Dni wolne w 2018 roku!
03.01.2018

Dni wolne w 2018 roku!

 

 

Dni wolne w 2018 roku – to pierwsza myśl, którą miałam zaraz po udanej zabawie Sylwestrowej. Wy też, prawda? Przyznajcie się! Jak zaplanować wolne dni? Ile ich będzie? Ile trzeba wziąć wolnego, żeby majówka była dłuższa? Spokojnie, już spieszymy z odpowiedzią!

 

 

Trzeba przyznać, że ten rok rozpoczął się całkiem dobrze, przynajmniej lepiej niż w zeszłym roku, a to dlatego, że 1 stycznia (Nowy Rok) przypadł na poniedziałek, a nie na niedzielę jak to było w minionym roku.

 

Wiecie, że w 2018 roku będziemy mieć aż 13 dni ustawowo wolnych od pracy?! Jeśli pracujesz to mamy dobrą wiadomość – dwa z nich przypadają w weekend, co oznacza, że możesz je sobie później odebrać.

 

Zacznijmy od początku:

Święto Trzech Króli wypada 6 stycznia w sobotę, co oznacza, że osoby pracujące mogą odebrać sobie ten dzień w postaci dodatkowego urlopu. Później mamy ferie zimowe, które w tym roku wypadają następująco:

 

15 stycznia – 28 stycznia

- dolnośląskie

- mazowieckie

- opolskie

- zachodniopomorskie

 

22 stycznia – 4 lutego

- podlaskie

- warmińsko – mazurskie

 

29 stycznia – 11 lutego

- lubelskie

- łódzkie

- podkarpackie

- pomorskie

- śląskie

 

12 lutego – 25 lutego

- kujawsko – pomorskie

- lubuskie

- małopolskie

- świętokrzystkie

- wielkopolskie

 

A zaraz po tym dokładnie 25 marca przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni!

Następnie mamy Święta Wielkanocne, które w tym roku odbędą się w Prima Aprilis, czyli 1 kwietnia. To oznacza, że Wielki Piątek będzie 30 marca, Święcenie posiłków w sobotę 31 marca, a Lany Poniedziałek 2 kwietnia.

Tym sposobem wielkimi krokami zbliżamy się do długo wyczekiwanej majówki! Wystarczy wziąć 3 dni urlopu by cieszyć się aż 10-cioma wolnymi dniami! Święto Pracy, czyli 1 maja wypada w wtorek, natomiast święto Konstytucji 3 Maja w czwartek.

Kolejne święto to Boże Ciało, które jak zawsze wypadnie w czwartek, jednak w tym roku będzie to już 31 maja. Jeśli, więc weźmiesz urlop 1 czerwca – będziesz cieszyć się długim weekendem.

Jeśli chodzisz do szkoły to zapewne interesuje Cię planowany koniec roku szkolnego, który w 2018 roku wypada 23 czerwca. Wakacje potrwają jak zawsze do 31 sierpnia. W między czasie przypada Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i święto Wojska Polskiego15 sierpnia, w środę.

 

 

Mały przerywnik - 28 października zmienimy czas z letniego na zimowy.

 

Koniec lata i wakacji. Na następne wolne musimy poczekać aż do 1 listopada, kiedy to jest Wszystkich Świętych, które wypada w czwartek.

 

Minusem jest Święto Niepodległości, czyli 11 listopada, który w tym roku przypada na niedzielę. Nie tylko przepadnie nam wolne, ale także „oddanie” dnia w formie urlopu, gdyż niedzieli to nie dotyczy.

 

Czas pomyśleć o Wigilii Bożego Narodzenia, która odbędzie się w poniedziałek 25 grudnia. Pierwszy dzień świąt to wtorek, zaś drugi to środa. Sylwester przypada oczywiście 31 grudnia a będzie to poniedziałek.

 

Jak Ci się podoba taki rozkład wolnych dni na ten rok? Myślę, że nie jest źle! Tymczasem…czekam na kolejne wolne! :)

  • udostępnij
1 komentarzy

flaviagutowska
0

przydatny post! 

http://nouw.com/flaviagutowska/elegancko-i-wygodnie-codzienny-look-32482965

odpowiedz

flaviagutowska
0

przydatny post! 

http://nouw.com/flaviagutowska/elegancko-i-wygodnie-codzienny-look-32482965

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda