5 sposobów na nieświeży oddech
06.07.2018

5 sposobów na nieświeży oddech

Nieświeży oddech po przebudzeniu to zupełnie naturalna sprawa, taką mamy fizjologię. Kłopotliwy staje się moment, w którym zauważasz, że Twój oddech jest nieświeży w ciągu dnia, często bez znanej Ci przyczyny w postaci chipsów czy dania z aromatycznymi dodatkami, takimi jak czosnek. Jak zapobiegać nieświeżemu oddechowi? Jak go zwalczać? Poznaj 5 sposobów na nieświeży oddech!

 

#1 Myj zęby dokładniej

To brzmi banalnie, ale często problem nieświeżego oddechu tkwi w nieprawidłowym myciu zębów! Zastanów się nad tym, jak myjesz zęby i czy robisz to prawidłowo. Mycie zębów przez 3 minuty, z każdej strony, płukanie, nić dentystyczna – to wszystko ma znaczenie!

Źródło:weheartit.com

 

 

#2 Udaj się do dentysty

Drugi banał, ale ma ogromne znaczenie. Często wydaje nam się, że wizyta u dentysty jest konieczna dopiero wtedy, gdy bolący ząb rozrywać będzie nam dziąsła. A to nie jest jedyny powód, by do dentysty się wybrać! Wystarczy, że masz minimalną dziurkę w zębie, lub bezboleśnie wyżyna Ci się ósemka – brud i tym samym brzydki zapach mogą wynikać właśnie stąd.

 

#3 Rzuć palenie i używki

Palenie ma znaczny wpływ na stan jamy ustnej, uzębienia i tym samym na zapach, jaki wydobywa się z Twoich ust. Więc, jeśli poznajesz nowego chłopaka i nie chcesz, by odwracał od Ciebie twarz w grymasie – rzuć palenie.

 

Źródło:weheartit.com

 

 

#4 Woda i ziołowe napary

Bakterie w jamie ustnej wypłukiwać należy wodą. W związku z tym noś ze sobą butelkę wody mineralnej. W domowych warunkach możesz decydować się na picie herbatek ziołowych, a jeśli nie przepadasz za ich smakiem – wykorzystaj je, jako płukanki. Napar z rumianku, szałwii czy mięty może pomóc odświeżyć oddech, zwalczyć bakterie i zregenerować błony śluzowe.

 

#5 Sięgnij po specjalne preparaty

Możesz sięgnąć po gumę do żucia czy spray do odświeżenia oddechu. Możesz także skorzystać z tego, co oferują apteki. Specjalne tabletki z cynkiem organicznym mogą zdziałać cuda. A Ty przestaniesz się wstydzić swojego nieświeżego oddechu!

Źródło:weheartit.com

  • udostępnij
4 komentarzy

paulinoowo
0

pomocne :)

odpowiedz

AleksandraRK
0

Przydatny wpis :D

odpowiedz

Jessicaaa_025
0

Przydatne 😉

odpowiedz

Wika05
0

Cenne wskazówki 💕

odpowiedz

paulinoowo
0

pomocne :)

odpowiedz

AleksandraRK
0

Przydatny wpis :D

odpowiedz

Jessicaaa_025
0

Przydatne 😉

odpowiedz

Wika05
0

Cenne wskazówki 💕

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda