5 sposobów, dzięki którym przestaniesz obgryzać paznokcie
22.03.2018

5 sposobów, dzięki którym przestaniesz obgryzać paznokcie

Obgryzasz paznokcie? To jedna z tych rzeczy, które ani nie wyglądają dobrze, ani nie są higieniczne. Obgryzanie paznokci to bardzo zły nawyk, który nie tylko niszczy manicure, rozprzestrzenia zarazki, ale także może spowodować infekcję czy zajady ust. Może warto wprowadzić w życie kilka sposobów, by raz na zawsze uporać się z tym problemem? Poznaj kilka tajników, dzięki którym przestaniesz obgryzać paznokcie!

Owiń paznokcie plastrami lub nakładaj w domu rękawiczki

To sposób, który przyjdzie z łatwością i pozwoli trenować w domu, w trakcie długich wieczorów z ulubionym serialem. Owinięcie paznokci plastrami czy nałożenie cienkich, bawełnianych rękawiczek nie wpłynie na komfort a bez nadmiernej ingerencji pozwoli uniknąć obgryzania.

 

Nałóż preparat

To drastyczna, ale bardzo skuteczna metoda. Bezbarwny preparat może się okazać bardzo skuteczny, biorąc pod uwagę nieprzyjemny, gorzki posmak, jaki pozostawia w ustach po jego spróbowaniu.

 

Zrób sobie manicure

Czy manicure może pomóc? Zdecydowanie! Kosztowny zabieg na paznokcie może być rewelacyjną blokadą przed ich obgryzaniem. Poza tym, która z nas chciałaby sprawić, by piękne paznokcie stały się nagle totalną klapą?

 

Źródło: weheartit.com

 

 

Sięgnij po cukierki lub gumę

Obgryzanie paznokci do problem, który często bywa uwarunkowany podłożem nerwowym. Jak inaczej zwalczyć stres? Zamiast obgryzać paznokcie, sięgnij po pastylki czy gumę do żucia. Poruszanie szczęką pozwala zwalczyć nerwowość, a przy okazji zachowa paznokcie w całości wink

 

Obcinaj paznokcie na krótko

Osoby mające problem z obgryzaniem paznokci powinny starać się obcinać je regularnie i utrzymywać długość, która uniemożliwia ich obgryzanie. Im krótsze paznokcie, tym zdecydowanie ciężej je obgryźć.

 

 

  • udostępnij
2 komentarzy

moniczka-chomiczka
0

Mega przydatne! 

odpowiedz

Crazygirl
0

Fajne
Napewno mi się przyda ;)

odpowiedz

moniczka-chomiczka
0

Mega przydatne! 

odpowiedz

Crazygirl
0

Fajne
Napewno mi się przyda ;)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda