Kubuś Puchatek to dziewczynka?!
29.03.2018

Kubuś Puchatek to dziewczynka?!

Że co?!

Wygląda na to, że okłamywano nas całe dzieciństwo! Kubuś Puchatek nie jest chłopcem. ONA jest dziewczynką i pochodzi z Kanady, a nie z Anglii. Naprawdę!

W nowej książce zatytułowanej "Finding Winnie: The True Story of World's Famous Famous Bear" (której tłumaczenia nie ma jeszcze w Polsce) dowiadujemy się, że Winnie (w oryginale Kubuś Puchatek to Winnie the Pooh) pochodzi od czarnej niedźwiedzicy z londyńskiego zoo zwanego Winnie, której prawdziwe imię to Winnipeg. Winnipeg jest Kanadyjką!

 

Źródło: youtube.com

 

Nowa książka została napisana przez Lindsay Mattick, wnuczkę żołnierza, który był odpowiedzialny za doprowadzenie Winnie do Anglii. Nazywał się porucznik Harry Colebourn i kupił niedźwiedzice za jedyne 20 $ podczas pierwszej wojny światowej. Stali się nierozłączni, dopóki nie pozostawił Kubusia (a może Kubusi?) w londyńskim zoo, aby móc wyruszyć ze swoją jednostką do Francji.

 

Źródło: wikipedia.com

 

Autorka, wraz z ilustratorką Sophie Blackall, chciała wydać książkę, aby pokazać światu, jak bardzo jej dziadek kochał niedźwiedzia.

Podczas gdy Kubuś Puchatek jest określany jako "on" w książkach, niedźwiedź został zainspirowany postacią samicy niedźwiedzia!

Jednak jest szczęśliwe zakończenie: Winnie szybko znalazła przyjaciela, małego chłopca, który zawsze odwiedzał ją w zoo. Ten chłopiec nazywał się Christopher Robin. Widzicie związek? Mały Christopher nazwał nawet swojego własnego misia po Winnie. A kim był tata Christophera? Autorem A. A. Milne, który napisał klasyczną książkę o Kubusiu Puchatku.

Zagadka rozwiązana!

 

Wkrótce będziemy mogli przeżyć swoje najbardziej nostalgiczne chwile ze słodkim małym niedźwiedziem swojego dzieciństwa z filmem Disneya, który trafi do polskich kin 17 sierpnia 2018 roku. Szykujcie chusteczki, bo ten film będzie wyciskaczem łez

 

 

  • udostępnij
3 komentarzy

2

Kocham Misia Puchatka!

odpowiedz

marcjamea
0

wow

odpowiedz

marcjamea
0

wow

odpowiedz

marcjamea
0

wow

odpowiedz

marcjamea
0

wow

odpowiedz

2

Kocham Misia Puchatka!

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda