Rywalizacja w przyjaźni – napędza czy pogrąża?
09.08.2018

Rywalizacja w przyjaźni – napędza czy pogrąża?

Przyjaźń nie zawsze jest sielanką. Zdarza się, że zaczyna coś zgrzytać albo kumpele zaczynają ze sobą rywalizować. Spodobał Wam się ten sam chłopak? A może chcecie kupić sobie taką samą torebkę, ale tylko jedna ma na to fundusze? Rywalizacja może okazać się strzałem w kolano, uważajcie.

 

Kumpele z reguły spędzają ze sobą wiele czasu. Chodzą do szkoły, po sklepach, na spacer czy imprezę. Są dosłownie jak papużki nierozłączki. Nic więc dziwnego, że przychodzi taki moment, w którym zaczynają mieć podobne zainteresowania, obiekty westchnień lub zwyczajnie zaczynają powielać swoje zachowania. Pytanie, jak daleko może zajść tego typu rywalizacja i naśladownictwo, by przyjaźni zwyczajnie nie zepsuć?

 

Źródło: weheartit.com

 

Naśladownictwo

Naśladowanie kumpeli nie jest groźne, dopóki nie zaczyna być tendencyjne. Podobne spodnie, podobne czapki, zachowanie, a nawet takie same perfumy czy lakier do paznokci. To jest zabawne, ale tylko przez kilka minut. Kopiowanie może zacząć was pogrążać, bowiem każdy mimo wszystko lubi być indywidualistą. Trendy trendami, ale robienie z siebie klonów może skończyć się źle dla waszej relacji.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

Przyjaźń bez przyjaźni

Zdarza się tak, że rywalizacja w przyjaźni była niestety nieuchronna. Może być tak, że właściwie od dawna Twoja przyjaciółka z Tobą konkuruje (o makijaż, o ciuchy, o uśmiech kolegi), a Ty dopiero teraz zwracasz na to uwagę. Niezdrowa przyjaźń musi się prędzej czy później skończyć, bo takie relacje do niczego nie prowadzą. Dlaczego? W takich relacjach jedna osoba zawsze będzie konkurowała z drugą, bo podświadomie chce być lepsza. A to nie jest przesłanką zdrowej przyjaźni.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

 

Pieniądze niszczą

Dodatkowym aspektem uzupełniającym naśladownictwo i tym samym doprowadzającym przyjaźń do ruiny jest rywalizacja w kwestii finansowej. Do tej pory miałyście wrażenie, że wasze kieszonkowe są podobne? Kupowałyście te same ubrania, wymieniałyście się sukienkami o podobnych wartościach. A teraz, od pewnego czasu masz wrażenie, że Twoja kumpela jest „jeden level wyżej” finansowo? Najlepiej zrezygnuj z kopiowania i zacznij być sobą, na swoim poziomie „finansowych możliwości”. Doceniaj przyjaciółkę za inne rzeczy i nie zwracaj uwagi na jej zamożność. Tylko to uratuje waszą relację 😊

 

  • udostępnij
1 komentarzy

paulinoowo
0

dobrze ze w mojej nie ma rywalizacji

odpowiedz

paulinoowo
0

dobrze ze w mojej nie ma rywalizacji

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MÓW WYRAŹNIE! | Watch Ya' Mouth CHALLENGE
DDOB

Moda

Projekt Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój