Dlaczego tak naprawdę Twoje ręce są zawsze zimne?
18.01.2018

Dlaczego tak naprawdę Twoje ręce są zawsze zimne?

Zasadniczo twoje dłonie są utrzymywane w cieple dzięki układowi krążenia twojego ciała.

Jako że mamy środek zimy, twoje ręce mogą być trochę zimniejsze niż zwykle. Ale jeśli, ogólnie rzecz biorąc, czujesz, że twoje ręce są zawsze jak kostki lodu, nie jesteś sama. Okazuje się, że posiadanie wiecznie zimnych rąk jest dość powszechną skargą. I, na szczęście, prawdopodobnie nie jest to coś, o co trzeba się martwić. Ale to jest denerwujące.

Zasadniczo twoje dłonie są utrzymywane w cieple dzięki układowi krążenia twojego ciała. Ciepła krew jest wysyłana aż z serca do palców, a więcej krwi oznacza więcej ciepła. Ale jeśli jesteś na zewnątrz lub ktoś podstępnie zostawia otwarte okno w klasie, techniki termoregulacji twojego organizmu zaczynają działać .

 

Jedną z tych strategii jest zwężenie naczyń krwionośnych, które utrzymują więcej krwi w pobliżu rdzenia w celu ochrony ważnych narządów. Rezultat jest taki, że Twoje dłonie tracą ciepło, bo nie są kluczowymi narządami. Niektórzy z nas są po prostu bardziej wrażliwi na te zmiany środowiskowe niż inni, co oznacza, że ​​częściej mamy zimne.

Źródło zdjęcia: Pinterest

 

Jednak w niektórych przypadkach posiadanie zimnych rąk, gdy nie jest zimno, może być oznaką czegoś poważniejszego. Na przykład choroba Reynauda powoduje przypadkowe kurczenie się naczyń krwionośnych - termin techniczny: skurcz naczyń - który powoduje, że dotknięty obszar staje się biały i zimny. Chociaż nie jest to wygodne, choroba Reynauda zwykle nie jest niebezpieczna. Ale może to być efekt uboczny innego problemu (np. zaburzenia tocznia lub tarczycy). Więc jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w kolorze lub teksturze skóry wraz z uczuciem chłodu, zdecydowanie zapytaj o to swojego lekarza.

I oczywiście, jeśli przez długi czas przebywałaś w bardzo niskich temperaturach, twoje zimne dłonie mogły ulec odmrożeniom, dlatego sprawdź to dokładnie.

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda