Chorobliwa zazdrość – potrafi zniszczyć związek
07.09.2018

Chorobliwa zazdrość – potrafi zniszczyć związek

Zazdrość – bywa delikatna, często naturalna i podkręcająca związek. Niestety często w związkach pojawia się także chorobliwa, niszcząca zazdrość. Z czego wynika i jak z nią walczyć? Czy zazdrość może zrujnować to, co udało Wam się zbudować? Pamiętaj, że chorobliwa zazdrość potrafi zniszczyć związek.

 

Wszystko zaczyna się od braku zaufania

Brak zaufania to często pierwszy krok do tego, by związkiem zachwiała chorobliwa, męcząca zazdrość. Brak zaufania wiąże się z wieloma aspektami związku. Może wynikać z tego, że ukochany poszedł sam na imprezę, nie informując Cię o tym fakcie. Może wiązać się z tym, że ukochana rozpoczęła pierwszą pracę, w której poznała sympatycznego kolegę i zaczęła się od Ciebie oddalać. Nawet minimalne zachwianie zaufania może skutkować zazdrością, która zacznie rujnować wszystko.

Źródło: weheartit.com

 

 

Chorobliwa zazdrość, czyli jaka?

Zazdrość przejawiająca się częstym zadawaniem pytań i podburzaniem dyskusji jest w sumie „naturalna”. Chorobliwa zazdrość zaczyna się wtedy, gdy lęk o ukochaną osobę zaczyna paraliżować. Boimy się, że stracimy partnera w każdej chwili jego codzienności – w momencie gdy jest w szkole, w pracy, czy na zakupach. Chorobliwa zazdrość to ciągłe kłótnie, kontrola, często nawet śledzenie partnera. Chorobliwa zazdrość jest zła i w żaden sposób nie polepsza relacji między partnerami, dlatego należy ją wyplewić u zarodka.

Źródło: weheartit.com

 

 

Jak z nią walczyć?

Gdy pojawi się chorobliwa zazdrość o partnera, bez dwóch zdań należy ją usunąć, całkowicie wyeliminować. W jaki sposób? Unikaj kłótni, staraj się rozmawiać o przyjemnych rzeczach. Obserwuj, ale nie kontroluj, bo w ten sposób niczego nie zyskasz, a związek może się rozpaść. Jeśli ukochany nie jest wobec Ciebie w porządku, zauważysz to dyskretnie obserwując jego zachowania. Jeśli Twoja zazdrość skupia się na jednej osobie i masz tego świadomość, to porozmawiaj z lubym o tym, co Ci przeszkadza i czego się obawiasz. Być może te obawy są kompletnie nieuzasadnione, a Twoja wyobraźnia działa zbyt mocno. Często stres związany z lojalnością partnera czy partnerki wiąże się z naszym postrzeganiem własnej osoby. Być może zazdrość ma podstawę w naszej niskiej samoocenie? Warto nad tym popracować.

Źródło: weheartit.com

  • udostępnij
1 komentarzy

martyna09
1

Warte przeczytania 👌

odpowiedz

martyna09
1

Warte przeczytania 👌

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda