Jak wyjść z Friendzone?
19.02.2018

Jak wyjść z Friendzone?

 

 

Każda z nas jest lub kiedykolwiek była w relacji, która nazywana jest przez wszystkich potocznie jako friendzone. Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja uważam, że to jedna z najgorszych sytuacji w moim życiu, jeśli chodzi o relacje z facetami. Jak z tego wyjść? Czy da się temu jakoś zapobiec? Jak dać mu do zrozumienia, że to już nie przyjaźń i czas pójść o krok dalej? Sprawdźmy!

 

 

 

Co to jest friendzone?

Friendzone to dosłownie tłumacząc „strefa przyjaźni”. Niestety nie jest to tak proste jakby się mogło wydawać. Oznacza to także relację między dwojgiem osób, w której jedna z nich darzy drugą miłością, podczas gdy jest jednocześnie traktowana przez tę osobę wyłącznie jako przyjaciel. Patowa sytuacja, ale nie bez wyjścia.

 

Zatem wpadłaś/eś w friendzone, tak?

 

…do tego nie wiesz jak zdobyć dziewczynę lub chłopaka, w którym tak bardzo się kochasz i jesteś w stanie zrobić wszystko, żeby z nią/nim być. Może to nie będzie pocieszające, ale doskonale wiem o czym mówisz. Niestety większość młodych ludzi jest w takiej sytuacji, co gorsza – ta sprawa nie dotyczy tylko nastolatków.

Generalnie uważam, że taka sytuacja to jak strzał w twarz. Choć w większości przypadków to trochę nasza wina, bo o uczuciach powinno się rozmawiać. Najlepiej jak najszybciej!

 

 

 

Dlaczego znalazłaś się w friendzone?

 

Powodów może być mnóstwo, ale do najpopularniejszych należą:

 

#1 Nie podobasz mu się, a już na pewno nie pociągasz go fizycznie.

No cóż…gusta, guściki, a o nich się nie dyskutuje. Pamiętaj o tym, że chłopcy są wzrokowcami, a to, że nie podobasz mu się wizualnie nie oznacza tragedii. Tobie też nie podobają się wszyscy chłopcy ze szkoły. Tak jest i już.

 

#2 Twój przyjaciel jest zakochany w innej dziewczynie

Oby tylko nie w Twojej przyjaciółce, bo sprawa skomplikuje się dużo bardziej. Tak czy siak masz do wyboru kilka rozwiązań! Jedno z nich to próbować wybić mu tę laskę z głowy. Tylko, jeśli chłopak jest zakochany to chyba nie ma sensu tego ruszać. Nie budujmy szczęścia na czyimś nieszczęściu. Jeśli on kocha inną to z Tobą nie będzie szczęśliwy i Ty z nim też nie. Nie ma co się oszukiwać. Może czas zaakceptować to, że jesteście tylko a może aż przyjaciółmi? W końcu znaleźć dobrego przyjaciela to jest niezły wyczyn.

 

#3 Twój przyjaciel jest…gejem.

To nic złego, ale w zasadzie, jeśli jest Twoim przyjacielem to dlaczego Ci tego nie powiedział od razu? Tak czy siak to sytuacja, z której wyjście jest tylko jedno – musisz się z tym pogodzić i wspierać go, jeśli np. ukrywa fakt, że jest homoseksualistą. Fajnie mieć przyjaciela geja, na pewno będzie Cię rozumiał jak nikt inny ;)

 

 

 

Jak wyjść z friendzone? Czy to trudne?

 

Bardzo trudne, ale grunt to podejść do tego z dystansem. Zastanów się czy to nie jest przypadkiem zauroczenie i co się stanie, jeśli przyznasz mu się do tego, że go kochasz a on będzie chciał zerwać przyjaźń? Jesteś gotowa by zerwać z nim całkowicie kontakt? Może poczekaj jeszcze trochę i spróbuj uświadomić mu, że Ci się podoba, ale oczywiście nie natarczywie.

Faktu, że jest gejem nie przeskoczysz, że jest zakochany w innej też nie, ale… jeśli nie podobasz mu się teraz wizualnie to może spróbuj zmienić swój styl ubierania, zadbaj o siebie, dbaj o to by codziennie być uczesaną (a nie po przebudzeniu wiążesz kucyk i wychodzisz z domu). Może jakiś lekki make up? Jednak wszystko w granicach rozsądku! Nie zmieniaj się na siłę!

 

  • udostępnij
3 komentarzy

paulinoowo
1

super porady

odpowiedz

Sar-shy
0

Pomysł aby zmieniać się dla kogoś jest beznadziejny. 

odpowiedz

Adka20
0

Świetne porady! 

odpowiedz

Sar-shy
0

Pomysł aby zmieniać się dla kogoś jest beznadziejny. 

odpowiedz

Adka20
0

Świetne porady! 

odpowiedz

paulinoowo
1

super porady

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda