Ciekawe strony, które musisz znać! Oto lista 7 najlepszych!
10.01.2018

Ciekawe strony, które musisz znać! Oto lista 7 najlepszych!

 

 

Internet to ogromna kopalnia wiedzy i ciekawostek na przeróżne tematy. Internet posiada także jedną intrygującą cechę – jeśli borykasz się z jakimś problemem, nawet jeśli jest absurdalny, możesz być pewny, że jest duże prawdopodobieństo istnienia na świecie osoby, która wymyśliła już rozwiązanie. I to rozwiązanie znajdziesz właśnie w sieci. Często znajdujemy w sieci zupełnie nikomu nieprzydatne informacje, których czytanie lub oglądanie jest jednocześnie nośnikiem rozrywki i sposobem na zabicie wolnego czasu.

Kiedy już prześledzisz wszystkie znane Ci strony wpiszesz w wyszukiwarkę Ciekawe strony i tam zobaczysz ten artykuł, w którym znajdziesz listę przydatnych stron internetowych, których prawdopodobnie wcześniej nie znałaś. Jako, że spędzamy w sieci większość dnia to nasze zakładki z ciekawymi stronami pękają w szwach.

 

Czas podzielić się z Wami tymi perełkami. Oto nasza lista ciekawych stron wraz z krótkim opisem.

 

#1 Mathaway - KLIK!

 

 

Nie mogłam zacząć tej bazy stron internetowych od innej pozycji! Mathaway to strona, która pomoże Ci rozwiązać nawet najtrudniejsze równanie. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe! Nie polecam jednak korzystać z niej nagminnie i posiłkować się nią w każdym zadaniu z matematyki. Staraj się robić je sama, a potem wpisz formułę na stronie by upewnić się czy dobrze obliczyłeś. Szkoda, że nie wiedziałam o tej stronie, gdy chodziłam do szkoły…No nic, wrzucam, może Wy skorzystacie!

 

#2 DDOB - KLIK!

 

 

Tak, nie mogłam o nas nie wspomnieć. DDOB to nie tylko platforma zrzeszająca influencerów, ale także bardzo rozwinięty serwis dla młodych osób. Znajdziesz u nas odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania w dosłownie każdym temacie. Oprócz tego staramy się tworzyć treści dostosowane do Waszych zainteresowań, tak aby nauka i rozwijanie się szło w parze z rozrywką. Codziennie zaglądamy do świata celebrytów i gwiazdek Internetu, by dostarczyć Wam wszystkie nowinki na bieżąco.

 

#3 Pinterest - KLIK!

 

 

Pinterest to jedna z lepszych stron z ogromna bazą zdjęć należących do osób z całego świata. Coś jak Tumblr. Tak, więc możesz tam kolekcjonować i przeglądać mnóstwo znakomitych zdjęć, video i przewodników. Jest także szansa, że natkniesz się na inne równie ciekawe strony.

 

#4 Down for everyone or just me - KLIK!

 

To moje ostatnie odkrycie, z którego jestem bardzo zadowolona. Zapewne znasz ten problem, kiedy nasza ulubiona strona przestaje działać lub wchodząc na nią wyskakuje nam jakiś błąd. Zastanawiamy się wtedy czy tylko my tak mamy, czy może coś nam się stało z komputerem lub wyszukiwarką? A może faktycznie coś jest z tym linkiem nie tak. No i jest na to sposób! Ta strona rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości – wystarczy wpisać adres by dowiedzieć się czy inni mają taki sam problem jak Ty. To działa!

 

#5 Canva - KLIK!

 

 

Ledwo co założyłaś bloga i nie potrafisz robić ciekawych grafik w Photoshopie, a Paint to za mało? Z pomocą przychodzi Canva – czyli ogromna baza szablonów i czcionek, dzięki którym możesz zaprojektować grafikę na swojego bloga, zrobić prezentację do szkoły lub stworzyć oryginalne zaproszenia na swoje urodziny. Tę stronę trzeba znać!

 

#6 Unfurl - KLIK!

 

Często w sieci możemy natknąć się na linki, których nie znamy. Niestety większość z nas w nie klika, co kończy się pojawieniem się wirusa w komputerze lub skradzeniem naszych danych np. do logowania. Wirusy mają możliwość przeglądania treści na naszym kompie, ale także niektóre publikują w naszym imieniu różne dziwne treści np. na Facebooku. Unfurl to narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz co skrywa się za krótkim, nieznajomym linkiem, w który chcesz kliknąć.

 

#7 FORVO - KLIK

 

 

Lubisz uczyć się obcych języków sam w domu? A może natknąłeś się na zagraniczne słowo lub nazwę marki, której nie potrafisz wymówić? Z pomocą przychodzi strona pl.forvo.com, z której dowiesz się jak wymawia się dane wyrażenie. To bardzo pomocne, szczególnie, jeśli chcesz zabłysnąć przed znajomymi!

 

Jakie są Twoje ulubione strony, które codziennie z zaciekawieniem odwiedzasz i przeglądasz? :) Daj znać w komentarzu!

 

  • udostępnij
6 komentarzy

facebook like 01/13 14:09:52
4

Facebook like to popularna wśród użytkowników facebooka opcja pozyskiwania like na facebooku

odpowiedz

Calaver 10/18 11:23:10
3

Naucz się czytać. Nie Mathaway, tylko Mathway.

odpowiedz

3

warto wspomnieć też o www.lzx.pl darmowe powiadomienia o ogłoszeniach

odpowiedz

Dollka
1

ciekawe opcje :)

odpowiedz

iamkajetan
0

Spoko post

odpowiedz

iamkajetan
0

Spoko post

odpowiedz

Calaver 10/18 11:23:10
3

Naucz się czytać. Nie Mathaway, tylko Mathway.

odpowiedz

3

warto wspomnieć też o www.lzx.pl darmowe powiadomienia o ogłoszeniach

odpowiedz

Dollka
1

ciekawe opcje :)

odpowiedz

facebook like 01/13 14:09:52
4

Facebook like to popularna wśród użytkowników facebooka opcja pozyskiwania like na facebooku

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda