Szokująco drogie
21.12.2015

Szokująco drogie

 

 

 

 

 

W tym tygodniu przedstawiamy wam listę najdroższych telefonów komórkowych na świecie. Ich cena nie do końca świadczy o możliwościach nie z tej ziemi, ani odporności na każde warunki atmosferyczne; raczej o gustach i upodobaniach najbogatszych ludzi. Gdybyście dysponowali kieszenią bez dna, zdecydowalibyście się na zakup jednego z przedstawionych niżej telefonów?

 

 

 

 

 

 

 

 

10. iPhone Princess Plus

Telefon został zaprojektowany przez jubilera Petera Aloissona i zdobi go 318 diamentów.  138 z nich oszlifowano techniką „princess cut” i to właśnie dzięki temu zawdzięcza on swoja nazwę. Urządzenie wykonane jest z 18-karatowego białego złota, a waga diamentów wynosi od 16.50 do 17.75 karatów.

Cena: 120 000 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Sony Ericsson Black Diamond

Ten limitowany model zaprojektowany został przez Garena Joha. Luksusowy telefon zbudowany został z poliwęglanu, czarnych diamentów i tytanu. Do niedawna uznawany był za szczyt nowoczesności (aparat 4 megapixele, 128 MB pamięci wewnętrznej), jednak w chwili obecnej wypada blado nawet na tle smartphone’ów „na każdą kieszeń”.
Cena: 300 000 dolarów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Vertu Signature Cobra

Firma Vertu słynie z tworzenia luksusowych telefonów. Model Cobra ozdobiony został szmaragdami, diamentami i 439 rubinami, a zaprojektowała go francuska firma Boucheron. Co można na nim robić? To samo co na telefonach „starej daty”, tzn. pisać, dzwonić i cieszyć się z tego, że ma się kontakt ze światem. Wygląd urządzenia na pewno nie trafi w gusta szerszej grupy odbiorców.
Cena: 310 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Obudowa tego telefonu wykonana została z czystego złota i waży 180 gramów. Oprócz tego, telefon zdobią czarne diamenty o wadze 45.50 karata, a tył wykonany został z dwustuletniego afrykańskiego hebanu. Klawiatura to 17 laserowo obrabianych szafirów, które zostały ręcznie wypolerowane, a ich waga to 32 karaty.

Cena: 1 000 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Diamond Crypto Smart Phone

Ze smartphonem powyższe urządzenie łączy tylko nazwa. „Nowinki” zastosowane w tym modelu to między innymi obsługa e-maila, wbudowane Wi-Fi i GPS. Zapomniałbym. Jest jeszcze MP3! Telefon wykonany został z platyny, różowego złota, hebanu i diamentów. Prawdziwy bling bling.
Cena: 1 300 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

5. GoldVish Le Million

Telefon, który większości ludzi przypomina dziwny banan, zaprojektowany został przez szwedzkiego designera Emmanuela Gueita. Pochwalić się może 2 GB pamięci, aparatem 2 megapixele, nie ma co prawda odtwarzacza MP3, ale radio jest! Został wpisany na listę rekordów Guinessa jako najbardziej ekskluzywny telefon na świecie.
Cena: 1 300 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. iPhone 3G Kings Button

Zmodyfikowany przez Petera Aloissona iPhone charakteryzuje się ramką wysadzoną 138 diamentami. Wykonany jest z 18-karatowego złota w kolorze złotym, białym i różowym. Jednak najważniejszym punktem telefonu jest przycisk „home”, który zastąpiony został diamentem o wadze 6,6 karata i to właśnie on decyduje o zawrotnej cenie urządzenia. Urządzenia, z którego nie będziecie mogli wysłać MMSa.
Cena: 2 500 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. iPhone 3GS Supreme Goldstriker

Jego obudowa to 271 gram 22 karatowego złota, jakby tego było mało urządzenie zdobi 136 diamentów o wadze 68 karatów. Jak u poprzednika przycisk „home” zastąpiony został dużym diamentem. Nowsza wersja zobowiązuje do większego kamienia tak więc tym razem mamy do czynienia z 7,1-karatowym diamentem. Kwestie techniczne? Takie same jak w każdym innym iPhonie 3GS.
Cena: 3 200 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. iPhone 4 Diamond Rose

Twórcą tego dzieła jest Stuart Hughes. Obudowa została ręcznie wykonana z różowego złota i pokryta jest oszałamiającą ilością 500 diamentów. Przycisk „home” został zastąpiony połączeniem platyny i 7,4-karatowego diamentu. Wyprodukowano tylko 2 modele tego telefonu, co czyni z niego towar niebywale luksusowy. Klient otrzymuje telefon dostarczony w 7 kilogramowym granitowym opakowaniu wyściełanym skórą z nubuku i złotym kaszmirem. Fajnie?
Cena: 8 000 000 dolarów

 

 

 

 

 

 

 

 

1.iPhone 5 Black Diamond

Numerem jeden naszej listy jest kolejny iPhone. Kolejny iPhone, który po raz kolejny został zaprojektowany przez Stuarta Hughes’a. Telefon wyprodukowany został specjalnie na zamówienie jednego z mieszkańców Hong-Kongu. Proces tworzenia trwał 9 tygodni. W tym czasie jubiler pokrył telefon 135 gramami 26-karatowego złota, 600 diamentami (53 tworzą symbol Apple) i szafirowym szkłem (szafir, zaraz po diamentach, jest najtwardszą, naturalną substancją występującą w przyrodzie). Nazwa wywodzi się z zastąpienia przycisku „home” czarnym diamentem.
Cena: 15 000 000 dolarów

 

 

 Nie pozostaje nam nic innego jak czekać, aż Pan Hughes zaprojektuje jeszcze droższy telefon, wykonany z jeszcze bardziej luksusowych materiałów. Pytanie, czy nawet dysponując zbędnymi milionami na koncie zdecydowalibyście się na zakup któregoś z powyższych telefonów?;)

iMe, Twój przewodnik po świecie technologii.

 

 

 
 
  • udostępnij
1 komentarzy

werooonikas
0

Ja mam Samsunga Glaxy J5 :) Od miesiąca i inny mi nie potrzeba :) wolałam J5

odpowiedz

werooonikas
0

Ja mam Samsunga Glaxy J5 :) Od miesiąca i inny mi nie potrzeba :) wolałam J5

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda