Najbardziej instagramowe miejsca - Katowice
23.07.2018

Najbardziej instagramowe miejsca - Katowice

Przenosimy się z centralnej Polski na południe, wprost do Katowic - niejednokrotnie uważanych za najbrzydsze miasto w Polsce. Coś się jednak zmienia – od kilku lat lokalne władze pracują, aby zrewitalizować tą szarą, nudną i brudną od węgla okolicę. Jeśli w ciągu ostatnich kilku lat nie postawiliście tutaj nogi – koniecznie musicie nadrobić braki, ponieważ Katowice coraz bardziej zachęcają turystów do odwiedzin. Zobaczcie ranking 5 miejsc, które warto sprawdzić odwiedzając stolicę Śląska. Modne, interesujące i najbardziej instagramowe miejsca Katowic – tego nie da Wam żadne inne miasto!

 

1. Strefa Centralna

Strefa Centralna to klubokawiarnia, która znajduje się w  Górnośląskim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek. Przez mieszkańców nazywana miejscem neonów. Wyjątkowy wystrój lokalu zawdzięczamy paletom, krzesłom z odzysku i drewnianym skrzynkom, z których zrobione są meble tego miejsca. Wszystko w klimacie PRL.  Co ciekawe, jeśli chcecie poznać ceny to obowiązują one wyłącznie na napoje, za jedzenie natomiast każdy płaci tyle, ile uważa za słuszne. To idealne miejsce na spokojne spotkania z przyjaciółmi, ale także miejsce, gdzie zaznacie kultury – organizowane są tutaj wystawy, koncerty oraz projekcje filmów.

 

 

 

2. Dolina Trzech Stawów

Jeśli chcecie dotrzeć w to miejsce i pytacie o drogę mieszkańców Katowic, to pytajcie o Sztauwajery, bo tak właśnie Dolinę Trzech Stawów nazywają ślązacy. Jest to ich ulubione miejsce wypoczynku – dużo zieleni w samym sercu miasta. To tutaj znajdziecie ścieżkę rowerową, rolkostradę, ścieżkę zdrowia, siłownię zewnętrzną i wiele innych atrakcji. Idealne miejsce dla turystów, którzy chcą odpocząć po dniu zwiedzania betonowej dżungli.

 

 

 

3. Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice

Historia tego festiwalu rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy przyjaciele z klubu Hipnoza postanowili, że zorganizują wspólnie imprezę muzyczną. Od 4 lat festiwal odbywa się w Strefie kultury, zamieniac ją w pulsującą dźwiękiem przestrzeń festiwalową, z bogatym zapleczem gastronomicznym i handlowym. Wydarzenie to trzykrotnie zostało laureatem nagrody "European Festival Awards" w kategorii "Najlepszy Mały Europejski Festiwal".

 

 

 

4. Wrotka Katowice

Czy wiecie czym jest roller disco? To połączenie rolek i muzyki disco. Wrotka Katowice jest pierwszym tego typu miejscem w mieście. W typowym biurowcu znajduje się wielki tor do jazdy, świecące ściany, dyskotekowe kule, bar z napojami bezalkoholowymi i popcornem oraz muzyka – oczywiście grane są same hity w imprezowym klimacie. Zasady tej zabawy są proste – po torze jeździ się w jednym kierunku, w rytm muzyki. Jeśli chcemy odpocząć, wystarczy zjechać do części wypoczynkowej z lożami. Jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu to bez obaw – wszystkie niezbędne elementy (wrotki, ochraniacze oraz kaski)  wypożyczycie na miejscu.

 

 

 

5. Coffee Synergia

To miejsce zaaranżowane w stylu loftowym, wykorzystujące atuty starej kamienicy oraz współczesnych trendów. Jest to lokal, który łączy w sobie kawiarnię, bistro i sklep w jednym, ponieważ można tu kupić kawę, jak i akcesoria do jej parzenia. Zjecie tutaj śniadanie, lunch, dobre ciasto, ale przede wszystkim wypijecie kawę, ponieważ to ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Jest to niewątpliwie jedno z najlepszych miejsc w Katowicach, które oferuje cały wachlarz fantazji na temat kawy: poprzez tradycyjne kawy z ekspresu ciśnieniowego do kaw zaparzanych metodami alternatywnymi. Dodatkowo w lokalu jest Wi-Fi, a czworonogi są mile widziane tak więc nie pozostaje nic innego, jak tylko odwiedzić to miejsce!

 

#synergia 🙏🏼

Post udostępniony przez karolina marciniak (@szarlot_)

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda