11 Faktów o Beyoncé
28.02.2018

11 Faktów o Beyoncé

Kim jest alter ego Beyoncé? Jaki jej utwór najdłużej trzymał się na listach przebojów? Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o tej młodej i zdolnej artystce, możesz się zaskoczyć. Znaleźliśmy najciekawsze fakty o karierze i życiu Beyoncé.

 

1. Beyoncé napisała "Crazy in Love" w dwie godziny ... Na kacu!

W 2002 roku amerykański producent muzyczny, Rich Harrison, starał się przekonać kolegów, że pierwszy projekt "Crazy In Love" jest świetny, ale żaden z nich nie potrafił wybić rytmu. Harrison był przekonany, że znalazł coś wyjątkowego, ale postanowił przetrzymać go w szufladzie, dopóki nie pojawią się właściwi artyści. Chociażby Beyonce, która początkowo miała wątpliwości co do utworu, który uznała za "zbyt retro". Po przekonaniu, Harrison dał Beyonce dwie godziny na ukończenie utworu.

 

 

2. Beyoncé cierpiała na depresję w czasach Destiny's Child.

Kiedy Luckett i Roberson opuścili Destiny's, Beyoncé została publicznie obwiniona przez media, krytyków za przyczynę rozpadu. Od tego czasu mówiła o cierpieniu na depresję, zamykała się w swoim pokoju na kilka dni.

Źródło: self.com

 

3. Nazwa Destiny's Child pochodzi z fragmentu z Księgi Izajasza.

Rodzina Knowles jest praktykującymi chrześcijanami, a matka Beyoncé zasugerowała nazwę, kiedy "Przeznaczenie [Destiny]" zostało wybrane.

 

 

4. Beyoncé miała tylko jednego chłopaka przed Jayem Z.

Powiedziała The Telegraph w 2008 roku; "Kiedy miałam 12, 13 lat miałam swojego pierwszego chłopaka i był nim aż skończyłam 17 lat. W tym wieku to był długi okres, zawsze byłam bardzo lojalna i trochę bardziej dojrzała. To było moje jedyne doświadczenie z facetem, a od tego czasu miałam tylko jednego chłopaka w moim życiu - Jaya.

Źródło: usmagazine.com

 

5. Beyoncé  udało się dodać nowe słowo do Oxford English Dictionary.

Tylko najpotężniejsza kobieta w muzyce mogłaby sformułować słowo "bootylicious"(seksowny, z okrągłą pupą) jako oficjalne słowo.

 

 

6. Alter ego Beyoncé jest Sasha Fierce.

Tylko ktoś szanowany na całym świecie może stworzyć własne alter ego i być traktowany poważnie. Beyoncé stwierdziła, że ​​stworzyła "Sashę Fierce", aby zachować seksowną, agresywną, prowokującą osobowość sceniczną, oderwaną od tego, kim naprawdę jest, twierdząc, że "nie jestem taka jak ona w prawdziwym życiu".

Źródło: Pinterest

 

7. Beyoncé przekazała całą swoją pensję z filmu "Cadillac Records" na cele charytatywne.

Pieniądze trafiły do Phoenix House, organizacji ośrodków rehabilitacyjnych dla osób uzależnionych od heroiny w całym kraju.

Źródło: soulbowl.pl

 

 

 8. "Halo" to piosenka, która najdłużej utrzymywała się na listach przebojów Hot 100 w karierze Beyoncé .

 

 

9. Ulubiona liczba Beyoncé to 4.

Jej mama urodziła się 4 stycznia. Wyszła za mąż 4 kwietnia. Jej urodziny przypadają na 4 września, a jej mąż ma urodziny 4 grudnia. Czwarty studyjny album Beyoncé nosi tytuł "4."

 

 

10. Imię "Beyoncé " pochodzi od dziadka jej mamy.

Ojciec Tiny Knowles, mamy Beyoncé , nazywał się Lumis Albert Beyincé, a panieńskie nazwisko Tiny brzmi "Beyincé".

Źródło: 360nobs.com

 

11. Beyoncé wydała swój własny film dokumentalny w 2013 r.  "Life Is But A Dream", który sama wyprodukowała i wyreżyserowała.

Dokument autobiograficzny dał wgląd w życie osobiste i zawodowe gwiazdy, pokazując, jak wiele kontroli ma nad własną muzyką.

Źródło: beyonce.com.pl

  • udostępnij
1 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda