Chce Ci się spać w ciągu dnia? Oto 6 porannych trików, które pomogą Ci to przetrwać
29.01.2018

Chce Ci się spać w ciągu dnia? Oto 6 porannych trików, które pomogą Ci to przetrwać

 

Są takie dni, podczas których jedyne o czym myślisz, to by jak najprędzej położyć się spać do łóżka. Często już z rana wiadomo, że będziemy zmęczeni przez całą dobę. Jednak można to szybko zmienić za pomocą kilku trików. Jakich?

 

 

#1 WEŹ ZIMNO-CIEPŁY PRYSZNIC

Kiedy idziesz się z rana umyć, nie rób tego, tak jak zawsze. Tym razem naprzemiennie polewaj się raz ciepłą, a raz zimną wodą. Trudne do wykonania? No cóż – jeśli chcesz czuć się pełna energii z rana, jest to… nieuniknione. ;)

 

#2 PIĘĆ MINUT ĆWICZEŃ

Poruszaj się trochę! Poskacz, porób skłony – co wolisz. Gimnastyka z rana pozytywnie nakręca. Organizm po wysiłku produkuje nieco endorfin – hormonów szczęścia.

 

 

#3 SPOŻYWAJ MNIEJ CUKRU

Ta słodka biała substancja jest niestety mało zdrowa – na pewno to wiesz. Im mniej jej spożywasz, tym bardziej będziesz wypoczęta. Zrób test – spróbuj przez tydzień ograniczyć spożywanie cukru do minimum. Na pewno zauważysz efekty!

 

#4 UŚMIECHAJ SIĘ!

Z rana spoglądaj w lusterko i uśmiechaj się do siebie. Jeśli masz możliwość (by nie obudzić rodziny lub współlokatorów), głośno się śmiej do swojego odbicia. Może wyda Ci się to głupie, ale takie pozytywne nastawienie z rana napędzi Cię na cały dzień.

 

 

#5 WEŹ GŁĘBOKI ODDECH

Najlepiej na świeżym powietrz. Dotleń się – otwórz okno w pokoju, wyjdź na balkon, przejdź się, wyjdź na spacer z psem, zrób cokolwiek, co pozwoli Ci oddychać pełną piersią. Tlen, który dotrze do Twojego mózgu, szybko Cię pobudzi. Niestety zimą jest ciężej to wykonać – ale da się! ;)

 

#6 OMIJAJ KAWĘ I ENERGETYKI SZEROKIM ŁUKIEM

Te napoje pobudzają tylko na chwilę. Sprawiają później, że organizm domaga się więcej i więcej, i więcej, a jeśli nic więcej nie otrzyma, opada z sił. A wraz z nim Wasze nastawienie. Kawa lub energetyk dodają energii na jakiś czas, ale po około godzinie chce się spać jeszcze bardziej… i bardziej… i pozostaje tylko ziewanie…

 

Co robicie, gdy czujecie się totalnie zmęczone z rana? Macie jeszcze jakieś skuteczne sposoby?

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda