Jakiej żywności unikać? Zaskoczą Cię te prawdziwe bomby kaloryczne!
05.09.2018

Jakiej żywności unikać? Zaskoczą Cię te prawdziwe bomby kaloryczne!

Jeżeli dbasz o linię, to na pewno wiesz, że w Twojej diecie nie powinny się znajdować słodycze i fast foody. Nie tylko przyspieszają pojawianie się warstwy tłuszczu na ciele, lecz także osłabiają organizm i mogą przyczynić się do pogorszenia jego zdrowia w przyszłości. Zdecydowanie lepiej wybierać owoce, warzywa, koktajle, zdrowe obiady, a także jadać regularnie po 5 posiłków dziennie.

 

Ale czy wiesz, że niektóre produkty bywają bardzo kaloryczne, choć na takie nie wyglądają? Niektórych z nich warto unikać, jeśli nie chcesz przysporzyć swojemu ciału odrobiny tłuszczu. Oczywiście możesz sobie na nie raz na jakiś czas pozwolić lub po prostu jadać z umiarem. ;)

 

#1 MASŁO 82%

Niektórzy nie wyobrażają sobie kanapki bez masła. Dobrze jednak smarować kromki jego cieniutką warstwą, bo to mleczne z dużą ilością tłuszczu jest bardzo kaloryczne! 100 gramów to aż ok. 700 kcal!

 

#2 CROISSANTY I CIASTO FRANCUSKIE

Opierają się one głównie na maśle, a jak wiesz z punktu #1, nie jest ono lekkie. A zatem te przepyszne przeróżne chrupiące ciasteczka z ciasta francuskiego, w tym croissanty, są megakaloryczne.

 

 

#3 SER ŻÓŁTY

Do kanapki jak znalazł! Ale uwaga – 100 gramów sera żółtego, np. Ementaler, to ok. 400 kcal. Pamiętajmy jednak, że jedzony z umiarem bywa zdrowy – zawiera dużo wapnia i obniża poziom złego cholesterolu (ponoć podobnie jak masło).

 

#4 MASŁO ORZECHOWE

Kilka lat szturmem zawładnęło naszymi sklepami. Dodajemy go do deserów, jemy z nimi kanapki, naleśniki, gofry. Ale ta przepyszna masa to niezła bomba kaloryczna. 100 gramów to ponad 550 kcal!

 

 

#5 SOKI W KARTONIE

Będąc w sklepie, warto patrzeć na skład i wartości kaloryczne danego napoju. Przekonasz się o tym, jak wiele soków w kartonach jest bardzo kalorycznych (np. bananowy, którego szklanka to ok. 200 kcal). I nie tylko one. Nie trzeba w końcu wspominać o napojach gazowanych, jak cola, w których cukier to główny składnik... Tyczy się to też często soków i wody dla dzieci. Takie napoje to często puste kalorie. Oczywiście warto pić soki 100% niż napoje gazowane, ale jeszcze lepiej robić je samemu – wyciskać ze świeżych owoców i warzyw.

 

 

#6 ORZESZKI ZIEMNE

Mówi się, że powinno się jadać orzechy. To prawda – są bardzo zdrowe. Np. laskowe czy włoskie (choć kaloryczne). Jednak nie dotyczy to arachidowych, które kupujemy solone w puszce. 100 gramów takiej przekąski to ok. 800 kcal!

 

PS Pamiętaj, by zdrowo się odżywiać, ale nie popadać w paranoję odchudzania – dbaj o linię, ćwicz, ale zachowuj dobrą ilość masy. Nie przekraczaj skrajnie niskiej wagi, bo zarówno zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, jak i jej niedostatek, są niebezpieczne dla zdrowia!

 

  • udostępnij
5 komentarzy

marcjamea
0

nic mnie nie zaskoczylo :D

odpowiedz

julisewka
0

:)

odpowiedz

artisticspirit
0

Nie spodziewałam się tego, zwłaszcza sera

odpowiedz
marcjamea
0

ja wiedziala, niestety :(

Odpowiedz

Wpogonizaidealem

marcjamea
0

nic mnie nie zaskoczylo :D

odpowiedz

julisewka
0

:)

odpowiedz

artisticspirit
0

Nie spodziewałam się tego, zwłaszcza sera

odpowiedz
marcjamea
0

ja wiedziala, niestety :(

Odpowiedz

Wpogonizaidealem

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda