Szczęśliwi ludzie nigdy tak nie postąpią! Zaliczasz się do nich?
05.02.2018

Szczęśliwi ludzie nigdy tak nie postąpią! Zaliczasz się do nich?

 

 

Na nasze samopoczucie niewątpliwie wpływa wiele czynników, a na część z nich w ogóle nie mamy wpływu. Najnowsze badania pokazują jednak, że część z nich jesteśmy w stanie kontrolować i dzięki temu możemy zachować szczęście, nawet pomimo gorszych okresów. Czynniki te doprowadziły naukowców do cech ludzi szczęśliwych oraz do rzeczy, których unikają, aby to szczęście zachować.

 

Koniecznie sprawdź czy jesteś jednym z nich! ;)

 

#1 Przejmowanie się tym, na co nie mamy w ogóle wpływu.

Szczęśliwi ludzie potrafią sprytnie odseparować rzeczy, na które mają wpływ i na które nie mają wpływu. Nie zaprzątają sobie głowy tymi drugimi – po prostu przyjmują je za stan rzeczy, z którym muszą się zmierzyć niezależnie od panujących warunków.  Koncentrują się za to, na tym, na co mogą realnie wpłynąć i tylko za to biorą pełną odpowiedzialność. Zamartwianie się wszystkim co dzieje się dookoła, budzi w nas wyłącznie negatywne emocje i lęki. Przestań się tym niepotrzebnie zamartwiać!

 

#2 Otaczanie się negatywnymi ludźmi

Istnieją osoby, które zdecydowanie można nazwać wampirami energetycznymi. Oczywiście nie chodzi nam o zły dzień lub humor – to zdarza się każdemu z nas. Jednak są w naszym otoczeniu ludzie, którzy cierpią na chroniczne narzekanie na wszystko i są wręcz otoczeni negatywną aurą. Szczęśliwi ludzie potrafią takie osoby namierzyć z odległości oraz unikać przebywania w ich towarzystwie. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Warwick, przebywanie z zadowolonymi z życia osobami może znacznie poprawić nasz nastrój oraz uchronić przed popadaniem w przygnębienie. Nie bądź ponurakiem i zarażaj pozytywną energią!

 

źródło: brandonwoelfel

 

#3 Toksyczne relacje

Ludzie bardzo często tkwią w wyniszczających relacjach. Dlaczego? Bo zazwyczaj boją się zmiany i zdania innych osób. Unikają w ten sposób samotności, którą traktują jako największą życiową porażkę. Trwanie w takich relacjach ( bo przecież niekoniecznie zawsze muszą być to związki ) prowadzi do piętrzenia się frustracji, która zdecydowanie nie sprzyja uczuciu szczęścia i zadowolenia, bardzo często podcina wręcz skrzydła i wstrzymuje rozwój. Pamiętajmy, że każda relacja, każdy związek powinien być oparty na wzajemnym zaufaniu, szacunku i partnerstwie. Ich brak nie może być od razu powodem do kończenia znajomości, ale powinien być sygnałem, że w najbliższym czasie coś trzeba zmienić, aby w przyszłości czuć się lepiej.  J

 

#4 Porównywanie się z innymi

Dobrze jest mieć autorytet i inspirować się innymi osobami, które są dla nas dawką codziennej motywacji. Gorzej jednak, jeśli ciągle chcemy komuś, czemuś dorównać. Zawsze bowiem w naszym otoczeniu znajdzie się ktoś, kto lepiej wygląda, kto pisze, biega, ma wspaniałą sylwetkę i co krok odnosi sukcesy. Porównywanie się z innymi prowadzi do wiecznych frustracji. Gdy chcemy upodobnić się do kogoś innego, nagle stajemy się jego drugorzędną wersją, która zawsze będzie odbiegać od oryginału – taka jest niestety prawda. Badania wykazały, że ludzie, którzy często porównują się do innych o wiele częściej doświadczają destrukcyjnych emocji i zachowań, przez co trudniej jest im osiągnąć cele i zaakceptować siebie. Recepta? Pokochaj siebie – jesteś przecież wyjątkowa/wyjątkowy!

 

I jak? Jesteś szczęśliwym człowiekiem? :) :) 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

0

Zauważyłam jednak że toksyczne relacje nie występują jedynie w związkach czy wśród znajomych ale również w.rodzinie np. Z rodziną. Co wtedy?

odpowiedz

0

Zauważyłam jednak że toksyczne relacje nie występują jedynie w związkach czy wśród znajomych ale również w.rodzinie np. Z rodziną. Co wtedy?

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda