Czego najlepiej używać do czyszczenia uszu?
24.05.2019

Czego najlepiej używać do czyszczenia uszu?

 

Uszy to bardzo wrażliwa i delikatna część ciała. Żeby zachowały zdrowie i wszystkie swoje funkcje, musimy nauczyć się dobrze o nie dbać. Niestety, wciąż popełniamy błędy w codziennej pielęgnacji. Często takie, które mogą się skończyć poważnymi problemami ze zdrowiem. Czas nareszcie rozwiać wszelkie wątpliwości i dowiedzieć się, jak czyścić uszy i jak się o nie troszczyć, by zachowały pełnię zdrowia.

 

Dobra woskowina

Czyszczenie uszu powinno przebiegać bardzo ostrożnie. Wewnętrzne struktury tego narządu są niezwykle kruche i zbyt mocne czy intensywne mycie może się skończyć ich uszkodzeniem. Bezwzględnie więc musimy odrzucić patyczki higieniczne, które wkładane do środka mogą doprowadzić nawet do uszkodzenia błony bębenkowej. Eksperci alarmują, że umieszczanie czegokolwiek w uchu może się dla nas źle skończyć – bólem i problemami ze słyszeniem.

 

Co ciekawe, skrupulatne czyszczenie wewnętrznych przewodów patyczkami jest nie tylko niebezpieczne, ale bezpodstawne. Woskowina, która się tam znajduje, jest naturalnym filtrem dla naszych uszu – chroni je przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, bakteriami, brudem i kurzem. Siłowe jej usuwanie działa więc ze szkodą dla naszego zdrowia.

 

Odpowiedni preparat

Tym, czym powinniśmy się zająć przy okazji codziennej higieny, jest delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny i zabrudzeń z zewnętrznych kanałów słuchowych. Czyścimy małżowinę, wszystkie zagięcia znajdujące się na zewnątrz. Do tego z powodzeniem możemy używać patyczka. Dobrym pomysłem jest również regularne stosowanie preparatów, które pomogą delikatnie oczyścić ucho. Spray do czyszczenia uszu sprawdzi się doskonale u osób, które mają problem z nadmiarem woskowiny i które chcą bardziej kompleksowo zatroszczyć się o higienę i zdrowie tej części ciała.

Szukając idealnego preparatu, warto zwrócić uwagę na jego skład. Najlepiej, by był w pełni naturalny. Spray do czyszczenia uszu Fonix powstał na bazie oleju mineralnego, olejku miętowego i olivaxolu, które rozpuszczają woskowinę stopniowo ją usuwając z ucha dzięki naturalnym mechanizmom oczyszczania ucha.

 

Pomoc eksperta

Pielęgnacja ucha nie jest skomplikowana. W większości przypadków wystarczy dobry preparat higieniczny. Warto go aplikować np. podczas kąpieli. W tym samym czasie możemy zająć się higieną małżowiny, którą – przy pomocy palców – delikatnie myjemy wodą. Nie trzeba bardzo się wysilać, niewskazane jest mocne pocieranie, ciągnięcie czy silne szorowanie. Ucho dobrze sobie radzi bez naszej pomocy.

W niektórych przypadkach jednak taka codzienna troska nie wystarczy. Czasami nadmiar woskowiny zmusza nas do wizyty u laryngologa. Jeśli zauważymy u siebie ból, uczucie zatkania, problemy ze słuchem lub „dzwonienie”, czas udać się do specjalisty – objawy te mogą świadczyć o zatkanym przewodzie. Laryngolog rozpozna problem, wystawi diagnozę i podejmie się leczenia, które w tej sytuacji polega zwykle na płukaniu ucha.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival
Casting na Ambasadorów nowej aplikacji video!🚀 Zostań Twarzą marki i jedź z nami na Fest Festival

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda