6 faktów o ciele kobiet
26.02.2018

6 faktów o ciele kobiet

Kobiety od zawsze były jedną wielką tajemnicą. Pomimo upływu lat nic w tej materii się nie zmienia. Świetnym dowodem na to jest Bestseller Francisa Alana wydany w 2005 r. pt. „Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach”. Niestety książka pokazuje, że niewiele, ponieważ zawiera 128 pustych stron. Niemniej jednak prowadzone badania naukowe pozwalają nam odkrywać sporo na temat unikalnych cech kobiet. Dla wszystkich, którzy chcą co nieco dowiedzieć o płci pięknej, przygotowaliśmy 6 faktów o ciele Kobiet, o których prawdopodobnie wcześniej nie mieliście pojęcia.

 

♦ Serca kobiet biją szybciej niż mężczyzn

Serce kobiety bije przeciętnie 72 razy na minutę, a mężczyzny tylko 65 razy. Mimo większej intensywności kobiety pozostają dłużej zdrowe i sprawne.

 

♦ Kobiety mają więcej kubków smakowych niż mężczyźni

https://static.pexels.com/photos/745766/pexels-photo-745766.jpeg

 

♦ Kobiety mają mniejsze mózgi

Mózg mężczyzny jest co prawda dużo większy od mózgu kobiety, ale gdyby mózgi obu płci byłyby tej samej wielkości to kobiety byłyby wyraźnie inteligentniejsze. To jednak nie świadczy o tym, że kobiety są mniej inteligentne! Struktura mózgu kobiety jest korzystniejsza, w przeliczeniu na jednostkę objętości mózg kobiety jest wydajniejszy, co potwierdzał profesor psychologii i psychiatrii Ruben C. Gur.

 

♦ Kobiety są genetycznie bardziej gibkie niż mężczyźni

https://static.pexels.com/photos/415212/pexels-photo-415212.jpeg

 

♦ Kobiety mają więcej receptorów czuciowych, a więc bardziej odczuwają ból

Wbrew wszelkich pozorom badania wskazują, że dla wielu rodzajów bodźców kobiety mają niższą tolerancję na ból. Co więcej specjaliści z USA i Kanady przeprowadzili badania, które pokazały, że kobiety i mężczyźni mogą zupełnie inaczej odczuwać ból. Doznania te mogą się różnić ze względu na odmienne funkcjonowanie układu nerwowego u kobiet i mężczyzn.

 

♦ Kobiety spalają tłuszcz wolniej niż mężczyźni, o ok. 50 kcal dziennie

https://static.pexels.com/photos/28080/pexels-photo.jpg

  • udostępnij
1 komentarzy

1

Polecam fajne jeansyhttps://viralvideo.pl/l/0Ir2WROhrI

odpowiedz

1

Polecam fajne jeansyhttps://viralvideo.pl/l/0Ir2WROhrI

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda