Tego nie może zabraknąć w Twoim plecaku szkolnym
03.09.2018

Tego nie może zabraknąć w Twoim plecaku szkolnym

Nie od dziś wiadomo, że plecak szkolny niejednego ucznia to prawdziwy „worek bez dna”. Możemy w nim znaleźć przedmioty typowe, jak np. książki i zeszyty, ale także te bardziej niepowtarzalne, np. pompkę do roweru u ucznia, który dojeżdża do szkoły na rowerze. Jest jednak kilka przedmiotów, których  nie może zabraknąć w Twoim plecaku. Jesteś ciekawa o co chodzi? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

1. Podręczniki i zeszyty

Tego punktu nie może zabraknąć w naszym zestawieniu, mimo że jest bardzo oczywisty. Podczas kompletowania wyprawki szkolnej, starannie wybierz zeszyty do każdego przedmiotu. Zrezygnuj z brulionów 96 kartowych w twardej oprawie. Może i ładniej wyglądają, ale są dużo cięższe niż zwykły zeszyt. Jeśli codziennie musiałabyś zabierać na każdą lekcję po jednym brulionie i podręczniki, Twój plecak z łatwością przekroczyłby ciężar 10 kg. Po co nosić takie ciężary? Podczas zakupu zeszytów, pamiętaj, aby wybrać różne wzory. Będzie Ci łatwiej odróżnić, który zeszyt jest przeznaczony na konkretny przedmiot. Niestety sprawa z podręcznikami jest dużo trudniejsza. Tutaj nie mamy zbyt dużego wyboru, ponieważ są one z góry narzucone przez nauczyciela. Aby nie dźwigać zbędnych kilogramów, możesz zapytać nauczyciela, czy mogłabyś korzystać z koleżanką z ławki z jednej książki. Większość raczej nie wyrazi na to zgody, ale warto spróbować, nie masz nic do stracenia. Jeśli dostaniesz pozwolenie, dogadaj się z koleżanką, w które dni Ty zabierasz podręcznik, a w które ona.

Źródło: weheartit.com

 

 

2. Zakreślacze, kolorowe cienkopisy, karteczki post-it

W Twoim plecaku nie może zabraknąć kolorowych przyborów, takich jak: cienkopisy, zakreślacze czy samoprzylepne karteczki. Dzięki nim sporządzanie notatek stanie się dużo przyjemniejsze. Twoje zeszyty staną się także dużo bardziej czytelne i łatwiej z niego przyswoisz całość materiału. Samoprzylepne karteczki będą idealnym rozwiązaniem przy sporządzaniu uwag do treści w podręcznikach. Dzięki nim nie będziesz musiała pisać po książce i łatwiej ją sprzedasz po zakończeniu roku szkolnego.

Źródło: weheartit.com

 

 

 

3. Lunchbox z przekąskami

Jeśli dbasz o linię lub po prostu chcesz się zdrowo odżywiać, lunchbox będzie niezbędną rzeczą w Twoim plecaku szkolnym. Przekąski dostępne w sklepikach szkolnych najczęściej nie są najwyższej jakości. Możesz sobie sama przygotowywać coś pożywnego i zdrowego i przynosić ze sobą do szkoły. W lunchboxie świetnie sprawdzą się warzywa pokrojone w słupki (np. marchewka, seler naciowy) z dodatkiem dipu. Wieczorem możesz przygotować pieczone warzywa na kolejny dzień. Tutaj świetnie się sprawdzą bataty, ziemniaki (będą smakować jak frytki), brokuł czy burak. Takie przekąski są niezwykle pyszne i sycące, a Ty nie będziesz musiała się martwić, że przybędzie Ci kilka zbędnych kilogramów.

Źródło: weheartit.com

 

 

4. Kosmetyczka

Nie oszukujmy się, czasy, gdy do szkoły nie można było się malować już dawno minęły. Każda z nas chce na co dzień wyglądać ładnie. Delikatny makijaż do szkoły na pewno w tym pomoże. Abyś czuła się pewnie, zabierz ze sobą kilka produktów, na wypadek, gdybyś musiała poprawić makijaż. Tylko nie bierz ze sobą całego zestawu makijażystki. Delikatny krem BB, korektor, błyszczyk i lusterko w zupełności wystarczą do małych poprawek.

Źródło: weheartit.com

 

 

 

5. Dokumenty, telefon i inne drobiazgi

Na co dzień w szkole nie możesz się obejść bez: dokumentów, np. legitymacji szkolnej - musisz posiadać coś, co potwierdzi Twoją tożsamość i uprawnienia do ulgi w autobusie; telefonu i ładowarki – łączność ze światem jest bardzo ważna; drobnych pieniędzy, aby kupić sobie coś do jedzenia lub niespodziewanie zrzucić się w składce klasowej. Przydatna też będzie szczotka do włosów, miniatura ulubionych perfum, antyperspirant i słuchawki, dzięki którym posłuchasz ulubionych utworów w drodze do i ze szkoły. Sumując te wszystkie małe przedmioty, okazuje się, że w plecaku zaczyna brakować miejsca na podręczniki, ale ciężko jest z czegoś zrezygnować… Nie od dziś wiadomo, że tornister szkolny przestał pełnić swoją pierwotną funkcję i zaczęło się w nim pojawiać coraz więcej „niezbędnych” rzeczy.

Źródło: weheartit.com

  • udostępnij
4 komentarzy

Wiktoria_Wojtkowiak
1

Fajne porady i ciekawy wpis <3

odpowiedz

artisticspirit
1

Przydatne porady

odpowiedz

Wpogonizaidealem

martyna09
1

Warte przeczytania 

odpowiedz

Wiktoria_Wojtkowiak
1

Fajne porady i ciekawy wpis <3

odpowiedz

artisticspirit
1

Przydatne porady

odpowiedz

Wpogonizaidealem

martyna09
1

Warte przeczytania 

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda