Czy makijaż odzwierciedla osobowość? Poznaj 4 fakty!
29.03.2018

Czy makijaż odzwierciedla osobowość? Poznaj 4 fakty!

Czy makijaż ma związek z osobowością? Zdecydowanie tak! To, jak się malujesz i prezentujesz światu na co dzień, zdecydowanie oddziałuje na Twoje samopoczucie, a tym samym na osobowość. Co więcej, makijaż odzwierciedla to, jak w danej chwili czuje się kobieta.

 

Kolor szminki wpływa na to, jak się postrzegasz

To, na jaki kolor szminki zdecydujesz się danego dnia, ma zdecydowanie duży wpływ na Twoje samopoczucie. Wybierając kolor pomarańczowy, możesz być przekonana, że poczujesz się bardziej zdecydowana i pewna siebie. Wybierając beżową – poczujesz się elegancko i skromnie.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

Konformizm widoczny w make-upie

Osoba, która nie lubi wyróżniać się w tłumie, podświadomie wybiera klasyczne uczesania, i skromne ubrania. Makijaż jest minimalistyczny, często praktycznie niewidoczny. Rozejrzyj się po koleżankach, które z natury są ciche i skromne. Jaki jest ich makijaż?

 

 

Silna osobowość wypisana na twarzy

I tak, jak kobiety o delikatnym typie osobowości wybierają delikatne, pastelowe kolory, pewność siebie i kreatywność to cechy kobiet, które dobrze czują się w mocnym makijażu. Szminka może mieć intensywny odcień – czerwieni lub fuksji. W makijażu dopasowanym do osobowości chodzi o to, żeby wydobyć cechę dominującą i podkreślić ją za pomocą odpowiedniego makijażu oka lub ust. Mocne cienie, kredki, eyelinery – to nieodłączne elementy wyrazistego make-upu silnej osobowości.

 

Źródło: weheartit.com

 

 

Mocny makijaż dla business woman?

To jak wyglądamy, ma ogromny wpływ na naszą pracę. Kobiety zadbane, zwracające uwagę na szczegóły i których mocny makijaż wykonany jest bardzo starannie, uchodzą za pewniejsze siebie i bardziej profesjonalne.

 

 

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

ZranionaKsiężniczka
1

super!

odpowiedz

paulinoowo
0

wow, świetny post!

odpowiedz

ZranionaKsiężniczka
1

super!

odpowiedz

paulinoowo
0

wow, świetny post!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda