Poznaj 6 najpiękniejszych wysp Kanaryjskich
10.10.2018

Poznaj 6 najpiękniejszych wysp Kanaryjskich

Przyjazny klimat, urokliwe krajobrazy, duża różnorodność ukształtowania terenu i roślinności – takie właśnie są Wyspy Kanaryjskie. I co najważniejsze, każda jest inna. Wybierając się rokrocznie na popularne „Kanary”, można liczyć na zupełnie nowe atrakcje.

 

Grand Canaria

Jeśli chcemy zobaczyć pokaz tresowanych delfinów, koniecznie musimy odwiedzić Grand Canarię i park Palmitos. Jednak to nie delfiny są wizytówką Grand Canarii, ale słynny Rezerwat Wydm, gdzie możemy zobaczyć Saharę w miniaturze. Jednak myliłby się ten, kto by uznał, że Grand Canaria to wyspa pustynna. Przeczy temu Dolina Tysiąca Palm i wąwóz Guayadeque. Życie turystyczne tętni przede wszystkim w Las Palmas, stolicy Grand Canarii i archipelagu Wysp Kanaryjskich. Blisko 200 plaż i usytuowanych przy nich kurortów to dość, by pomieścić wszystkich chętnych odpocząć pod palmami turystów.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 2299 złotych. Zobacz oferty last minute.

 

Teneryfa

Najchętniej wybierana przez turystów wyspa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Rokrocznie odwiedza ją blisko 12 milionów turystów. Niemały wpływ na to ma przyjazny klimat, doskonała baza hotelowo-turystyczna, czyste i zadbane plaże z łagodnymi zejściami do wody. Czarny piasek na plaży wbrew pozorom jest krystalicznie czysty, a swój kolor zawdzięcza pochodzeniu wulkanicznemu. Perełką Teneryfy są parki tematyczne: botaniczno-zoologiczny Loro Parque, wodny Siam Park, Park Narodowy Teide. Mimo braku typowo tropikalnego klimatu nie brak tu tropikalnej roślinności. Wiele gatunków roślin nie występuje nigdzie indziej.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 1999 złotych.

 

 

Fuerteventura

Tu nie uświadczymy palm i bujnej tropikalnej roślinności. Na wyspie stale zasypywanej piaskiem Sahary dominuje krajobraz półpustynny i pustynny. Powulkaniczny płaskowyż to idealne miejsce do uprawiania sportów: kolarstwa, jazdy na motocyklach, safari. Stale wiejące wiatry nie są uciążliwe, dają uczucie chłodu w gorące dni. Przy okazji są też doskonałą kanwą do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Miejscowa ludność utrzymuje się z turystyki i hodowli kóz. Lokalnym przysmakiem jest kozi ser.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 2189 złotych.

 

 

La Gomera

Mimo że położona w Archipelagu Wysp Kanaryjskich, próżno szukać na niej podobieństwa do mocno obleganych wyżej opisanych wysp. Tu życie turystyczne praktycznie nie istnieje, miesięcznie na wyspie pojawia się zaledwie dwa i pół tysiąca turystów. Zapewne ma to związek z minimalną liczbą piaszczystych plaż. Za to znajdziemy tu mnóstwo dziewiczej przyrody nieskażonej ręką ludzką i idealne warunki do odpoczynku w samotności. Atrakcją turystyczną na wyspie jest dom Krzysztofa Kolumba.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 2999 złotych.

 

La Palma

Kolejna wyspa, która nie stara się na siłę przyciągnąć turystów. Nie ma tu dużej liczby kompleksów hotelowych i ciągnących się kilometrami plaż. Dominują małe plaże ukryte w urokliwych zatoczkach i plaże wulkaniczne. Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w obserwatorium astronomicznym. Doskonale przygotowane trasy piesze to gratka dla fanów trekkingu i górskiej wspinaczki. W parku narodowym można zobaczyć krater Taburiente mianowany wizytówką wyspy.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 2969 złotych.

 

Lanzarote

Wyspa, na której równie dobrze wypoczną rodziny z dziećmi, jak i osoby samotne. Nie brak tu czystych, zadbanych plaż i luksusowych hoteli. Miłośnicy aktywności fizycznej na urlopie mogą skorzystać z dobrze przygotowanych tras pieszych i rowerowych i udać się na wycieczkę w głąb wyspy. Szkoły sportów wodnych oferują lekcje nurkowania i surfingu. Za największą atrakcję wyspy uznaje się Park Narodowy Timanfaya. Kilkaset stożków wulkanicznych tworzy niesamowity krajobraz księżycowy. Widok niewątpliwie zapiera dech w piersiach.

Ceny tygodniowego pobytu w hotelu zaczynają się od 2299 złotych.

Największy wybór wczasów na Wyspach Kanaryjskich na www.itaka.pl

  • udostępnij
1 komentarzy

Ufek
0

Rzeczywiście piękne wyspy :) Nigdy nie byłam na wyspach kanaryjskich a chciała bym. Coś cudownego. Ja jednak nie polecam ITAKI. 

odpowiedz

Ufek
0

Rzeczywiście piękne wyspy :) Nigdy nie byłam na wyspach kanaryjskich a chciała bym. Coś cudownego. Ja jednak nie polecam ITAKI. 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda