7 powodów, dlaczego nie jesteś lubiana od pierwszego wejrzenia
04.04.2018

7 powodów, dlaczego nie jesteś lubiana od pierwszego wejrzenia

 

Czy zastanawiasz się dlaczego niektórzy ludzie zyskują sympatię innych praktycznie od pierwszych chwil? Czy Ty stale jesteś oceniana jako wredna, pomimo że według Ciebie nie robisz nic złego? Poznaj 7 powodów, dlaczego nie jesteś lubiana od pierwszego wejrzenia!

 #1 BITCH FACE

Wydaje Ci się, że Twoja neutralna mina jest przyjacielska? Oj, możesz być w błędzie. Poproś kiedyś bliskiego znajomego o ocenę jak wyglądasz w momencie gdy myślisz o... niczym. Może się okazać, że Twoja twarz nie zachęca do bliższego kontaktu

 

 

 

 

#2 UBIÓR

Cenisz sobie ekstrawagancje i najnowsze, niezawsze doceniane przez wszystkich, krzyki mody? To również może stwarzać dystans. Idąc na imprezę ubrana jak milion dolarów, owszem, może wzbudzisz podziw, ale możliwe, że wywołasz u ludzi gorsze samopoczucie lub nawet zwykłą zazdrość. Czasem warto zrezygnować z nakładania na siebie miliona ciekawych dodatków i ciuchów o wartości wypłaty rodziców Twoich znajomych.

 

 

 

 

#3 NUDNE TEMATY

Rozmowa to nie omawianie swojego najnowszego CV, czy wszystkich osiągnięć naukowych. Wiadomo, że chcesz wypaść jak najlepiej w oczach nowych rozmówców, ale na Boga! Spytaj też o nich, ich zainteresowania i zajęcia. W końcu ludzie najlepieją czują się rozmawiając o sobie.

 

 

 

 

#4 MILCZENIE

To objaw Twojej chorobliwej nieśmiałości? Być może, ale przez to że milczysz, nikt Cię nie zapamięta. A już na pewno nie zapamiętają Cię jako osobę interesującą i wartą poznania.

 

 

 

 

#5 SZTUCZNOŚĆ

Nic tak nie odrzuca innych, jak fałszywa kreacja. Nie próbuj być kimś innym. Jesteś wystarczająco ciekawa, jako Ty sama.

 

 

 

 

#6 NABIJANIE SIĘ Z INNYCH

Pewnie – najprościej żartować z wad innej osoby, ale nawet gdy stawiasz w złym świetle osoby nielubiane, może to wywołać wrażenie, że ogólnie lubisz publicznie krytykować innych. Takiej osoby nikt nie chce poznać. Głównie ze strachu, że kiedyś skończy się jako jej ofiara.

 

 

 

 

#7 DOBRE WYCHOWANIE

Ostatnia sprawa – jakże kluczowa. Myślisz, że savoir-vivre jest już niemodny? Zdziwiłabyś się, dobre maniery i kultura są cenione nie tylko przez naszych dziadków. Czasem można zrezygnować z bycia mega cool i pokazywania, że masz wszystko w nosie, na rzecz pozytywnego wrażenia.

 

 

 

Dorota Hołub

 

5
  • udostępnij
5 komentarzy

2

Savoir-vivre*

Emileczqaaa 04/04 16:27:09
1

To prawda skożydtam z tych porad<3yes

1

Niby proste, a warto wiedzieć

OlaPasichnyk
1

Tak jest w życiu, fajnie że możesz popracować nad tym)

0

Fantastyczne porady. Dziękuje autorce !

0

Fantastyczne porady. Dziękuje autorce !

2

Savoir-vivre*

OlaPasichnyk
1

Tak jest w życiu, fajnie że możesz popracować nad tym)

1

Niby proste, a warto wiedzieć

Emileczqaaa 04/04 16:27:09
1

To prawda skożydtam z tych porad<3yes

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

Dołącz do DDOB

ddob
youtube

MATKA vs CÓRKA - MAMA ZAKŁADA TINDERA!
DDOB

Moda