Jak spędzić ferie zimowe? Oto kilka wskazówek!
15.01.2018

Jak spędzić ferie zimowe? Oto kilka wskazówek!

 

Ferie zimowe to chyba jeden z najbardziej oczekiwanego czasu w ciągu roku. Oczywiście zaraz po wakacjach. No dobrze, ale skoro w końcu nadszedł ten czas i mamy te upragnione dwa tygodnie tylko dla siebie to co robić? Jak je wykorzystać? Zapewne planów macie dużo, jednak niestety często bywa tak, że każda z tych myśli kończy się tylko na planach.

 

W efekcie każdy nasz wolny dzień wygląda niemalże identycznie, a po dwóch tygodniach laby mamy poczucie, że w zasadzie nic fajnego się nie wydarzyło. Ba! Zaległości z nauką jest tyle samo co przed feriami. No dobrze, ale powiesz – „Nie chcę się nudzić, chcę spędzić ten czas kreatywnie, ale nie mam pomysłów!”. W takim momencie my, redakcja DDOB przychodzimy z pomocą i prezentujemy listę sposobów na niezmarnowanie tych długo wyczekiwanych 14 dni!

 

Nie wiesz jak spędzić ferie zimowe? Sprawdź nasze wskazówki!

 

#1 Odpoczywaj

 

…ale nie przez całe dwa tygodnie! Najlepiej jak poświęcisz pierwsze 2-3 dni na lenistwo i odpoczynek od wszystkiego. To potrzebne każdemu z nas, musimy się wyspać, czasami pobyć samemu by nabrać siły na kolejne dni i tygodnie.

 

#2 Wyjedź gdzieś

 

Nie musisz od razu planować dwutygodniowego wyjazdu w góry czy na obóz. Choć, jeśli masz taką możliwość to jak najbardziej. Jednak nie trzeba spędzać całych ferii poza domem by odpocząć i zrelaksować się. Czasami wystarczy jeden dzień. Namów koleżankę, znajomych czy rodziców by pojechać na jeden – dwa dni w pobliskie góry (nawet mniejsze) by pojeździć na sankach, nartach czy snowboardzie. Gwarantujemy, że nie pożałujesz!

 

#3 Spotykaj się ze znajomymi

 

Ferie to idealny czas by nadrobić zaległości, jeśli chodzi o spotkania z najbliższymi osobami. To właśnie wtedy możesz przeleżeć cały dzień z chłopakiem oglądając filmy czy grając w Playstation. Pójdź na imprezę z przyjaciółkami lub spotkaj się ze swoją ulubioną kuzynką. Pełna dowolność, fajnie jakbyś nie spędzała tego czasu sama! Przynajmniej nie całych ferii zimowych.

 

#4 A może by tak poćwiczyć?

 

Tak, wiem, że najtrudniej jest zebrać się do ćwiczeń, tym bardziej, że ledwo co minęły święta i mnóstwo jedzenia znalazło się w naszym brzuchu. Nie musisz od razu iść na siłownię, możesz włączyć Youtube i poćwiczyć z Chodakowską. Możesz też pójść z koleżanką na łyżwy czy na długi spacer po starówce. Wtedy również spalisz kilka kalorii i poczujesz się lepiej. Skoro mowa o spalaniu kalorii – czasami wystarczy po prostu posprzątać w pokoju J J J

 

#5 Ogarnij zaległości w szkole

Jeśli zaraz po feriach czeka Cię sprawdzian lub oddanie dużej pracy domowej to nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę i ogarnij wszystko w pierwszym tygodniu. Po pierwsze dlatego, że szybko pozbędziesz się „problemu” i będziesz cieszyć się feriami. Po drugie, jeśli napotkasz na problem i nie będziesz wiedziała jak zrobić zadanie to będziesz miała dużo czasu by dowiedzieć się co robić. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę jest słabe i…stresujące :P

 

 

#6 Obejrzyj serial ŁOBUZIARY!

 

DDOB wystartowało jakiś czas temu z zupełnie nową produkcją jaką jest serial Łobuziary na Youtubie. Jest to opowieść o trzech zupełnie różnych przyjaciółkach. Paula, Marti i Ania, bo to o nich mowa mieszkają w bardzo przytulnym mieszkanku, które należy do Papiego. Paula to elegantka, nieskazitelny makijaż i wygląd niczym dama to jej cechy charakterystyczne. Natomiast Marti ma bzika na punkcie ćwiczeń i zdrowego stylu życia. No i Ania, czyli typowa domatorka, która uwielbia spędzać czas leniwie oglądając brazylijskie telenowele i grając na komórce.

 

Sprawdź wszystkie odcinki! :)  KLIK! 

 

 

 

#7 Pozytywne nastawienie

 

No i na koniec (choć chyba powinnyśmy od tego zacząć) – do wszystkiego co zrobisz nastawiaj się pozytywnie. Zarówno, jeśli chodzi o spacer z psem po parku jak i o wyjazdy czy spędzanie czasu z najbliższymi. Grunt to uśmiech na twarzy!

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda