, aczkolwiek blokuję się i ograniczam w pewnych sytuacjach. Myślę, że z racji tego, że jestem blogerką, byliście wręcz pewni, że problemów z pewnością siebie nie mam, a wręcz przeciwnie, że jestem rozkochaną w sobie lalą, dla której m.in praca przed obiektywem jest czymś banalnie prostym.
 
 
 
  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda