Nowa konkurencja Facebooka – aplikacja Vero
27.02.2018

Nowa konkurencja Facebooka – aplikacja Vero

Aplikacja Vero, której slogan brzmi "mniej mediów społecznościowych, więcej życia towarzyskiego", trafiła do sklepu Apple App Store 30 kwietnia ubiegłego roku, ale gwałtowny wzrost liczby rejestracji nastąpił w ten weekend. Zainteresowanie było na tyle duże, że nie wyrabiały ich brytyjskie serwery.  

Być może jest to zmęczenie Facebookiem lub irytacja Snapchatem, ale rejestracje Vero były tak liczne w weekend, że platforma musiała wydać kilka komunikatów o problemach technicznych.

"Mamy awarię z powodu dużego obciążenia" - czytamy tweet z niedzieli. "Ponownie przepraszamy za problemy, które mamy. Pracujemy nad przywróceniem systemu. Naprawdę doceniamy Twoją cierpliwość." I to, od soboty: "Z powodu bardzo dużego natężenia ruchu doświadczamy sporadycznych problemów technicznych. Pracujemy nad ich rozwiązaniem tak szybko, jak to możliwe. "

 

Źródło: highsnobiety.com

 

Dlaczego właśnie teraz tak ludzi ciągnie do Vero?

Firma zaoferowała "Vero za darmo do końca życia!" dla pierwszego miliona użytkowników od piątku, ale prawdopodobnie już zbliża się do tego progu.

 

Czym Vero różni się od innych platform społecznościowych?

Vero (tak przynajmniej twierdzi) ​​nie używa algorytmów do kierowania reklam na użytkowników. Warto zauważyć, że nie korzysta też z tradycyjnej reklamy, opierając się raczej na modelu subskrypcji, który ma zostać uruchomiony już wkrótce. Vero obciąża także sprzedawców, gdy sprzedają produkty poprzez funkcje "kup teraz".

Ponieważ wielu ludzi ma uzasadnioną obsesję na punkcie swojej prywatności online, Vero twierdzi, że prosi tylko o numer telefonu, nazwisko i adres e-mail użytkownika podczas rejestracji, oraz do  statystyk używania aplikacji. Udostępnia dane wyłącznie za zgodą użytkownika.

Źródło: apkmonk.com

 

Pozwala również użytkownikom na uszeregowanie powiązań według relacji (kolega/koleżanka, przyjaciel, znajomy) - funkcja ta oferowana jest również przez Facebooka. „Stworzyliśmy sieć społecznościową, która pozwala ci być sobą. Stąd nazwa Vero. To znaczy prawda" takie hasło znajdziemy na ich stronie.

Vero jest bardzo czystym i przejrzystym układem. Do dyspozycji mamy 6 kategorii postów: zdjęcie lub wideo, link, muzyka, film, książka lub miejsce. Specjalne znaczniki pozwalają nam krytykować lub polecać posty, albo dodać je na listę naszych planów.

Fajną funkcją jest również wybieranie komu ma się wyświetlać nasz post. Czy będą to wszyscy nasi followersi, czy może tylko najbliżsi przyjaciele. 

Źródło: cosmopolitan.com

 

Najbardziej zastanawia jednak czy w momencie kiedy Vero przestanie być darmowe, ludzie nie zrezygnują z tej apki. Na razie jednak życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki!

 

A Tobie jak podoba się aplikacja?

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Glassy
0

👍

odpowiedz

Glassy
0

👍

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda