Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?
27.08.2018

Czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

Technologia ciągle idzie do przodu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie spodziewał się, że będziemy płacić za zakupy kartą – kawałkiem plastiku z chipem – tym bardziej zbliżeniowo. Nikt też nie wiedział, że telefony będą miały tyle funkcji. Ba! Że w ogóle będą telefony komórkowe. ;) Obecnie nasze smartphony mogą służyć także jako swoiste karty płatnicze. Ale czy płacenie telefonem jest bezpieczne?

 

Oczywiście, że tak, jeśli dodatkowo będziesz zachowywać środki ostrożności. Sama technologia w renomowanych aplikacjach płatniczych, jak Google PayTM czy Apple Pay czy karty mobilne HCE w aplikacjach banków są w pełni bezpieczne.

 

 

 

Twoje dane nigdy nie są podawane żadnemu sprzedawcy, w tym oczywiście numer Twojej karty. Co więcej, jeśli zgubisz telefon, możesz ekspresowo zablokować dostęp z Menedżera urządzeń na androidzie za pomocą usługi "Znajdź moje urządzenie" działającej na telefonach z Androidem (Google Pay)". Jeżeli chcemy zapłacić, dzięki Google Pay, wystarczy „wybudzić” telefon. Z kolei aplikacja Apple Pay do wykonania transakcji wymaga potwierdzenia za pomocą Touch ID lub Face ID. Oba systemy mają szereg zabezpieczeń. Twoje dane są szyfrowane – nie musisz się więc obawiać, że ktoś inny będzie miał do nich dojście.

 

Możliwości płacenia za zakupy za pomocą smartphonu da Ci Santander Bank Polska. W zależności od tego, jaki masz telefon, możesz korzystać z m.in. Google Pay lub Apple Pay. Dzięki tym technologiom dokonasz płatności także w różnych znanych aplikacjach oraz w internecie.

 

 

Apple Pay i logo Apple są znakami towarowymi firmy Apple Inc. Listę zgodnych urządzeń Apple Pay można znaleźć na stronie https://support.apple.com/uk-uk/km207105. Google Pay to znak towarowy Google Inc. Więcej o Google Pay na santander.pl/ms/plac-mobilnie/. Do płatności zbliżeniowych telefonem potrzebny jest telefon z systemem Android (od 4.4) wyposażony w antenę NFC oraz aplikację Santander mobile. Szczegóły oferty Santander Bank Polska S.A. , informacje o opłatach i prowizjach, oprocentowaniu są dostępne w placówkach banku oraz na stronie internetowej santander.pl. Stan na…

  • udostępnij
2 komentarzy

0

Zawsze płace telefonem

odpowiedz
0

Moim zdaniem to zdecydowanie najwygodniejsza opcja

Odpowiedz

0

Zawsze płace telefonem

odpowiedz
0

Moim zdaniem to zdecydowanie najwygodniejsza opcja

Odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda