Wakacje w domu? Czas na homelidays
25.06.2018

Wakacje w domu? Czas na homelidays

Jak spędzisz swoje wakacje? Oczywiście, najlepiej jest gdzieś wyjechać. Zaszyć się w głębokim lesie, chodzić po górach albo wylegiwać się na gorącej plaży, kąpać się w basenie, morzu albo oceanie lub podróżować i odkrywać nowe, fantastyczne miejsca. Podróżowanie jest wspaniałe i co do tego nie ma wątpliwości – poszerza horyzonty, kształtuje charakter i zmienia perspektywę patrzenia na świat, innych, na życie. Dzięki podróżom i obcowaniu z innymi ludźmi, z innymi kulturami można złapać tak potrzebny dystans. Najlepiej byłoby spędzić w podróży całe wakacje. Bardzo często jednak okazuje się, że to niemożliwe, ponieważ nie ma wystarczających środków finansowych, ktoś musi zająć się młodszą siostrą, a wszyscy znajomi mają już plany. Co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy skazani na wakacje w domu? Przedstawiam Ci pomysły na ciekawe spędzenie wolnego czasu w domu, bez wyjeżdżania. Homelidays czas start!

 

1) Łap promienie Słońca

Tak samo jak rośliny potrzebują słońca, tak samo my, ludzie, potrzebujemy promieni słonecznych dzięki którym produkujemy witaminę D. Nie musisz wylegiwać się godzinami na kocu – to wręcz niezdrowe i osłabiające. Lepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza pobudka i poranny spacer, krótki bieg czy też rozciąganie na świeżym powietrzu. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem taki rytuał możesz śmiało wprowadzić także późnym popołudniem czy wieczorem.

Źródło: weheartit.com

 

 

2) Wysypiaj się

W trakcie roku szkolnego bardzo często nie śpimy tyle ile byśmy chcieli, a co gorsze ile powinniśmy. Zawsze na wieczór znajdzie się coś ciekawego do roboty albo znajomi, którzy wyciągają na imprezę. Teraz masz czas, aby zafundować sobie 8 h snu – porządna dawka, która pozwoli Ci lepiej funkcjonować. Nawet jeśli czujesz, że wystarczy Ci mniej czasu i szkoda Ci marnować dnia na sen – spróbuj, nie będziesz żałować J Zamiast bezsensownego scrollowania walla na FB czy IG postaraj się wcześniej położyć i kolejny dzień rozpocząć z większą dawką energii i we wspaniałym nastroju.

Źródło: weheartit.com

 

 

3) Odkrywaj nowe smaki

Lato to idealny czas na eksperymenty kulinarne, ponieważ natura dostarcza nam masę świeżych warzyw i owoców. Wykorzystaj to! Zamiast objadać się tym co zwykle, spróbuj poeksperymentować. Maliny, jagody, jabłka, gruszki – wszystko to znajdziesz w lokalnych sklepikach, a nawet we własnym ogrodzie. Poszalej sobie. Możesz wykorzystywać owoce i warzywa na tysiąc różnych sposobów: świeżo wyciskane soki, smoothie, wypieki, domowe lody :) Jeśli nie lubisz gotować możesz poświęcić ten czas na odwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy, w których można dobrze zjeść. Utwórz sobie listę miejsc, w których można zjeść obiad do np. 20 zł i do dzieła! ;)

Źródło: weheartit.com

 

 

4) Tryb offline

Spędzanie czasu w domu bez konkretnego planu często sprzyja bezsensownemu siedzeniu przed komputerem lub smart fonem. Nie oszukuj się – nie robisz nic co zbawi świat, a najlepiej wypoczywa się z wyłączonym monitorem. Bez komórki i tabletu. Dobrym pomysłem jest więc ograniczenie korzystania z tych sprzętów. Jeżeli nie wyobrażasz sobie całego dnia bez internetu, spróbuj określić sobie, że 1-2-3-4 lub więcej więcej godzin dziennie spędzisz zupełnie offline, z dala od telefonu i wszystkich innych technologicznych pokus. Możesz też postanowić sobie niewłączenie komputera aż do obiadu, albo wieczory z książką zaczynające się od godziny 19:00.

Źródło: weheartit.com

 

 

5) Spotykaj się z przyjaciółmi

W trakcie roku szkolnego ciężko jest w odpowiedni sposób zadbać o przyjaciół, którzy znajdują się w innej szkole, a co gorsze w innym mieście. Wakacje to idealna pora, żeby to naprawić! Odezwij się do dawno niewidzianych osób. Umów spotkanie w jakimś ciekawym miejscu albo razem wybierzcie się na odkrywanie okolicy. Jeśli pogoda nie sprzyja możesz także spotkać się z przyjacielem w domowym zaciszu. Od razu zaznaczam, że nie musi być nudno! Możecie urządzić sobie wieczór z grami planszowymi, maraton z Netflixem albo wspólnie wypróbować jakieś projekty DIY.

Źródło: weheartit.com

 

6) Postaw na spontaniczność

Wakacje to idealny czas na porzucenie planera w ciemny kąt. I tak zbyt dużo czasu spędzamy na planowaniu, życiu według list, kalendarzy, rozpisek – wszystko co do minuty zajęte. W wakacje spróbuj z tego zrezygnować, albo przynajmniej ograniczyć do minimum. Nie bój się wyruszyć w podróż bez celu albo wyjść z domu nie patrząc na prognozę pogody – być może dzięki temu odkryjesz wspaniałe miejsca, albo będziesz mieć szansę zatańczyć w ciepłym letnim deszczu. Grunt to niczym się nie przejmować – to główna zasada homelidays!

Źródło: weheartit.com

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda