Dlaczego nasze włosy wypadają?!
08.01.2018

Dlaczego nasze włosy wypadają?!

 


Wypadanie włosów to przykra i nieestetyczna dolegliwość, a zdrowe i lśniące włosy to marzenie każdego z nas! Czy znasz tę sytuację? Budzisz się i widzisz na poduszce coraz to większe kłębki swoich włosów? To kiepski znak! Poznaj kilka faktów na temat wypadania włosów. Z czego to wynika?!

 

 

 

#1 To wina stresu!

Wypadanie włosów z pewnością przeraża, szczególnie nas, młode osoby. Skoro włosy wypadają to znak, że nasz organizm się przed czymś buntuje. Jednym ze skutków jest na przykład nadmiar stresu. Zbliżająca się matura, egzaminy na studiach czy niepowodzenia w prywatnym życiu mogą mieć znaczący wpływ na włosy.

 

#2 Choroby!

Utratę włosów w znacznym stopniu przyspieszają choroby tarczycy. Pamiętaj, że znaczącą utratę można często zaobserwować po długotrwałym i solidnym przeziębieniu. Wysoka gorączka, zakażenie dróg oddechowych, a nawet grypa – mogą powodować przerzedzanie włosów.

 

#3 Fast-food też nie pomoże!

Wydawać by się mogło, że frytki czy burgery są tłuste i niezdrowe i na tym kończy się ich negatywny wpływ na nasz organizm. Nic bardziej mylnego! Tego typu produkty nie zawierając żadnych wartości odżywczych mają wpływ także na kondycję naszych włosów i paznokci. Niedobór witamin może sprawić, że włosy będą osłabione i zaczną wypadać w większej niż zwykle ilości. Produkty spożywcze bogate w żelazo, witaminę A, witaminy z grupy B, biotynę czy kwas foliowy, krzem i magnez są konieczne w codziennej diecie, dla dobra włosów między innymi.

 

Szampon, odżywka, maska do włosów – warto dobierać dobre kosmetyki, które wpłyną na regenerację włosów. Jednak nie zapominajmy, że dbać o włosy musimy 24 godziny na dobę! :)

  • udostępnij
1 komentarzy

Mleko_z_kawą
0

Bardzo ciekawy wpis ☺️

odpowiedz

Mleko_z_kawą
0

Bardzo ciekawy wpis ☺️

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda