Smutne filmy - oto 7 najlepszych!
29.03.2018

Smutne filmy - oto 7 najlepszych!

Masz czasem tak, że oddajesz się codziennym zajęciom coraz bardziej schematycznie, niekoniecznie skupiając się na wykonywanych czynnościach? Ja łapie się na tym, że momentami czuję się jak jeden z androidów, który wykonuje tylko swoją listę „to do’. Na szczęście, ani ja, ani Ty nie jesteśmy robotami i nie jesteśmy w stanie wszystkiego zautomatyzować. Czujemy rzeczy, emocje i potrzebujemy ich codziennej dawki. Nie możemy skupić się tylko na tych pozytywnych, oglądając komedie romantyczne lub kino akcji w stylu „Leona Zawodowca” (choć serdecznie go polecam J ). Każdy z nas potrzebuje całego zestawu uczuć i emocji – nawet tych negatywnych. Moim sposobem na ich zaspokajanie są filmy, które poruszają umysł i serce. Rozsiądź się wygodnie, przynieś pudełko z chusteczkami i odkryj najsmutniejsze filmy. Oto 7 moich ulubionych!

 

 

1. Dunkierka, 2017

Kto gra?

Harry Styles, Tom Hardy, Cillian Murphy 

O czym film?

Napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana film opisuje wydarzenia, kiedy alianccy żołnierze z Francji, Kanady Belgii i Wielkiej Brytanii zostają otoczeni i odcięci przez armię niemiecką od plaż i portu Dunkierki we Francji między 26 maja a 04 czerwca 1940 r. podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej. Produkcja jest w pewnym sensie przeciwnością "Incepcji". Zamiast nieustających dialogów otrzymujemy film niemal bez słów przepełniony emocjami, obrazem i brutalnością II Wojny Światowej.

 

 

 

 

2. Gwiazd naszych wina, 2014

Kto gra?

Shailene Woodley, Ansel Elgort

O czym film?

Historia dwóch nastolatków z rakiem – Hazel chorej na raka tarczycy i Gusa – byłego koszykarza z amputowaną nogą, którzy poznają się na spotkaniach grupy wsparcia. Wymieniają się spostrzeżeniami, żartują i zakochują się w sobie jednocześnie planując wycieczkę do Amsterdamu, by odwiedzić swojego ulubionego autora. Przez cały ten czas poddają się leczeniu i żyją z efektami ubocznymi choroby.

 

 

 

3. Bez mojej zgody, 2009

Kto gra?

Cameron Diaz, Abigail Breslin, Sofia Vassilieva, Alec Baldwin

O czym film?

Ekranizacja powieści Jodi Picoult, która opowiada historię rodziny, walczącej z białaczką. Sara i Brian podejmują decyzję o leczeniu córki i decydują się na drugie dziecko, które zostaje genetycznie opracowane przed urodzeniem, aby było dopasowane szpikiem kostnym ze starszą siostrą. Relacje ulegają pogorszeniu, gdy młodsza z sióstr odkrywa tajemnicę związaną z jej narodzinami.

 

 

4. Siedem dusz, 2008

Kto gra?

Will Smith, Rosario Dawson

O czym film?

Główny bohater Tim jest sprawcą wypadku samochodowego, w którym ginie 7 osób. Zdruzgotany poczuciem winy mężczyzna postanawia uratować życie przypadkowych ludzi, rozdając im swoje narządy. Oddaje własne życie, by uratować nim innych.

 

 

5. P.S. Kocham Cię, 2007

Kto gra?

Hilary Swank, Gerard Butler

O czym film?

Film opowiada o tęsknocie kobiety do męża po jego śmierci. Holly i Gerry byli razem wiele lat, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, kiedy się kłócili. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy Gerry umiera z powodu nowotworu mózgu. Wraca jednak do Holly w dniu jej 30. urodzin. Przed śmiercią napisał 10 listów, które skierował do żony. Każdy z nich kończy się zwrotem „P.S I Love You".

 

 

 

6. Brokeback Mountain, 2005

Kto gra?

Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Michelle Williams, Anne Hathaway

O czym film?

Film pełen pięknych krajobrazów Ameryki, opowiada historię dwóch młodych mężczyzn, których od pierwszego spotkania łączy nierozerwalna więź. Romans, którego się dopuszczają, komplikuje zarówno małżeństwo każdego mężczyzny, jak i ścisłe ograniczenia społeczne tamtych czasów. Jest to skromna, zrealizowana za zaledwie 14 milionów dolarów produkcja, która zdobyła serca krytyków i okazała się najgłośniejszą oraz najczęściej dyskutowaną premierą roku. Film zdobył 8 nominacji do Oscarów, 3 nagrody BAFTA, 4 Złote Globy i szereg prestiżowych wyróżnień.

 

 

 

7. Pamiętnik, 2004

Kto gra?

Ryan Gosling, Rachel McAdams


O czym film?

"Pamiętnik" wyreżyserowany został przez Nicka Cassavetesa na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. To piękna historia miłosna, która opowiada o losach miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Została ona opisana na kartkach pamiętnika, który jeden z pensjonariuszy czyta chorej na Alzheimera kobiecie, aby umilić sobie nawzajem czas.

 

 

 

Wiem, że dla większości z Was określenie "smutne filmy" nie brzmi zachęcająco. Mam jednak nadzieję, że uda Wam się przełamać i obejrzycie chociaż jeden z podanych filmów! To naprawdę dobre kino! Dajcie znać w komentarzach co myślicie J

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda