Dlaczego lepiej kupować kosmetyki w sieci niż w sklepach stacjonarnych?
08.10.2018

Dlaczego lepiej kupować kosmetyki w sieci niż w sklepach stacjonarnych?

27 procent Polaków kupuje kosmetyki w sklepach internetowych, europejska średnia wynosi tymczasem tylko 21 procent. Tak kształtują się wyniki raportu „Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku”, przygotowanego przez Comarch i Kantar TNS. Co sprawia, że jest to tak bardzo popularna forma robienia tego typu zakupów? Dlaczego wybieramy tę drogę?

 

 

Zakupy z domu kontra drogerie Internetowe

Wygoda to jeden z głównych plusów kupowania online. Nie musisz stać w korkach, czy czekać w kolejce. Masz szybki i łatwy dostęp do wszystkich produktów. Drogerie Internetowe mają pod tym kątem pewną przewagę. Doceniają to zwłaszcza młode mamy, dla których wyjście na zakupy z dzieckiem nie zawsze będzie komfortową sytuacją. Stawiają na to rozwiązanie także osoby zapracowane.

 

Tanie kosmetyki – zakupy online są opłacalne!

To prawda, ceny cieni do powiek, tuszów do rzęs, podkładów itp., mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych mniej niż w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Opłaca się je kupować nawet po dodaniu kosztów przesyłki. Także wtedy, kiedy nie są one objęte promocyjną ceną. Wynika to z tego, że wyposażenie i wynajem lokali, a także pensje pracowników wlicza się w marżę. Koszty związane z prowadzeniem sklepu Internetowego nie obejmują tych kwestii.

 

Szerszy dostęp do produktów

Plusem jest, że znane sklepy Internetowe mają bogatszy asortyment. Zazwyczaj w Internecie, a nie w galeriach handlowych znajdziesz wszystkie odcienie ulubionych pomadek do ust, czy cieni do powiek. Ponadto, to właśnie w sklepach online kupisz niszowe marki, które zwykle niedostępne są w znanych sklepach stacjonarnych. Można tam natrafić na prawdziwe perełki!

 

 

 

Promocje inne niż pozostałe

Sklepy Internetowe kuszą promocjami, których nie znajdziesz w stacjonarnych drogeriach. Kody rabatowe, obniżki z tytułu zapisania się do newslettera, rabat na pierwsze zakupy to tylko kilka z proponowanych opcji. Są to obniżki cen typowe dla sprzedaży Internetowej. Niektóre z nich znajdziesz np. na stronie ezebra.pl.

 

Szeroki dostęp do informacji

Podczas przeglądania produktu dostępnego w Internecie masz o wiele więcej czasu. Możesz zapoznać się z jego składem, który zapewne będzie odpowiednio rozpisany, a działanie kosmetyku omówione. Możesz poszukać wyjaśnienia, co oznaczają poszczególne składowe i jakie jest ich działanie. W ten sposób kupisz tylko to, co jest ci potrzebne.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda