Poznaj 5 ras psów do mieszkania. Czym się kierować przy wyborze?
12.02.2018

Poznaj 5 ras psów do mieszkania. Czym się kierować przy wyborze?

 

 

Rasy psów do mieszkania? Brzmi jak jakaś dziwna klasyfikacja, bo wydawać by się mogło, że każdy pupil będzie idealny. Niestety, mieszkania – a szczególnie te małe, nie są przystosowane do obecności psa. I nie zawsze chodzi o pozostawianą na meblach sierść, ale także o komfort psiaka. Czym się kierować wybierając psa? Pies do domu powinien dobrze znosić ograniczenia przestrzeni i nie być zbyt głośny, szczególnie z uwagi na sąsiadów. Poza tym, powinien być łatwy do wyszkolenia i najlepiej – dość mały, by nie męczył się w czterech ścianach. Rodzinny, towarzyski, aktywny i przywiązany do domowników? Poznaj 5 ras psów do mieszkania!

 

 

Chihuahua

Najmniejszy pies świata – jedna z ras psów do mieszkania, wręcz idealna. Występuje w dwóch odmianach: krótko- i długowłosej. Chihuahua to bardzo inteligentny i bystry pies, który chętnie się uczy. Pobudliwość i żywe reakcje na bodźce powodują, że może być hałaśliwy, dlatego od szczenięcia należy pracować nad ograniczeniem szczekliwości.

 

 

Buldog francuski

Przez długi czas to buldog angielski był wskazywany, jako ten idealny do domu. Dziś częściej mówi się o francuskim buldogu, który ma w sobie ogrom uroku i świetnie nadaje się do mieszkań. Po pierwsze, dlatego, że uwielbia pieszczoty i kontakt z człowiekiem, któremu na każdym kroku okazuje swoje oddanie. Chętnie się uczy i spędza czas z właścicielem, trzeba tylko pamiętać, że nie jest to pies stworzony do sportowych wyczynów. Po drugie, dlatego, że skrócona kufa powoduje, że buldog szybciej się męczy i źle znosi upały – w związku z tym należy ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny, zwłaszcza w gorące dni.

 

 

Beagle

Jest piękny i wśród ras psów do mieszkania wyróżnia się żywotnością. To bardzo towarzyski i tolerancyjny psiak. Jest niezwykle sprytny i inteligentny, dzieci mogą nauczyć go wielu skomplikowanych sztuczek. Ma niezwykle łagodne usposobienie, już samym wyglądem wzbudza sympatię i zaufanie u ludzi.

 

 

Maltańczyk

No powiedz, czy nie jest cudny? Maltańczyki zdobywają serca, z pewnością! Maltańczyk to przede wszystkim bardzo towarzyski pies, którego charakteryzuje silna potrzeba kontaktu z człowiekiem. Świetnie odnajdzie się w domach, gdzie mieszkają osoby spokojne. Maltańczyk uwielbia ruch, zabawę i współpracę z człowiekiem, ale nie znosi dobrze hałasu.

 

 

Bokser

Bokser na pierwszy rzut oka wydaje się być psem groźnym. Nic z tego! To bardzo wesoły psiak, który lubi przebywać na świeżym powietrzu, ale jednocześnie lubi domowe zacisze. Bokser inicjuje zabawę, ale jest także psem, który przyjaźnie, choć czujnie dba o bezpieczeństwo domowników. Jego włosie nie jest uciążliwe, jest mały i zwinny. Co więcej, mocno przywiązuje się do dzieci, jest niezwykle wiernym towarzyszem.

  • udostępnij
1 komentarzy

Tennnnczowa 02/12 20:11:27
0

Sznaucerek też się nadaje :3 Spokojne, przyjazne i małe :)

odpowiedz

Tennnnczowa 02/12 20:11:27
0

Sznaucerek też się nadaje :3 Spokojne, przyjazne i małe :)

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda