Wakacje w Grecji – dlaczego są takie popularne?
10.07.2018

Wakacje w Grecji – dlaczego są takie popularne?

Gdzie wyjechać na wakacje w Grecji?

Grecja jest raczej niewielkim krajem, ale kryje w sobie naprawdę wiele atrakcji wartych uwagi. Dobrze więc, abyś przed wyjazdem zastanowił się, które z nich są dla Ciebie najważniejsze i odpowiednio zaplanował swoje wakacje w Grecji. Zobacz naszą listę miejsc, które warto odwiedzić.

 

Ateny

To stolica i największe miasto Grecji, a jednocześnie miejsce, którego nie sposób nie zobaczyć podczas wizyty w tym kraju. Mieści się tu wiele z zabytków, o których uczyłeś się na lekcji historii!

W Atenach bez wątpienia warto zobaczyć Akropol, czyli wzgórze, na którym znajdują się antyczne budowle, takie jak Partenon, Teatr Dionizosa czy Propyleje. Kolejnym punktem wartym obejrzenia jest Agora, czyli starożytny rynek, na którym wiele lat temu kwitło życie i kształtowały się dzisiejsze kultura i demokracja. Koniecznie zajrzyj do świątyni Hefajstosa!

Miejsca, które bez wątpienia zrobią na tobie wrażenie to Plaka, czyli najstarsza dzielnica miasta, Plac Syntagma i stojący przy nim Grób Nieznanego Żołnierza, strzeżony przez gwardzistów w uniformach ze spódniczkami, a także przepiękny park, nazwany Ogrodem Narodowym.

 

Meteory

Ponad Równiną Tesalską wyrastają kamienne filary. Na nich znajduje się 13 świątyń, z których 6 jest udostępnionych dla zwiedzających. Widok na przepaści i równinę, jaki się z nich rozpościera, zapiera dech w piersiach. A samo umieszczenie klasztorów w miejscu trudnym do zdobycia, zawieszonym między niebem a ziemią, wywołuje niesamowitą atmosferę do kontemplacji i rozmyślań.

 

 

Jaką grecką wyspę wybrać na wakacje?

W skład Grecji wchodzi blisko 2500 wysp, z czego 165 jest zamieszkałych. Wiele z nich również warto odwiedzić podczas wakacji w tym kraju. Zobacz, co mają do zaoferowania naważniejsze z nich i wybierz tę wyspę, która odpowiada Ci najbardziej!

  1. Rodos – to miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Znajdziesz tu wiele zabytków, ale wyspa kusi przede wszystkim licznymi klubami, kawiarniami i restauracjami. Warto odwiedzić też znakomity ośrodek sportów wodnych, z kursami dla początkujących i zaawansowanych.
  2. Kreta – ta wyspa może zafundować Ci prawdziwą ucztę dla podniebienia. Leżąca na pograniczu trzech kontynentów (Europy, Azji i Afryki) Kreta wykształciła niezwykłą i przepyszną kuchnię. Uprawiane na wyspie drzewka oliwne, winorośl, owoce i warzywa gwarantują świeżość i niepowtarzalny smak potraw.
  3. Zakynthos – jeśli lubisz wylegiwać się na plaży, to właśnie Zakynthos jest wyspą dla Ciebie. Plaże z tej wyspy zdobią większość informatorów i folderów reklamowych, zachęcających do wakacji w Grecji.
  4. Skopelos – to wyspa, która zachwyci miłośników przyrody i natury. Kiedy na pozostałych wyspach piętrzą się kurorty, Skopelos pokazuje swój tradycyjny, prowincjonalny charakter. Wyspa jest niezwykle zielona, a ponad połowę jej powierzchni zajmuje las sosnowy. W parze z zielenią idzie urokliwa biała architektura kościołów i kapliczek.

 

Gdzie spędzić wakacje w Grecji z dziećmi?

Jeśli zastanawiasz się nad wakacjami w Grecji z dziećmi, powinna zainteresować Cię wyspa Korfu. Położenie wyspy sprawia, że lot z Polski nie powinien trwać dłużej niż trzy godziny. Znajdziesz tam wiele hoteli typu family, oferujących liczne baseny ze zjeżdżalniami, place zabaw, animacje dla dzieci i przygotowane specjalnie dla najmłodszych menu w restauracjach. Poza tym Korfu to 30 przepięknych plaż i fantastyczne, górzyste widoki.

 

Jak przygotować się na wakacje w Grecji?

 

Dziś wyjazd do Grecji jest bardzo popularnym sposobem na spędzenie wakacji. Przez to w przygotowania do podróży może wkraść się rutyna i już po przyjeździe na miejsce możesz przekonać się, że zapomniałeś o czymś ważnym. Przygotuj się odpowiednio!

 

Co zabrać na wakacje w Grecji?

  1. EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na leczenie w placówkach krajów Unii Europejskiej na takich samych zasadach, jak obywatele danego państwa. Lepiej więc dmuchać na zimne i zadbać o nią przed wyjazdem do Grecji.
  2. Prawo jazdy – polskie prawo jazdy wystarcza, aby móc poruszać się po Grecji jako kierowca. Jeśli więc rozważasz wynajem samochodu i wycieczki objazdowe, koniecznie zabierz ze sobą ten dokument.
  3. Nakrycie głowy – Grecja to słoneczny, ciepły kraj, szczególnie w sezonie. Dla własnego zdrowia warto zaopatrzyć się w kapelusz, czapkę lub chustkę.
  4. Muzyka do auta – jakkolwiek dziwnie to brzmi, dobrze mieć ją ze sobą. Jeśli zamierzasz podróżować autem, wiedz, że w Grecji nie ma dużych stacji radiowych, a te małe grają głównie tradycyjną grecką muzykę. Nie wszystkim musi ona przypaść do gustu, więc warto być przygotowanym.

 

Ile kosztują wakacje w Grecji?

Grecja to kierunek bardzo popularny w ofertach biur podróży. Jeśli więc lubisz wiedzieć, że wszystko jest dobrze zorganizowane i niczym nie musisz się przejmować, skorzystaj z oferty jednego z nich, na przykład lidl-podroze.pl.

Przy wykupionych wczasach all inclusive i wcześniejszym przygotowaniu funduszy na dodatkowe wycieczki, śmiało możesz założyć, że 150 euro na osobę to odpowiednie kieszonkowe na takie wczasy.

Grecja kusi pogodą, zabytkami, a także pysznym jedzeniem i winem. Jeśli te argumenty Cię przekonują, wybierz ją na kierunek swoich wakacji. Nie pożałujesz!

  • udostępnij
2 komentarzy

AleksandraRK
1

Przydatny wpis :D

odpowiedz

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

AleksandraRK
1

Przydatny wpis :D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda