Jak zadbać o skórę jesienią?
18.11.2019

Jak zadbać o skórę jesienią?

Jesień to czas, w którym warto zadbać nie tylko o dopasowaną garderobę, ale także o ciało. Zmienne warunki atmosferyczne, smog czy suche powietrze w mieszkaniu negatywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry, która często wymaga nawilżenia, regeneracji i odpowiedniego odżywienia. Jak zatroszczyć się o skórę w sezonie jesiennym?

 

Nawilżanie

W pierwszej kolejności warto zadbać o jej prawidłowe nawilżenie. Nie wystarczą tradycyjnie stosowane balsamy oraz kremy. Dobrze jest zainwestować w profesjonalną linię kosmetyków, dostosowanych do waszej skóry. Pomogą w tym gabinety kosmetyczne oraz drogerie, w których znajdziecie dziesiątki produktów przeznaczonych do intensywnego nawilżenia.

Bogata paleta kosmetyków pielęgnacyjnych obejmuje nie tylko tradycyjne kremy, stosowane przede wszystkim na twarz i skórę dłoni, ale także balsamy do ciała. Wszystkie produkty powinny opierać się na naturalnym składzie, minimalizującym ryzyko uczulenia, a także cechować się dużą wchłanialnością, dzięki czemu szybko dotrą do głębszych warstw skóry. Korzystając z pożyczki przez Internet, warto kupić preparaty markowe, przeznaczone do stosowania na dzień oraz na noc.

 

Sprzęt domowy

Jak wspomnieliśmy na początku, jednym z zagrożeń dla zdrowej skóry jest smog. Odczuwalny jest szczególnie w dużych miastach, w chwili spadku temperatury i uruchomienia przez mieszkańców pieców centralnego ogrzewania. Oprócz negatywnego oddziaływania na drogi oddechowe, smog wydatnie przyczynia się do pogorszenia jakości skóry. Sposobem na te kłopoty są urządzenia oczyszczające i nawilżające powietrze.

Sprzęt tego rodzaju znajdziecie w niemal każdym sklepie AGD. Zapewnia filtrację powietrza, jonizując je i nawilżając. Po włączeniu urządzenia poczujecie w domu zapach przypominający letnią burzę. To znak, że powietrze zyskało nową jakość. Zakup oczyszczacza, który pozytywnie wpłynie na waszą skórę, pomogą sfinansować pożyczki przez Internet. Pamiętajcie jedynie, aby decydować się na sprzęt łączący w sobie oczyszczanie powietrza z jego nawilżaniem.

 

SPA dla skóry

Jeśli problem suchej i łuszczącej się skóry trudno zwalczyć samodzielnie, warto zdecydować się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Właściwie dobrane zabiegi pomogą w regeneracji naskórka, nawilżą go, poprawiając także wasz komfort. W tym zakresie kluczową rolę odgrywają nie tylko specjalistyczne urządzenia, ale także preparaty, docierające do głębszych partii skóry.

Wykorzystując możliwości, jakie dają pożyczki przez Internet, zdecydujcie się na zakup pakietów kosmetycznych, obejmujących co najmniej kilka zabiegów, dopasowanych do waszej cery oraz problemów skórnych, z którymi się zmagacie. Zwykle wizyta w salonie obejmuje relaksujący masaż twarzy, poprawiający jej ukrwienie, a także aplikację preparatów wzbogacanych między innymi kwasem hialuronowym. Zabiegi te rozjaśniają, odmładzają i regenerują skórę, nadając jej sprężystości i elastyczności.

Skóra w porze jesiennej wymaga większej uwagi. Wysokiej jakości preparaty, zabiegi kosmetyczne czy nawilżacze powietrza to sprzymierzeńcy elastycznego i odmłodzonego naskórka. Warto o tym pamiętać, przygotowując się do nadejścia chłodniejszych dni. Wystarczy wizyta w salonie kosmetycznym, aby dopasować produkty przeznaczone do waszej cery, które utrzymają skórę w bardzo dobrym stanie, nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda