6 sposobów na przygotowanie deserów godnych Instagrama
19.07.2018

6 sposobów na przygotowanie deserów godnych Instagrama

Każdy cukiernik domowy chce się pochwalić tym, co stworzył, ale tylko nieliczni dostają pochwały, na jakie zasługują. Podczas gdy ludzie uwielbiają desery, wielu followersów będzie chciało zobaczyć coś, co wygląda tak samo dobrze, jak smakuje.

W końcu jemy oczami, zwłaszcza w erze mediów społecznościowych! Zebraliśmy najlepszych wskazówek, abyś przeniósł swoje cukiernictwo na wyższy poziom.

Jeśli masz problem z prezentacją swoich deserów, nie szukaj dalej niż ta lista. Wkrótce dostaniesz tyle polubień, co Martha Stewart! Najlepsza część: są łatwiejsze niż myślisz.

 

1. Użyj koronki, aby uzyskać piękny, łatwy wzór

Wyobraź sobie: nie masz lukru, ciasto nie jest całkowicie idealne, a miałeś dostarczyć tort na imprezkę za niecałą godzinę. To brzmi jak przepis na katastrofę, a nie piękny tort.

Chwyć za koronkę, serwetkę, a nawet wytnij płatek śniegu z jakiegoś zapasowego papieru do drukarki. Połóż na placku i delikatnie obsyp cukrem pudrem na wierzchu. Ostrożnie zdejmij koronkę i ta-da! Piękny, łatwy wzór, który Twoi followersi (lub imprezowicze) docenią.

Źródło: pinterest.com

 

 

2. Ukryj swoje wady pod posypką

Konsensus w świecie pieczenia wydaje się taki, że jeśli masz pękniętą masę ciasta, topi się krem lub jakąkolwiek inną awarię związaną z deserem, posypki i dodatki są twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Zdziwiłbyś się, ile możesz zrobić z talerzem zmiażdżonych orzechów, wiórkami czekolady lub posypką. Rezultatem jest piękny wypiek, z której będziesz dumny, a nikt nie będzie w stanie dotrzeć wad tego deseru.

Źródło: weheatit.com

 

 

3. Wypróbuj foremki do ciastek, aby uzyskać zabawne kształty

Foremki mogą posłużyć nie tylko do ciasta, ale również czekolady czy nawet naleśników. Inne zastosowania dla foremek: mogą stanowić szablon dla posypek.

Źródło: pinterest.com

 

 

4. Wielokolorowa masa

Chcesz z łatwością zaimponować rodzinie i przyjaciołom dekoracją ciast i babeczek, które wyglądają tak, jakbyś kupił je u profesjonalnego cukiernika, użyj wielokolorowej masy.

Uzyskanie idealnego dopasowania kolorów jest znacznie łatwiejsze niż myślisz.

Będziesz jednak potrzebował trochę sprzętu. Torby cukiernicze, 2 mniejsze i jedna większa. Wypełnij dwie mniejsze torby wybranymi kolorami (po jednym w każdej torebce) i wsuń obie pełne torebki do większej torby. Dołącz swoją wybraną końcówkę jak zwykle. Otrzymasz dwa przeplatające się piękne kolory.

Źródło: weheartit.com

 

 

5. Kolorowe foremki odporne na tłuszcz do babeczek

Odporne na tłuszcz foremki sprawią, że Twoje babeczki będą wyglądać świeżo.

To może wydawać się głupie. W końcu, kto marnuje czas patrząc na foremkę w obliczu chwalebnego ciastka? Jeśli publikujesz zdjęcia swoich deserów, to jest to jedyna rzecz, na jaką ludzie będą patrzeć. Wszystko jest widoczne po zrobieniu zdjęcia, dlatego podczas projektowania deserów musisz być zorientowany na szczegóły. Tłuszcz i olej przesiąkają przez zwykłe papierowe foremki do ciastek, dzięki czemu twoje desery wyglądają nieładnie.

Źródło: pinterest.com

 

 

6. Pomyśl o otoczce do zdjęcia

 Dobra. Jeśli kierowałeś się wszystkimi naszymi wskazówkami to pewnie Twoje ciasto wygląda jak od francuskiego mistrza cukiernictwa. Jesteś gotowy, aby zrobić kilka słodkich zdjęć, które możesz wysłać znajomym lub też (a może przede wszystkim) wstawić na insta. Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest kadrowanie zdjęcia. Wymyśl sposób skomponowania ujęcia, dzięki czemu widz będzie zainteresowany. Użyj opcji wzoru siatki w aparacie, aby znaleźć najlepszy sposób wyśrodkować Twojego deseru. Nie zapomnij pomyśleć o kolorach i dodatkowych dekoracjach wokół swojego arcydzieła. Dobrym pomysłem jest zamazanie tła, na którym jest twoje jedzenie. Dzięki temu odbiorca patrzy do centralnego punktu obrazu, co sprawia, że ​​twój deser jest jeszcze bardziej pożądany.

Źródło: pinterest.com

  • udostępnij
4 komentarzy

skucinskaemi
0

teraz jest tyle możliwości , że można zrobić cuda

odpowiedz

muzyknatacierzynskim
0

I już jesteśmy głodni :P super wpis :) 

odpowiedz

skucinskaemi
0

Trzeba ieć naprawdę talent , żeby robić takie cuda

odpowiedz

paulinoowo
0

ale one super wyglądają

odpowiedz

skucinskaemi
0

teraz jest tyle możliwości , że można zrobić cuda

odpowiedz

muzyknatacierzynskim
0

I już jesteśmy głodni :P super wpis :) 

odpowiedz

skucinskaemi
0

Trzeba ieć naprawdę talent , żeby robić takie cuda

odpowiedz

paulinoowo
0

ale one super wyglądają

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda