13 ciekawostek o serialu Plotkara, o których nie masz pojęcia!
23.01.2018

13 ciekawostek o serialu Plotkara, o których nie masz pojęcia!

 

Plotkara to jeden z tych seriali, który oglądają zarówno nastolatkowie jak i nieco starsze osoby. Aż trudno uwierzyć, że produkcja zadebiutowała 19 września 2007 roku – to już ponad 10 lat! Przez ten niemały okres powstało aż 6 sezonów. Nic dziwnego, bo losy bogaczy – Sereny, Blair i Chucka śledziły miliony osób na świecie. Amerykański serial młodzieżowy Gossip Girl oparty jest na Cecily von Ziegesar serii powieści o tym samym tytule. Ostatnia seria pojawiła się na ekranach w 2012 roku.

 

Narratorem serialu jest blogerka Plotkara o nieznanej tożsamości, opisuje skandaliczne zachowanie i luksusowe życie uczniów prywatnej szkoły na Upper East Side w Nowym Jorku. Jeśli jeszcze nie oglądałaś wszystkich serii to koniecznie nadrób zaległości!!!

 

Z racji tego, że minęło już ponad 10 lat od premiery pierwszego odcinka postanowiłyśmy przygotować dla Was listę faktów o Gossip Girl, o których prawdopodobnie nie wiesz. Jeśli jesteś fanką amerykańskiego serialu to koniecznie musisz nadrobić zaległości!

 

#1 Ed Westwick, który gra Chucka, pierwotnie był przesłuchany do roli Nate'a.

 

#2 Początkowo producenci nie chcieli Eda Westwicka do żadnej z ról, ponieważ twierdzili, że „bardziej przypominał seryjnego mordercę niż romantycznego gościa”

 

 

 

#3 Chace Crawford (Nate) i Ed Westwick tak bardzo się zaprzyjaźnili, że podczas nagrywania Gossip Girl wspólnie wynajmowali dwupokojowe mieszkanie w Chelsea.  

 

 

#4 W roli Plotkary nigdy nie widziano dziewczyny. Zanim twórcy serialu zdecydowali się na Dana brali pod uwagę Erica (brata Sereny) lub Nate’a.

 

#5 Inspiracją do stworzenia kostiumów dla Blair była Audrey Hepburn, a dla Sereny Sienna Miller i Kate Moss.

 

 

#6 Producenci wydawali od 10 000 do 60 000 USD dziennie na nagrywki w Nowym Jorku.

 

#7 Poza ekranem, świat aktorski jest ze sobą bardzo powiązany! Leighton Meester jest żoną aktora Adama Brody, który wcielił się w rolę Seth Cohen w Życiu na Fali.

 

#8 Gospodyni Blair – Dorota jest z pochodzenia polką! Urodziła się w Warszawie, ale dorastała już w Fort Wayne w stanie Indiana.

 

 

#9 Blake Lively chciała zrezygnować z roli Sereny van der Woodsen i skupić się tylko na nauce. Jednak ekipa Plotkary przekonała ją, aby plany o college'u odłożyła na później.

 

#10 Blake Lively (Serena) i Penn Badgely (serialowy Dan) poznali się na planie Plotkary i byli parą w „prawdziwym życiu” przez 3 lata. Natomiast rozstanie utrzymywali w sekrecie przez dobrych kilka miesięcy.

 

 

#11 Producenci i pisarze od zawsze wiedzieli, że Chuck i Blair finalnie będą razem!

 

#12 Serial miał swoją własną Plotkarę

Dziś nikogo nie dziwią wycieki scenariuszy czy ataki hakerskie, jednak kiedyś było inaczej. Niestety scenariusze "Plotkary" również wyciekały do sieci, a sami producenci nie mogli zrozumieć jak to się stało. W pewnym momencie zatrudniono detektywa, którego zadaniem było znalezienie tak zwanego kreta, który wynosi informacje na zewnątrz. Okazało się, że pewien nastolatek z „Bułgarii lub Rosji” zhakował skrzynkę mailową jednego ze scenarzystów. Wszystko to sprzedawał na eBayu. Niestety chłopak nie odpowiedział prawnie za to co zrobił, bo był nieletni.

 

#13 Nagrywki były robione na tak zwanych wariackich papierach

 

"Czuliśmy się jakbyśmy byli w centrum machiny marketingowej, popkulturowego fenomenu. Często tworzyliśmy po trzy odcinki naraz, dostawaliśmy scenariusze na ostatnią chwilę, nie wiedzieliśmy, co się będzie działo z naszymi bohaterami, bo nie było dalekosiężnych planów. To było trochę jak praca w programie ze skeczami. Praktycznie czytaliśmy ze ściągawek. A dookoła było pełno ludzi, robiących nam zdjęcia, paparazzi wskakujący przed kamery. Prawie jakbyśmy byli częścią eksperymentu kulturowego" – opowiada Blake Lively.

 

 

 

Jesteś fanką Plotkary? Która postać jest Twoją ulubioną i dlaczego? :)

 

 

  • udostępnij
5 komentarzy

3

Ciekawostki skopiowane ze strony glamour na której były rok temu :/

odpowiedz

karalajna
1

Super, oglądam ten serial. Zapraszam do nie :)

odpowiedz

JeSuisMadeline
1

Pamietam ten serial za czsasów gimnajzum/liceum <3

odpowiedz

artisticspirit
1

Może obejrzę :D

odpowiedz

Mamolova
0

yes

odpowiedz

Mamolova
0

yes

odpowiedz

JeSuisMadeline
1

Pamietam ten serial za czsasów gimnajzum/liceum <3

odpowiedz

karalajna
1

Super, oglądam ten serial. Zapraszam do nie :)

odpowiedz

artisticspirit
1

Może obejrzę :D

odpowiedz

3

Ciekawostki skopiowane ze strony glamour na której były rok temu :/

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda