Zretuszowana prawda
18.12.2015

Zretuszowana prawda

 

 

 

 

 

 

Chcemy znać prawdę, a jednak nie zawsze sami dajemy innym ją poznać. Ukrywamy ją pod stosem kłamstw, często tłumacząc się, że to dla własnego/cudzego dobra. Lepsza gorsza prawda niż lepsze kłamstwo. 
 
W internecie ludzie ukrywają siebie, wpajają innym swoją perfekcję, która w żaden sposób nie równa się z rzeczywistością. To normalne, że ludzie popadają we wszelakie kompleksy. Nie rozumiem jednak dlaczego starają się zakryć swe niedoskonałości warstwą retuszu, zamiast rzeczywiście coś z nimi zrobić. Powstaje mnóstwo aplikacji pozwalających upiększyć swój wizerunek. Dążenie do doskonałości w internecie, powiększanie ust, maskowanie niedoskonałości na twarzy, czy najczęstsze wyszczuplanie sylwetki staje się już chorobliwe. Trzeba wziąć się w garść i zadbać o to, żeby owy retusz stał się zbędny. Zadbajmy o siebie w rzeczywistości, a nie będzie potrzeby zmieniania swojego wizerunku w sieci. Takie postępowanie być może ma swoje dobre strony, jednak nie na dłuższą metę, bo kiedyś dojdzie do spotkania z osobą poznaną przez internet i wtedy czar całego retuszu pryśnie i zostanie tylko wielkie rozczarowanie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sweterek:shein
 
Dodam, że krótka relacja z targów Swag Show Silesia jest już na youtubie! Zapraszam do obejrzenia i zostawienia łapki w górę ;)
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 
wstawiam jeszcze zdjęcie zamówienia sprzed kilku miesięcy, o których całkowicie zapomniałam, są to prezenty dla bliskich mi osób :)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sukienka:shein  żakiet:shein
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • udostępnij
2 komentarzy

eluminiunek
0

ciekawy wpis
 

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

eluminiunek
0

ciekawy wpis
 

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda