6 typowych zachowań Mamy
24.05.2018

6 typowych zachowań Mamy

Stereotypy otaczają nas z każdej możliwej strony. Denerwują, bawią, zastanawiają i zazwyczaj są wyolbrzymione. Jednak w przypadku Mam jest kilka stereotypów, które zdecydowanie powielają się. Poznaj 6 typowych zachowań Mam.

 

Boi się o dziecko, nawet to dorosłe

Typowa mama chce chronić swoje dziecko absolutnie od wszystkiego! Nie pozwala dziecku na popełnienie choćby najmniejszego błędu, bo przecież ona wie, jak powinno się zachowywać w każdej sytuacji. I nie ma znaczenia, czy owe dziecko już dorosło.

 

 

 

 

„Chociaż mięsko zjedz”

Znasz to? Mamy uwielbiają, jak dzieci w trakcie rodzinnego obiadu sprzątają wszystko ze stołu. To typowe zachowanie – nie masz nic do powiedzenia, a jeść musisz! I nie ma zmiłuj. To chyba przeświadczenie, że skoro „nie ma jak u Mamy”, to trzeba się porządnie najeść.

 

 

 

Narzucają sprzątanie

Mamy zawsze domagają się pomocy, a jak ta nie przychodzi to prowokują sytuacje, w których prędzej czy później i tak pomożesz w sprzątaniu. Sobotnie rodzinne odkurzanie? Mamie w to graj!

 

 

 

Pytają, dopytują

Masz nowego chłopaka? Długo tego nie ukryjesz. Mamy tak pytają, drążą temat, że nie ma na to rady. Uwielbiają wiedzieć, to takie typowe.

 

 

 

Mamy wypominają

Gdy brak argumentów, mamy najczęściej zaczynają triadę wypominania. Zbyt późny powrót z imprezy, źle zawiązane buty, spóźnienie na rodzinny obiad – każdy powód jest dobry by Cię ponękać.

 

 

 

Ona zawsze wie

Wie gdzie byłaś, co robiłaś. Mama lubi być apodyktyczna, oj lubi. To typowe zachowanie każdej z matek. I nawet, jeśli było inaczej, niż Matka myśli – tego nie wygrasz. Bitwa przegrana.

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda