6 złych nawyków urodowych, które musisz przestać popełniać!
09.03.2018

6 złych nawyków urodowych, które musisz przestać popełniać!

Uwielbiamy dzielić się poradami kosmetycznymi, ale nawet najlepsze hacki mogą zostać zrujnowane przez złe nawyki. Przykro nam to mówić, ale żadna sztuczka nie dokona cudów, które przeciwdziałają lenistwu, niewłaściwej opiece lub robieniu czegoś, czego nie powinnaś. Mimo, że chcielibyśmy, by było inaczej.

 

Wiemy też, jak trudno jest rzucić złe nawyki. Nazywa się je zwyczajami, ponieważ robimy je regularnie, co oznacza, że ​​ich zaprzestanie może być trudne. Ale jest to możliwe.

Oto sześć złych nawyków, które musisz przestać robić JAK NAJSZYBCIEJ.

 

Wyciskasz pryszcze

Wiemy, że wyciskanie pryszczy jest satysfakcjonujące, ale nie jest dobre dla skóry. To faktycznie sprawia, że ​​problem staje się poważniejszy, ponieważ pryszcz może stać się trudniejszy do zatuszowania. Ponadto możesz doprowadzić do infekcji, a nawet blizn. Trzymaj palce z dala od twarzy i używaj tylko maści na pryszcze i korektora, który pozwoli je zatuszować.

 

Źródło: weheartit.com

 

Nie zmywasz makijażu przed pójściem spać

Przyznaj się: ile razy byłaś zmęczona i myślałaś sobie: „Jak raz na jakiś czas nie zmyje mejkapu to się nic nie stanie”. A ile razy nadal robiłeś to po tym? Jednak jest wiele powodów, dla których nie powinnaś spać w makijażu. Po pierwsze, twoja poduszka i prześcieradła się zabrudzą. Po drugie, to nie jest dobre dla twojej skóry. Może to prowadzić do wyprysków i podrażnień, co oznacza więcej problemów.

 

Obgryzasz paznokcie

Co robimy, gdy jesteśmy zestresowani? Obgryzamy nasze paznokcie. Nie tylko niszczymy tym samym manicure, ale nie jest to dobre dla zdrowia, paznokci czy zębów. Nie wspominając już o tym, że możesz rozprzestrzenić zarazki i zwiększyć ryzyko infekcji. Zrób wszystko, co musisz, aby przestać gryźć paznokcie. Załóż plastry na wszystkie palce. Posmaruj je tymi niesamowitymi lakierami dla obgryzających (fuj!) lub zrób bardzo drogi manicure, po którym będzie Ci szkoda obgryzać te piękności.

 

Nie wyrzucasz starych kosmetyków

Wiemy, że wydałaś pieniądze na te produkty, więc chcesz wykorzystać je do końca, ale nie powinno to kosztować twojej skóry. Kiedy używasz produktów po upływie ich dat ważności, możesz uzyskać negatywną reakcję, taką jak wysypka lub zaczerwienienie skóry. Jeśli używasz starych produktów do pielęgnacji skóry, prawdopodobnie nie będą one tak skuteczne. To samo dotyczy makijażu. Jeśli kiedykolwiek używałaś uschniętego tuszu do rzęs, będziesz wiedziała, o czym mówię.

 

Źródło: weheartit.com

 

Urywanie rozdwojonych końcówek

Czy jesteś jedną z tych osób, która zawsze i obsesyjnie stara się usunąć rozdwojone końce za pomocą palców? Opuść swoje ręce. Teraz. Ciągnięcie rozdwojonych końców nie pomoże Ci się ich pozbyć. To faktycznie sprawia, że ​​problem jest gorszy, ponieważ bardziej rozdwajasz włosy. Jeśli masz rozdwojone końcówki, pozwól sobie na fryzjera.

 

Ciągle dotykasz twarzy

Nie mówię tylko o wyciskaniu pryszczy. Mówię o odpoczęciu twojej twarzy od dłoni, ocieraniu czoła, dotkaniu podbródka i wszystkich tych drobnych gestów, które prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy, że robisz. Staraj się być bardziej świadoma swoich działań, ponieważ im częściej dotykasz twarzy, tym więcej zarazków rozprzestrzeniasz. Nie tylko możesz zepsuć sobie makijaż, możesz również pogorszyć stan cery.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda